Bir birlerine düğün davetiyesi verdiler: Salon aynı.Tarih aynı.Gelin aynı.

Bir birlerine düğün davetiyesi verdiler: Salon aynı.Tarih aynı.Gelin aynı.

Gaziantep'te gerçekleşti.Bu Kadarına da pes doğrusu

Gaziantep'te akıllara ziyan bir olay yaşandı.İki arkadaş bir birine düğün davetiyesi verdiğinde gerçek ortaya çıktı. Zira, düğün salonu aynı, düğün  tarihi ve saati aynı, üstelik gelin adayı da aynı çıkınca bir süreliğine şaşkınlık yaşandı.

Polise başvuran damat adaylarının evlilik vaadi ile dolandırıldıkları ortaya çıktı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

" Malatya İlinde Aynı Köyde İkamet Eden ve Evlenmek Amacıyla İlimize Gelen

2 Aileyi "Evlilik Vaadiyle Dolandıran" Şüpheli Şahıslar Polisten Kaçamadı.

Malatya İlinde aynı köyde ikamet eden iki farklı erkek tarafı müştekilerin evlenmek için İlimize birer hafta arayla gelerek beğendikleri aynı kız ile nişan yaptıkları, kız tarafı ile düğün merasimi tarihini kararlaştırıp tekrar Malatya İline döndükleri, düğün günü yaklaştığında her iki müştekinin birbirlerine düğün davetiyesi vermeleri sonucu evlenecekleri kızın aynı kız olduğunu ve dolandırıldıklarını anladıkları ve hemen Gaziantep'e gelerek olayla ilgili Polise şikayetçi olmaları üzerine,  Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği görevlilerimizce yapılan çalışmalarda;

Olayın şüphelisi olan şahısların her iki müştekiye ve ailelerine sözde evlenecek aynı kızı gösterdikleri ve müştekilerden süt parası, başlık parası ve evlenecek olan kıza kuyumculardan ziynet eşyası aldırmak suretiyle müşteki C.G'nin toplam 50 bin TL, müşteki A.Ö 'nün ise 85 bin TL olmak üzere, toplamda her iki müştekinin "Evlilik Vadiyle Dolandırıcılık" olayı sonucu 135 bin TL dolandırıldığı, şüpheli şahısların müşteki şahıslara gerçek isimlerini söylemeyerek başkalarına ait isimleri söyledikleri anlaşılmış,  her iki olaya karıştıkları tespit edilen şüpheli M.Y'nin ( amca, üvey baba ). H.P' nin (anne,yenge ) ve Ö.G 'nin ( evlenilecek kız ) olduğu anlaşılarak  görevlilerimizce yapılan operasyon sonucu yakalanarak gözaltına alındılar.

Haklarında yapılan yasal işlemler sonrası adli makamlara sevk edilen şüphelilerden M.Y ve Ö.G tutuklandı. Şüpheli şahıs H.P ise 2 gün önce bebeğini dünyaya getirdiğinden adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı."Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

20.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz