Beyhan Özdemir'in “Fotoğraflar ve Hikayeler" Sergisi Gaziantep'te

Beyhan Özdemir'in “Fotoğraflar ve Hikayeler" Sergisi Gaziantep'te

Beyhan Özdemir'in “Fotoğraflar ve Hikayeler" Sergisi Gaziantep'te

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi ve İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) üyesi Yrd.Doç.Dr. A.Beyhan Özdemir’in “Fotoğraflar ve Hikayeler” başlıklı Fotoğraf Sergisi 6-20 Nisan 2017 tarihinde Gaziantep T.C. Kültür Bakanlığı Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açılıyor.

A.Beyhan Özdemir’in 2002 yılından bu yana fotoğraf yolculuklarında çektiği 3 kıta, 34 ülke ve yüzlerce kentin renklerini yansıtan fotoğraflar, doğudan batıya farklı kültür ve coğrafyalarda yaşayan insanların günlük yaşamından, geleneklerinden, inançlarından ve mimari yapılarından kesitler sunuyor.

Sergide, Uzak Asya’nın çok renkli ve kendine özgü ritüellerinin yaşandığı Tayland, Kamboçya, Malezya, Filipinler, Çin gibi ülkelerde gülümseyen insanların yüzlerine vurmuş gizli hüzünlerini, Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Bosna-Hersek gibi Balkan coğrafyasında tarih boyunca yaşanan acılarının izlerini takip ettiği fotoğraflar ön plana çıkıyor.

Toplam 34 adet 60x90 cm. renkli fotoğraflardan oluşan “Fotoğraflar ve Hikayeler” başlıklı sergi, bugün Saat: 18:00’de açılacak ve 20 Nisan 2017 gününe kadar T.C. Kültür Bakanlığı Gaziantep Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Sergi Salonu’ndafotoğrafseverlerin izlenimine açık olacak. 

 

İletişim : A.Beyhan Özdemir

beyhanozdemir51@hotmail.com

6.04.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz