İlluminati’nin doğuş yeri Gaziantep mi?

Gaziantep'in Dülük köyü yakınlarındaki Mithra tapınağı ise bilinen Mithra tapınak-mağaralarının en büyüğü

Diyarbakır’daki Zerzevan Kalesi ve altındaki Mithras Tapınağı, dünyanın en köklü örgütü olan Illuminati için büyük öneme sahip. 1776’da faaliyete geçen, 1884’te ise yeniden doğan örgüt, bugün Rothschild ve Rockefeller aileleri öncülüğünde dünyaya siyasi ve ekonomik alanlarda yön veriyor. Konuk Yazar Bülent Erandaç Mithra tapınaklarını yazdı...

Diyarbakır'daki Zerzevan Kalesi'nin altında bulunan Mithras Tapınağı'nın önemini ve Illuminati'nin doğduğu yer olduğunu dünkü yazımda detaylıca işlemiştim. Bugün ise, bu köklü örgütün geçmişine mercek tutacağız. Dünyanın birçok yerinde Mithra tapınakları var. Anadolu'da bulunan Mithra tapınakları son derece geniş. Gaziantep'in Dülük köyü yakınlarındaki Mithra tapınağı ise bilinen Mithra tapınak-mağaralarının en büyüğü. Diyarbakır Mitrhas Tapınağı, Zerzevan kalesinin altındaki ana kayaya oyularak inşa edilmiş.

Tapınakta yapılan Mithras'a ait semboller günümüze kadar ulaşmış. Aynı zamanda Mithras dini ritüellerini en iyi anlatan ve en iyi korunmuş tapınak. Tapınağın giriş kapısında ise yazıt ve semboller açık bir şekilde görülüyor. Mithras dini, Roma'nın egemen olduğu bütün topraklarda özellikle askerler, tüccarlar ve aristokratlar arasında oldukça yaygındır. Dinsel törenleri gizlidir ve dışarıya tamamen kapalıdır. Mithras dinine katılacak kişi on iki eziyeti çekmek zorundadır.

1776'DAN BERİ FAALİYETTE
Zerzevan Kalesi-Mithras'ın, Tapınak Şövalyeleri'nin ve Illuminati'ye kadar giden gizli oluşumların doğduğu tapınağa ev sahipliği yaptığı yoğunluklu dile getirilmektedir. Illuminati; siyasal ve komplo teorileri ile ilgisi olduğu düşünülen bir kelime anlamı taşıyan bir örgüt. Bu oluşum, dinin getirmiş olduğu ön yargılara, batıl inançlara ve sosyal hayat üzerinde getirmiş olduğu olumsuz birçok etkiye karşı koyan bir örgüt olarak ortaya çıkıyor.

1 Mayıs 1776 yılında faaliyete başlayan örgüt; Ingolstadt Üniversitesi kilise hukuku profesörlerinden olan Adam Weishaupt liderliği ile 5 kişi tarafından kurulmuş. İlluminati sözcük anlamı olarak 'aydınlanmış olanlar' demektir. Gizli bir örgüt şeklinde faaliyet sürdüren üyeler de gizlenmesi için kod adları kullanmaktalar. Üyeler, birbirlerine gizlilik yeminleri ile bağlı olan ve itaat konusunda örgüte asla karşı gelmeyen kişiler olarak görev almayı kabul etmişlerdir.


YENİ DÜNYA DÜZENİ KURAMI
1884 yılından itibaren Yeni Dünya Düzeni kavramının savunmasına yarayan antitez kuramlarının etkisi ile örgüt yeniden doğdu. Özellikle iki büyük aile Rothschild ve Rockefeller, dünyayı idare eden olmuşlardır. Ki bunlar DOLAR İMPARATORLUĞUNUN baş aktörleridir, doları basan 8 ailenin önde gelenleridir. Günümüzde de dünya güçleri arasında yer alan birçok isim ile 10 yönetici ve 300 tane üyesi ile hala geçerliliğini korumaktadır. Komitelerinde toplumsal hayatın içerisinde yer alan sanatçı, politikacı ve bankacıların da aralarında bulunduğu söylenmektedir. Bunun yanı sıra Hollywood film sektörünün de bu güçler tarafından kontrol edildiği belirtilmektedir

BÖLGEDEKİ KAZILAR DEVAM EDİYOR
ZERZEVAN kalesi, Türkiye'de kazıların 12 ay boyunca devam ettiği 20 arkeolojik bölge arasında yer alıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Dicle Üniversitesi'nin işbirliği ile kazı - restorasyon çalışmaları sürüyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, son ziyareti sonrası kazılar sonucu 60 dönümlük alanda 15 metreye varan surlar, evler, tahıl ve silah depoları, sığınaklar, su kanalları, sarnıçlar, kilise, kaya sunağı gibi mimari kalıntılar ortaya çıkarıldığını, Mithras Tapınağı'nın ise buluntuları taçlandıran bir keşif olduğunu söyledi. Diyarbakır Zerzevan Kalesi kazılarında, ABD'nin ilk resmi sembolünü barındıran bir rozet bulundu. Rozetteki sembol ve yazı, ABD doları üzerinde de yer alıyor. Rozetin üzerinde Latince "E Pluribus Unum" (Çokluktan birliğe) yazıyor. Rozette yer alan sembol de, ABD'yi oluşturan 13 Koloni'nin birliği anlamına geliyor. Kartalın sağ pençesinde zeytin dalı, solunda 13 oktan oluşan sıkıca çekilmiş bir demet ise, "barış ve savaşın gücünü" temsil ediyor. Kartalın gagasında ilk komitenin sloganı olan "E Pluribus Unum" yazılı parşömen ve kartalın başının üzerindeki on üç yıldızdan oluşan parlak takım yıldızı görülüyor.


TEK DEVLET VE TEK DİN İLKESİ
ILLUMİNATİ örgütünün yeni bir dünya düzeni oluşturmak için gerçekleştirdikleri faaliyetleri planlı ve programlı bir şekilde sürdürdükleri birçok araştırmacı tarafından belirtilmektedir. Tek devlet ve tek din ilkesini yerleştirmek ve var olan dünya düzenini yıkarak bu amaca ulaşmak için her yolu denemekteler. Bunun için ekonomik krizler yaratmak, dünya ülkelerinin birbirine karşı savaşmasını sağlamak ve devletleri birbirine karşı körüklemek olduğu araştırmacılar tarafından ortaya sunulan savlardır. İlluminati tarihte ortaya çıkan ve hala oluşmakta olan birçok savaşta ya da anlaşmazlıklarda etkili olarak görev alıyor. Yıl içerisinde bir kez toplanan İlluminati; ona göre strateji belirleyerek hedefler oluşturuyor. Dünya üzerinde örgüt adına hareket eden kişiler tarafından planlar ve stratejiler uygulanmak üzere organize ediliyor. Bu örgüt işlerinde en çok rol alan ülkelerden biri olan ABD, bu konuda önde olan ülkelerden birisidir. Ayrıca ABD doları üzerinde yer alan İlluminati sembolü olan üçgen bunu açıkça da ortaya koyuyor

Kaynak:https://www.yeniasir.com.tr/yasam/ 2021/12/17/illuminatinin-dogusu

17 Ara 2021 - 07:39 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Haberler editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Haberler değil haberi geçen ajanstır.


tiktok takipçi satın al