'Baklava- Bomba ' Ve Gaziantep'teki Bu Fotoğrafın Öyküsü...

'Baklava- Bomba ' Ve Gaziantep'teki Bu Fotoğrafın Öyküsü...

'Baklava- Bomba ' Ve Gaziantep'teki Bu Fotoğrafın Öyküsü...

Son günlerin flaş ismi TBB Başkanı Metin Feyzioğlu ile bir kaç kez bir araya gelmiştim. Kendisini hem Ankara Barosu'nde hem de kişisel ofisinde ziyaret etmiştik Gazeteci Murat Güreş'le birlikte.

Hatta  Ankara Barosu'ndaki başkanlık makamında yukarıdaki fotoğrafı çekilmiş, orada bir yerlere bir kutu de baklava bırakmıştım. Baklava kutusundan haberdar olmadıkları için " Bomba" kuşkusu ile ofiste arama yapılmış. Buna bana daha sonra Feyzioğlu söyledi.

Aradan epey zaman geçmişti. O dönemler; gaziantephaberler.com'da birlikte çalıştığımız arkadaşlarım; Nevin Koçoğlu, Murat Güreş ve Doğan Özdinç'le Gaziantep Hukukçular Lokalinde rakımızı yudumlarken ,Metin Feyzioğlu lokale geldi. Ve hemen masamıza oturdu. " Baklava-Bomba" olayını o anda anlattı.

Biz, rakılarımızı yudumlarken kendisi ile " Memleket Nasıl Kurtarılır" ı konuşmaya başladık. Hafızam beni yanıltmıyorsa aşağıdaki fotoğrafı Şahin Ateşoğlu çekmişti.

Bizler daha sonra başka yerlere takılırken, Feyzioğlu " Ankara'ya geldiğinizde bilgim olsun" demişti.

Feyzioğlu ile daha sonra tekstil yangını nedeniyle bir araya geldik. Bunların çoğunluğunda o dönem Gaziantep Baro Başkanı olan Av. Ali Elibol'da bizlere yardımcı oldu.

Şimdi fotoğrafa bakıp da özellikle  " bir fırın ekmek yememiz" gerektiğini yazan birisinin " Ufuk Uras'ın " başkanlığını yaptığı partiden aday olduğu gerçeğini vurgulamam gerek.

Acaba kendisi kaç "Katır Yükü" ekmek yemiştir.

Uyanmamız için  böyle  " Ziya'ya" hiç ihtiyacımız yoktur.

Herkes efendice yerinde dursun.

Sahi nerede şu Ufuk Uras...

Atilla karaduman

24.06.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz