CHP Aday Adayı Ayten Şahin'in Açıklaması

CHP Aday Adayı Ayten Şahin'in Açıklaması

CHP Gaziantep merkez Şahinbey Belediye başkan aday adaylarından Ayten Şahin bir basın toplantısı düzenledi. Şahin şunları söyledi:

Doğan ÖZDİNÇ'in haberi


"30 MART 2014 DE YAPILACAK OLAN YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ BUGÜNKÜ BURADAKİ DAVETİMİZİN NEDENİ ,CUMHURİYET HALK PARTİMİZİN 90. YILI NEDENİYLE İLK KEZ ŞAHİNBEY’E TEK KADIN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞIMI AÇIKLAMAK ÜZERE TOPLANMIŞ BULUNUYORUZ,

ŞAHİNBEY İLÇEMİZ, TÜRKİYE’NİN, 64 İLİNDEN BÜYÜK BİRİLÇEDİR. AYRICA DÜNYADA EN HIZLI BÜYÜYEN KENTLER ARASINDA 9. SIRADADIR. ŞAHİNBEY BELEDİYESİ BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM İLÇELER VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALEN KÖY GÖRÜNÜMÜNDEN İLERİ GİDEMEMİŞTİR. GAZİANTEP BELEDİYELERİ 11 YILDIR SOSYAL BELEDİYECİLLİKTEN, İLİM VE MANTIKTAN UZAK BİR ŞEKİLDE YÖNETİLMİŞTİR YÖNETİLMEKTEDİR.,

HEPİMİZİN ORTAK HEDEFLERİ YAŞADIĞIMIZ KENTTE MUTLU HUZURLU EKONOMİK REFAH SEVİYESİNE ULAŞMIŞ BİR HAYAT VE YAŞAM BİÇİMİNİ TERCİH ETMEKTEDİR.. ÇOÇULARIMIZIN, YAŞLILARIMIZIN KADINLARIMIZIN GENÇLERİMİZİN, ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN, KÖYLÜLERİMİZİN, ESNAFIMIZIN, SANAYICİMİZİN HER BİREYİN HUZUR İÇİNDE YAŞAMAK İSTEDİKLERİ YEŞİL BİR KENT ARZU ETMEK İSTEMEKTEDİRLER.

BELEDİYECİLİK SADECE KENTİ YÖNELTMEK DEĞİL, TOPLUMSAL SOSYALLEŞMENİN EKONOMİN VE REFAHIN HİZMET ORTAK NOKTASIDIR.

KENT BELEDİYECİLİĞİ SADECE YOL SU ÇÖP TEMİZLEMEKTEN İBARET ASLA DEĞİLDİR. ARTIK BÜYÜYEN KENTLER ŞEHİR DEVLETLERİNE DÖNÜŞMEKTEDİR. ARTIK DÜNYADA BÜYÜYEN UYGAR KENTLER, MODERN KENTLER, TURİZM POTANSİYELİNİN, EKONOMIK VE TİCARİ POTANSİYELİNİ, SOSYAL KÜLTÜREL SİNEMA SANATSAL POTANSİYELİNİ YAKALANYAN VE YÜKSELEN DEĞERLERE SAHİP KENTLERDİR.

TÜM BU AŞAMALARIN SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE KENTİMİZİ BU UYGARLIKLARA VE BAŞARIYA TAŞIYABİLİRİZ. BUNUN İÇİN TÜM HALKLARIMIZI TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNİ GÖZETİLDİĞİ YEREL VE GENEL İHTİYACLARININ BELEDİYE YÖNETİMLERİNCE VE UZMANLARLA BİLİM İNSANLARIYLA HALK MECLİSLERİMİZLE ÜNİVERSİTELERİMİZLE STK’LARIMIZLA SENDİKALARIMIZLA MUHTARLARIMIZLA KADINLARIMIZLA GENÇLERİMİZLE KENTİMİZİ PLAN PROJELERİMİZLE YÖNETECEĞİZ.

ORTA DOĞUNUN MEDENİYET BEŞİĞİ OLAN ZEUGMALARIN ŞEHRİ TURİZM VE TARİHİN BAŞKENT POTANSİYELİNE SAHİP OLAN İLÇEMİZDE HALKLARIMIZIN ÇEKTİĞİ EKONOMİ VE TİCARİ ZORLUKLARI SIKINTILARI AŞMASI İÇİN YOGUN EMEK VE ÇABA HARCAYARAK ŞAHİNBEYİ DÜNYA BAŞKENTLERİ İLE YARIŞTIRARAK ORTA DOĞUNUN TİCARİ BAŞKENTİ YAPMAK VE HİZMET ETMEK EN BÜYÜK AMACIMIZDIR.ÜLKEMİZİN VE KENTİMİZİN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUMUN HEPİMİZ FARKINDAYIZ.

BİN YILLIK KARDEŞ DEVLETİMİZ OLAN SURİYE BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM KOMŞULARIMIZI KAYBETTİK.BİNLERCE MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ SAVAŞ ORTAMINDA YANIYOR ÖLÜYOR BİNLERCE ANANIN YÜREĞİ YARALI.SAVAŞLAR HUZURSUZLUKLAR AÇLIKLAR HASTALIKLAR İŞSİZLİKLER YOKSULLUKLAR GETİRMİŞTİR.AKP HÜKÜMETİ 11 YIL BOYUNCA İNSANLARI ,HALKLARI SOSYAL PATLAMANIN EŞİĞİNE KADAR GETİRMİŞTİR.KENTİMİZDE 400.000’E YAKIN SURİYELİ VATANDAŞIN YAŞADIĞI BİLİNMEKTEDİR.BUNU EV KİRALARININ 3 KATINA ÇIKAN ARTIŞLARDAN ANLAYABİLİRİZ.DOLAYISIYLA HÜKÜMET HEM DIŞ POLİTİKADA HEM İÇ POLİTİKADA HEMDE BELEDİYECİLİKTE KARNE NOTUNU DÜŞÜREREK SINIFTA KALMIŞTIR.

AKP ‘Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI NE YAZIKKİ HALA GÖÇ VE BU BÜYÜME ORANINA PARALEL OLARAK YAPTIKLARI ÇALIŞMALAR BAKIMINDAN ÇOK GERİLERDE KALDIKLARI GİBİ NE NUFUS ARTIŞINI NEDE KENTİN BÜYÜDÜĞÜNÜ OKUYAMAMIŞ VE İZLEYEMEMİŞLERDİR.VE SORUNLAR HER GEÇEN GÜN ÇÖZÜMSÜZLÜK İÇERİSİNDE BÜYÜMEKTEDİR.

CHP ŞAHİNBEY BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAY ADAYLIĞIMI AÇIKLARKEN ÖZELLİKLE GENÇ NÜFUSA VE KADIN NÜFUSUMUZA YÖNELİK DEĞİŞİK İSTİHDAM ALANLARI YARATILARAK HEM ÜRETİME HEMDE EV EKONOMİSİNE KADININ YARATICILIĞINA VE DUYARLILIĞINA UYGUN PROJELERİ HAYATA GEÇİRMEK ADINA BURADAYIM,

ADAY ADAYLIĞIM KOLTUK BAĞIMLILIĞI, İÇİN DEĞİL ,KENTİMİZDE DEVRİMLER VE REFORMLAR, YAPMAK İÇİN , BURADAYIM.,GEÇMİŞ SİYASİ VE TİCARİ HAYATIMDAKİ DENEYİMLERİ VE BAŞARILARIMI KENTİMİZE AKTARMAK İÇİN HİZMET YARIŞININ, İÇİNDE BULUNMAKTAYIM.

BEN HİÇBİR İDEOLOJİNİN KİMSENİN ADAYI DEĞİL, HALKLARIN CUMHURİYETİMİZİN, HALKÇI ADAYIYIM.

ANADOLUDA , KADIN OLMAK DEYİMİNİ YOK EDİP ANADOLU ,,KADINININ ,,BAŞARILARINI DÜNYA MEDENİYETİNE,, TAŞIMAK ŞAHİNBEYİ MARKA KENT YAPMAK İÇİN, HUZURLARINIZDAYIM,, BURADAYIM,.,,,CUMHURİYET HALK PARTİSİ KADINIYLA GENCİYLE TOPLUMUN HER KESİMİ İLE BÜTÜNLEŞEREK KADIN VE GENÇ EKSENLİ ,,YENİ SİYASET MODELİNDE ÜLKE YÖNETİMİNDE,, YERİNİ ALACAKTIR.

TOPLUMDAKİ HER BİREYE VERDİĞİMİZ ÖNEM İNSAN SEVGİMİZİN UNSURUDUR.

BUGÜN BURADAN DÜRÜST, AHLAKLI, NAMUSLU, İŞ GÜÇ SAHİBİ ,İŞSİZ KALMIŞ YOKSUL KALMIŞ KARDEŞLERİMİZ,ONURUYLA YAŞAYAN İNSANLARIMIZ SİZLERİ BURADAN SİYASETE DAVET EDİYORUM.GELİN,BU KENTİ BİRLİKTE EL ELE YÖNETELİM.BU ŞEHİRDE YAŞAYAN HER BİREYİ YENİ SİYASET MODELİMİZDE BİRLEŞTİRMEYE ÇAĞIRIYORUM.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ HALKIN VE HALKLARINDIR.DİL DİN IRK AYRIMI GÖZETMEDEN İNSANA VERDİĞİMİZ DEĞER ÖNEMLİDİR.YEDİ DEN YETMİŞE KENTİMİZDEKİ HER BİREYİN DÜŞÜNCESİ YÖNETİM MODELİMİZİ TEŞKİL EDECEKTİR FARKINDALIK KATACAKTIR,

CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLARAK BİZ BU KENTİ SİZLERLE HALKLARIMIZLA ,ORTAK YÖNETMEYE,KARAR VERMİŞ BULUNMAKTAYIZ.

ŞU AN İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ TOPLUMDAKİ GELİR DAĞILIMI VE DENGESİZLİĞİNİN EZİLEN UFAK ESNAFIMIZIN KREDİ KARTLARI ALTINDA EZİLEN HALKLARIMIZIN YOKSULLUK SINIRI ALTINDA YAŞAYAN EMEKLİLERİMİZİN ÜNİVERSİTE HARÇLARINI YATIRAMAYAN ÖĞRENCİLERİMİZİN SİYASİ BASKI ALTINDA GÖREV YAPMAYA ÇALIŞAN BEYAZ YAKALI KARDEŞLERİMİZİN TÜM BU SORUNLARINI ÜZÜLEREK İZLEMEKTEYİZ.

BU KENTİ ANADOLU VE ORTADOĞU COĞRAFYASINDA SANAYİİ.TARIM,TURİZM FUARCILIK VE KONGRELER KENTİ YAPARAK PARİS GİBİ HON KONG GİBİ (ENGELLİLER İÇİN ENGELSİZ ŞEHİR) YAPARAK KİMSENİN HAYAL EDEMEYECEĞİ BİR KENTİ SİZLERE HEDİYE EDECEĞİM.

ŞİMDİ PARTİMİZİN ,ADAYINI KAMUOYU,, ANKETİ İLE YOKLAMASIYLA SEÇECEKLER...SİZLERE BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLACAK SORULARI SORULACAK...İŞTE O ANDA BANA BİR ŞANS VERİN, ANADOLU KADININA BİR ŞANS VERİN KARDEŞİNİZE ABLANIZA AYTEN ŞAHİN’BİR ŞANS VERİN DESTEK VERİN,, DESTEKLEYİN Kİ ,BU HALK UMUT ETTİĞİNDEN DAHA İYİ ŞARTLARDA YAŞASIN.DESTEKLEYİNKİ YARDIMLA YAŞAYAN İNSAN DEĞİL İŞİ GÜCÜ ONURUYLA YAŞAYAN İNSANLARIN KENTİ OLALIM.YARDIM ALAN DEĞİL VEREN EL OLALIM.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ADAYI OLDUĞUMDA SEÇİMLERE CUMHURİYETİN 90 YILI NEDENİYLE 90 DEVASA PROJE PAKETİYLE ADAYLIĞIMI AÇIKLAYACAĞIM,,,PROJELERİMİZİN BELLİ BAŞLILARI, KENTTE OLMAYAN SEKTÖR AÇILIMLARI VE YENİLİKLER DEĞİŞİMLER VE ÜRETİMLER ÜZERİNE OLACAKTIR,,

ÖNCELİKLE BİR KADIN OLARAK BİR ANNE OLARAK BİR İŞ VEREN OLARAK CHP ŞAHİNBEY BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYI OLARAK HEPİNİZİ SEVGİYLE SELAMLIYORUM.TÜM PARTİLİLERİME VE TÜM MİSAFİRLERİME GELDİKLERİ İÇİN BENİ VE PARTİMİZİ ONURLANDIRDIKLARI TEŞEKKÜRLERİMİ VE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM,,,,

AYTEN ŞAHİN
KİMDİR.

Ayten şahin,( 1966) doğumlu, Gaziantep üniversitesi (devlet konservatuarı) mezunu olup,ancak,üniversite yıllarında TURİZM seyehat merkezini kurarak turizmci işkadını olarak iş hayatını , halen sürdürmektedir, gap başta olmak üzere nemrut ve zeugmanın dünyaya tanıtımında ciddi katkıları olmuştur,birçok kongreyle festivalle fuarlarla bölgeyi tanıtmış ve tüm organizasyonları bizzat planlamış ve yönetmiştir,özellikle kongre turizminde bir çok ulusal ve uluslar arası kongreleri başarıyla yıllardır çalışmakta ve yönetmektedir, başta Hatay inanç turizmi , projesini dünya çapından yüzlerce bilim adamlarını Hatay a getirerek kentin ve ülkenin tanıtımına büyük bir imza atmıştır, HARİKA ÇOCUKLAR PROJESİ TRT DE 13 BÖLÜM OLARAK YAYINLANMIŞTIR,
İş hayatını merkezi Gaziantep olmak üzere ulusal ve uluslar arası projelerle iş hayatı devam etmektedir,
Dünya gazetesi tarafından yılın en başarılı işkadını seçilmiştir,(2 kez) 2 çocuk annesidir,
Siyasal yaşamı, CHP de 12. ve 13. dönem Parti Meclisi üyeliğine seçilmiştir,,2011 G.Antep milletvekili aday adayı olmuştur, birçok sivil toplum örgütünde,çocuk yuvaları turizm dernekleri stk larda yönetici ve üye olarak görev yapmaktadır,chp de aktif siyaset yaşamı devam etmektedir,
HOBİLERİ, iş hayatında planlama strateji,kolektif ekip çalışmaları, seyehat,sinema sanat,spor, yemek yapmak,ve SİYASETTİR,
Seyehat ettiği ülkeler başlıca Avrupa,Amerika,Ortadoğu Bağdat Irak Suriye gezdiği ülkeler arasındadır,

02 Eki 2013 - 00:00 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Haberler editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Haberler değil haberi geçen ajanstır.

01

alibayramoğluları - chp alibayramları oyunykaçırdı fetih albayramı adAY seçmekle

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Ekim 00:00