ALİKEV İstanbul Maratonu’nda eğitime katkı için koşuyor

ALİKEV İstanbul Maratonu’nda eğitime katkı için koşuyor

ALİKEV İstanbul Maratonu’nda eğitime katkı için koşuyor

Ali İsmail Korkmaz'ın yarım kalan düşlerini hayata geçirmek üzere kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı, bu yıl 41'incisi düzenlenecek Vodafone İstanbul Maratonu'nda Emel Anne ile birlikte gençlerin eğitimine katkı sağlamak üzere.

Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu için koşacak.

Toplumsal barış ve eşitliğin var olduğu, insan-doğa ilişkileri de dâhil olmak üzere her türlü eşitsiz ilişkiden arınmış bir dünyayı, gençliğin katılımıyla kurarak Ali İsmail'in düşlerindeki özgür dünyayı hayata geçirmek misyonuyla kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), 3 Kasım 2019'de gerçekleşecek olan 41'inci İstanbul Maratonu'nda Emel Anne ile birlikte Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu için koşacak.

Toplanan bağışlarla burs desteği sağladıkları öğrenci sayısını 200'e çıkarmayı hedefleyen ALİKEV, geçen sene 167 öğrenciye eğitim bursu sağladı. ALİKEV, bu sene daha çok gence umut olmak, gençlerin eğitimlerine ve aydınlık yarınlarına katkı sağlamak için Emel Anne ile birlikte İstanbul Maratonu'nda yerini alacak ve adımlarını iyilik için atacak.

Son antrenman 28 Ekim'de gerçekleşti
Büyük maraton öncesi Emel Anne ve ALİKEV gönüllüleri, son antrenmanlarını 28 Ekim 2019'da saat 16:00'da Caddebostan'da gerçekleştirdi. ALİKEV sağladığı eğitim bursunun çapını genişletmek üzere herkesi İstanbul Maratonu'nda düşlerinin peşinden koşmaya davet ediyor.

31 Ekim itibariyle;
195 koşucu kampanya açtı. 133 öğrencinin bir yıllık bursu toplandı. Emel Anne 110.000 TL bağış topladı. Bu rakamlar yükselmeye devam ediyor.

Nasıl Bağış yapabilirim?
Emel Anne'nin kampanyasına birkaç tık ile bağış yapabilirsiniz. alikev.org/emelanne adresine girip 30 saniye içerisinde kolay ve hızlı bir şekilde bağış yapabilirsiniz.
Eğer İstanbul Maratonu'nda Emel Anne ile beraber koşmak ya da yürümek isterseniz kosu.alikev.org adresindeki formu doldurarak ALİKEV ile iletişime geçebilirsiniz.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Hakkında
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıktı.
bilgi@alikev.org www.alikev.org

İlgili Kişi:

Ata Ulaş Dağlıoğlu
ulasd@marjinal.com.tr

3.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz