'Bana yine cezaevi yolu göründü, kendinize iyi bakın'

'Bana yine cezaevi yolu göründü, kendinize iyi bakın'

'Bana yine cezaevi yolu göründü, kendinize iyi bakın'

İstinaf Mahkemesi, İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Cumhuriyet Gazetesi eski yönetici ve yazarları hakkında verdiği mahkumiyet kararını onadı. Karara göre Musa Kart, Mustafa Kemal Güngör, Emre İper, Hakan Kara, Güray Öz ve Önder Çelik yeniden cezaevine girecek. 


Karara, başta muhalefet liderleri olmak üzere farklı kesimlerden tepkiler gelirken, cezası onanan yazarlar da sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı. Temyiz dosyası halen Yargıtay'da olan HDP İstanbul Milletvekilli olan Ahmet Şık, mahkumiyet kararına Voltaire'nin şu sözüyle tepki gösterdi: “Sadece iki günümüz var yaşamak için. Bu günleri de aşağılık insanların önünde diz çökerek geçirmeye değmez.” 

 
ahmet şık
 
@sahmetsahmet
 
 

“Sadece iki günümüz var yaşamak için. Bu günleri de aşağılık insanların önünde diz çökerek geçirmeye değmez.” (Voltaire)

 
bianet@bianet_org
 

İstinaf Mahkemesi, Cumhuriyet Davası kararını onadı https://buff.ly/2tuhhql 

View image on Twitter
 
Karara göre gazeteci Musa Kart, 1 yıl 16 gün cezaevinde yatacak. Kart'ın sosyal medyadan paylaştığı açıklama şöyle: Yaşanılan krizlere çare üretmesi beklenen iktidardan açıklama geldi: Karikatüristi tekrar atın içeri! Evet bana yine cezaevi yolu göründü. Kendinize iyi bakın..." 
 
Musa Kart@MusaKart
 
 

Yaşanılan krizlere çare üretmesi beklenen iktidardan açıklama geldi: Karikatüristi tekrar atın içeri!

Evet bana yine cezaevi yolu göründü. Kendinize iyi bakın...

 1 yıl 16 gün ceza verilen gazeteci Güray Öz ise "İstinaf mahkemesi Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticileri ile ilgili mahkumiyet kararını onayladı. Biliyorsunuz aralarında ben de varım. Neyse ki romanımın son düzeltmelerini yapmıştım. Bir süre görüşemeyeceğiz. Hoşcakalın..." açıklamasında bulundu.
 
gurayoz@gurayoztekin
 
 

İstinaf mahkemesi Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticileri ile ilgili mahkumiyet kararını onayladı. Biliyorsunuz aralarında ben de varım. Neyse ki romanımın son düzeltmelerini yapmıştım. Bir süre görüşemeyeceğiz. Hoşcakalın...

 
3 yıl 1 ay 15 gün ceza alan Emre İper ise şu paylaşımda bulundu:
 
emreiper@emre_iper
 
 

Belli bir süre sonra görüşmek üzere
Sevgiyle kalın....

 
 
 

 

19.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz