‘Bu ülkede yaşamaktan utanıyorum’ diyerek canlı yayında yaşamına son verdi

‘Bu ülkede yaşamaktan utanıyorum’ diyerek canlı yayında yaşamına son verdi

Deniz Gezmiş'i andı ve " Bide onun Cumhurbaşkanı olduğundan utanıyorum. Ben nasıl olur bununla aynı dönemde yaşadım."

İncirliova ilçesine bağlı İstiklal Mahallesi’nde yaşayan Zeki Özer, sosyal medyada canlı yayın yaparak, “Yeryüzünün en ahlaksız insanın yönettiği ülkede yaşamaktan utanıyorum” diyerek yaşamına son verdi. 

 
Aydın’ın İncirliova ilçesine bağlı İstiklal Mahallesi’nde yaşayan 39 yaşındaki Zeki Özer, sosyal medyadan canlı yayın yaparak intihar etti. Canlı yayını gören arkadaşları Özer’i yorumlarla ikna etmeye çalıştı. 
 
‘BU ÜLKEDE YAŞAMAKTAN UTANIYORUM’
 
Zeki Özer ise, 40 dakika boyunca süren canlı yayında konuşarak, ülkedeki baskı ortamına isyan etti. Yaşamına son vermeden önce Özer, üstündeki gömleği ve ceketi de çıkarıp ayrı bir köşeye koyarak, “Bir garibana verilsin” dedi. Konuşmalarına Deniz Gezmiş, Mazlum Doğan’ı anarak başlayan Özer, “Herkes bizi biliyor siyasi bir kimliğimiz var. Devrimci bir ahlakımız var. Hiçbir zaman boyun eğmedik. Hatalarımız olabilir ama inandıklarımızdan vazgeçmedik. Nasıl ki Mazlum Diyarbakır’da eylemini yaptıysa, biz de devamını getireceğiz. Biz başkaldırırız, çünkü doğru olan budur. Ben 13 yıl boyunca mücadele ettim. Son cümlelerimi kullanırken şunu söyleyeyim; yeryüzünün en ahlaksız insanın yönettiği ülkede yaşamaktan utanıyorum. Bide onun Cumhurbaşkanı olduğundan utanıyorum. Ben nasıl olur bununla aynı dönemde yaşadım. Çok rahatsız olduk, polis, asker görmekten. Lütfen ama lütfen dinden Kuran'dan bahseden hiçbir sakallı ya da sofi cenazeme gelmesin” ifadelerini kullandı.
 
Muş nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen Özer, konuşmasının ardından tabancayla yaşamını son verdi. Özer'in cansız bedeni, Aydın-İzmir Karayolu’nda bir beton firmasının yakınlarında bulundu.
Kaynak: M.A.
 
28.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Senin yerine namussuzlar öleyydi kardeşim onurunun önünde saygıyla eğiliyorum ışıklar içinde uyu yolun acikolsun
Yoldas29 Nis 2019 01:12:29