"ABD'yi 10 kere yok edecek silahı var"

"ABD'yi 10 kere yok edecek silahı var"

"ABD'yi 10 kere yok edecek silahı var"

Çin'de yayın yapan önde gelen internet haber sitelerinden Sohu, Rusya'nın istemesi durumunda Amerika Birleşik Devletleri'ni 10 kere yok edecek silah stoğuna sahip olduğunu ileri sürdü. Gazete ayrıca Rusya'nın "pek çok güçlüğe rağmen sert-kararlı tavrını korumayı başardığını ve ABD'li yetkililerin hareket alanını daralttığını" yazdı.

Sohu editörleri Ukrayna ve Suriye'deki çatışmalı ortam nedeniyle ABD'nin pek çok kere Rusya'yı vurmanın eşiğine geldiğini, ancak karşı cevaptan çekindiği için bunu yapamadığını dile getirdi.

Türkrus sitesinin aktardığına göre, gazetede çıkan değerlendirmede Rusya'nın elindeki nükleer başlıkları ABD topraklarına fırlatabilmek için Tu-160 uçaklarının yanı sıra çok sayıda balistik füzeye ve Borey sınıfı denizaltıya sahip olduğu bilgisi yer aldı.

Çinli uzmanlara göre, ABD ile Rusya arasında bir savaş çıkması durumunda kazananın kim olacağı, cevabı kısa sürede anlaşılamayacak bir soru. Bununla birlikte uzun vadede ABD'yi daha avantajlı gören uzmanlar, zaferin bedelinin ağır olabileceği kanısında.

14.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz