Burası Gaziantep. Koronadan Kurtuldu, Dayaktan Kurtulamadı...

Burası Gaziantep. Koronadan Kurtuldu, Dayaktan Kurtulamadı...

Burası Gaziantep. Koronadan Kurtuldu, Dayaktan Kurtulamadı...

Gaziantep Üniversitesi ( GAÜN ) Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Endoskopi Ünitesinde görev yapan ve bir süre önce koronavirüs tedavisi görerek iyileşen  sağlık personeli E.C.,hasta yakınlarının şiddetine maruz kaldı. 

Hastane Başhekimi Prof.Dr. Suat Zengin “Darp edilen sağlık çalışanı Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle tedavinin bitmesi  ve test sonucu negatif olur olmaz görevine hemen dönmesi, fakat buna karşılık şiddete maruz kalması bizi derinden yaralamıştır.Toplum içerisindeki bu tip davranışlar sergileyen kişilerin bizlerin çalışma hevesini kırmaya gücü yetmeyecektir. Özverili bir davranışla görevine başlayan sağlık personeli, olaydan hemen sonra darp cebir raporu almasına rağmen tekrar görevine dönmüş ve mesaisini tamamlamıştır. Bu hamiyetperver arkadaşımızın davranışı herkese örnek olmuştur. Artık duymaktan bıktığımız bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz.” şeklinde açıklamada bulunmuştur.

  Prof.Dr.Suat Zengin ayrıca, “Toplumun büyük çoğunluğunun böyle şiddet olaylarına nefret gözüyle baktığını biliyoruz. Ancak beklentimiz; sağlık çalışanına şiddet uygulayan şahısları toplumun bizzat sosyal açıdan ve manevi olarak cezalandırılmasını ümit ediyoruz. Sağlık ordusu en küçük ferdinden en büyüğüne bu savaşa omuz omuza çalışmıştır ve çalışmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

6.08.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz