Burası Gaziantep : Karma eğitimi, ‘baş belası’

Burası Gaziantep : Karma eğitimi, ‘baş belası’

Burası Gaziantep : Karma eğitimi, ‘baş belası’

Refah Partisi’nin eski milletvekillerinden Şevki Yılmaz’ın “Karma eğitim denilen baş belası sistemden bir an önce vazgeçilmeli” sözlerini paylaşan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü Cuma Ağca hakkında işlem yapılmadı

Okul müdürü Cuma Ağca, geçen aylarda sosyal medya hesabından kapatılan Refah Partisi’nin eski milletvekillerinden Şevki Yılmaz’ın “Karma eğitim denilen baş belası sistemden bir an önce vazgeçilmeli” sözlerini paylaşmıştı. Ağca, söz konusu paylaşımı çocuklarının yaptığını belirterek, kendini savunmuştu.

İŞLEM YAPILMADI

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre, Şahinbey Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Uğur Kalkan, söz konusu paylaşım üzerine Ağca’yı şikâyet etti, süreci de Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) sordu. Kalkan’ın şikâyeti üzerine inceleme yapıldı. Gaziantep Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü incelemenin sonucunu Kalkan’a bildirdi. Kalkan’a gelen yazıda inceleme sonucu hazırlanan müfettiş raporuna yer verildi. Raporun sonuç ve kanaat kısmında Ağca hakkında disiplin yönünden devlet memurunun itibar ve güven duygusunu sarsacak nitelikte davranışlarda bulunmak fiilini işlediği belirtilerek, kınama cezası verilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Söz konusu paylaşıma ilişkin raporda, “Tüm tanıklar, karma eğitim hususunda kötü bir açıklamasının olmadığı ve konuşmasına şahit olmadığını ifade etmektedir. Bu nedenle ‘okulda karma eğitim için baş belası’ sözü ve diğer iddia konuları ile ilgili yeterli belge, bilgi ve ifadeye rastlanmadığından herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur” denildi.

‘İKTİDARI ELEŞTİRSE SÜRGÜN EDİLİRDİ’

Kalkan, Ağca’nın paylaşımını tüm Türkiye’nin gördüğünü belirterek, “Ne hikmetse müfettişler bu konuda yeterli bilgi ve belgeye rastlayamadı. Sosyal medyada eleştiri yazdı diye bir günde öğretmeni sürgün edenler, hedef karma eğitim olunca aynı duyarlılığı gösteremedi. Göstermelik bir kınama cezası ile bu olay geçiştirilemez. Bu kadar delili göremeyen yetkililer, iktidarı eleştiren bir paylaşım olsa bu kişiyi sürgün ederlerdi. Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bu tarz paylaşım yapanlar mutlaka terfi alıyor” diye konuştu.

25.08.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz