Kızıl'dan Şok Açıklama: yeni bir FETÖ’cu adayınız mı var?

Gaziantepspor başkanı Kızıl, vali ve belediye başkanının vermeyi vaat ettikleri primin bazı güçler tarafından engellendiğini ileri sürdü

Küme düşen Gaziantepspor'da Başkanı İbrahim Kızıl,çok sert açıklamalarda bulundı. Kızıl, Vali Ali Yerlikaya ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in kendilerine vaat ettikleri primin bilinmedik güçler tarafından engellendiğini söyledi. Kızıl " Yeni bir FETÖ’cu adayınız mı var?"dedi

Gaziantepspor Kulübünün resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:

sevgili sporseverler, değerli Gaziantep halkı

Son günlerde gerek şahsım gerekse Gaziantepspor aleyhine yazılı, görsel ve sosyal medyada başlatılan yıpratma, karalama, itibarsızlaştırma ve iftira propagandası insani ahlak ve etik kurallarının dışına çıkmış olup, yanlış bilgilerle kamuoyu ve özellikle sporseverler aldatılarak kulüp ile karşı karşıya getirilmek istenmektedir. Son haftalarda bu propagandalar karşısında Gaziantepspor’un ligdeki hayati konumu itibarıyla suskun kaldık. Ancak artık bazı gerçekleri kamuoyuna açıklama zamanı geldiğini düşünüyorum.

Öncelikle maç gelirlerini şehit ailelerine bağışlayacağımız yönündeki çarpıtılan iddialara açıklık getirmek istiyorum; Şahsımın geçen yıl ‘’evimizdeki maçın gelirini şehit ailelerine bağışlayacağım’’ şeklindeki açıklaması sanki yeni yapılmış gibi çarpıtılarak, taraftar kışkırtılmaktadır. Bu açıklamayı 12 Aralık 2016 tarihinde yapmıştım. 22 Aralık 2016 tarihinde ise Kulüpler Birliği’nin çağrısı üzerine 18 Kulüp toplandı ve her kulübün maç gelirlerinden toplam 275 Bin TL şehit ailelerine bağış yapılmasına karar verildi. 8 Kulüp o tarihte 275 Bin TL’yi ödemiştir. Gaziantepspor ile beraber 10 takım ise o tarihte maddi sıkıntıları nedeniyle ödeme yapamadı. Ancak sezon sonunda Gaziantepspor olarak Kulüpler Birliği bilgisi dâhilinde 275 Bin TL’yi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın göstereceği hesaba aktarılacaktır.

Diğer yandan şahsım olarak; kendi ticari hayatımda da her zaman böyle kutsal yardım çağrılarına hiçbir zaman duyarsız kalmadım ve her zaman gereken maddi fedakârlıkta bulundum. Kimse bizim bayrak, vatan, millet ve devlet sevgimizi kelime oyunlarıyla test etmeye kalmasın. Gaziantepspor Kulübü olarak, 15 Temmuz gecesi darbe karşıtı ilk açıklamayı yapan kulüplerden biriyiz. Yine Gaziantep Demokrasi Meydanına tüm futbolcularımızla, teknik heyetimiz ve çalışanlarımızla gidip sürece destek verdik. Ama orada Gaziantepspor platforma davet edilmedi. Platforma çıkma isteği de geri çevrildi. O gün platformda her gün boy gösteren bazı isimler şuan FETÖ’den yargılanıyor, bazıları ise cezaevinde. Şimdi spekülasyon yaratanların iyi niyetli olduğunu düşünebilir miyiz?

Diğer yandan, Gaziantepspor’un küme düşmesi ise sadece şahsım ve yönetimime fatura edilerek, kulüp üzerinde oynanan oyunların yok hükmünde sayılmasını da şaşkınlıkla izlemekteyim.

Şöyle ki;

Gaziantepspor Kulübü olarak, sezona çok iyi başladık. Kent ile bütünleştik. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i onursal başkanımız yaptık. Taraftar projemizi hayata geçirdik ve herkesin gıpta ile baktığı bir kulüp haline geldik. Bu çaba ve gayretimizi gören Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ve beraberindekiler ilk yarıdaki Osmanlıspor maçından önce ziyarette bulunarak maç için 500 bin TL prim desteği verdiler. Bu ziyarette takımım iyi gidişatının devamı için gerekli 10 milyon TL’nin de sözü verilmişti.

Ancak Osmanlıspor karşılaşması sonrasında her ne hikmetse Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın söz verdiği yardımın, bilmediğimiz güçler tarafından engellendiğini düşünüyoruz. Söz verilen bu para gelmeyince kulübün mali tablosu alt üst olmuş, futbolculara paralar ödenememiş ve takım ciddi bir psikolojik baskı altına bırakılmıştır. Bu süreçte tarihimizde ilk kez 9 maçlık bir mağlubiyet serisi yaşanmıştır.

11 yıllık başkanlık dönemimde Gaziantepspor’a kentin yöneticileri tarafından 7 maç primi dışında, bir iş adamı, STK, belediye ve sanayicinin tek kuruş yardımı olmamıştır. Kentin yöneticileri kulübe gelip bu primleri bizzat teknik heyete ve futbolculara teslim ettiler. Gaziantepspor bu kentte bir sponsor bulamamıştır. Son dönemde Kalyon Grubun sponsorluk desteği ile maç primleri dağıtılmış ve o maçlarda galip tamamlanmıştır. Bunun dışında defalarca verilen sözler tutulmamış ve Gaziantepspor kısıtlı mali bütçesiyle kaderine terk edilmiştir. Gaziantepspor’un küme düşmesinde, verilen destek sözlerinin yerine getirilmemesi de büyük rol oynamıştır.

Örneğin; yine kentimizin önde gelen yöneticileriyle yapılan görüşmede 30 bin forma alım sözü verildi. 35 bin forma yaptırıldı. Formayı söz verilen makama gönderdik ancak alınmadı. Bizde formaların 15 binini Antalya maçına gelen seyircimize ücretsiz dağıttık, 20 bini hala depoda duruyor. Buradan hesap ettiğimiz gelirde gelmeyince tüm mali planlarımız bir kez daha alt üst oldu.

Şahsım ve yönetimim tecrübesiz ve işi bilmiyor olsaydı bu takımı yıllarca zirvede tutamaz ve UEFA’ya katılamazdık. Bugün kentimizin birinci ligdeki kulübü Büyükşehir Belediyespor’un ciddi bütçelerle büyük hedeflerle başlayıp sezonu bitirdiği yer emsal alındığında, bu işlerin öyle kolay olmadığı açıkça görülecektir. Gaziantepspor’da bir bütün olması gerekirken, sürekli Gaziantepspor ile Büyükşehir Belediyespor karşı karşıya getirilmek istenmiştir. Bu kirli hesapların cezasını her iki kulüpte sportif başarısızlıkla ödemiştir.

Bakın biz topu taca atmıyoruz. Tarihleri ve yaşanan süreçleriyle yaşadıklarımızı anlatıyoruz. Sportif anlamda en başarılı dönemimizde FETÖ kumpası ile cezaevine atıldık. Bu süreçte maddi ve manevi ciddi zararlara uğradık. Takımdaki bazı futbolcuları bedelsiz göndermek zorunda kaldık. Yeniden bir takım kurduk. Yine ‘istifa’ algısı oluşturuldu ve takımı bırakmamız istendi. O dönem başkanlığa önerilen Bilal Çeker FETÖ’den yargılandı ve Hastanesi devlete devredildi. O gün pes etseydik ve kulübü bıraksaydık bugün Gaziantepspor FETÖ iddianamelerine konu olacaktı ve marka değeri ortadan kalkacaktı. Bugün yine ‘istifa’ diyenlere sormak gerekir;

yeni bir FETÖ’cu adayınız mı var?

Gaziantepspor’a başkan yapılmak istenen ve FETÖ’den yargılanan Bilal Çeker’in cezaevinde çıkmasıyla Gaziantepspor’a verilen sözlerin yerine getirilmemesi ve aynı tarihte tribünlerde istifa propagandasına başlaması tesadüf olamaz. Kim nereye hizmet ediyor ve nereden güç alıyor bilemiyoruz. Son günlerde sahte sosyal hesaplarla yalan yanlış bilgilerin paylaşılması da Gaziantepspor’a oynanan oyunun basit bir parçasıdır. Bugün, ‘’Gaziantepspor’da kavga var’’, ‘’yumruklaştılar’ gibi algılar ile takıma sahip çıkmayanları görmezden gelerek tüm tepkileri üzerimize yoğunlaştırma çabasında olan anlayışla mücadelemiz artarak devam edecektir.

Herkesin şunu bilmesini özellikle istirham ediyorum;

Ben bu kulübü kimsenin sahip çıkmadığı bir dönemde aldım. Eski Başkan Celal Doğan’ın kentte defalarca ‘Kulübe sahip çıkın. Gelin bu kulübe başkanlık yapın’ çağrısına kimse cevap vermedi. O dönem Celal Doğan’ın ısrarı üzerine istemeyerek başkan oldum. O dönem Ankara’da yaşıyordum. Gaziantepspor için Gaziantep’e geldim ve yerleştim. Yönetici olduğum dönemde de maddi manevi desteğimi hiçbir zaman esirgemedim. İlk başkan olduğum kongrede kentin önde gelen yöneticileri kongreye katıldı ve Gaziantepspor’a sahip çıktığım için tek tek tebrik edip alkışladılar.

Evet… Gaziantepspor küme düşmüştür. Bu konuda şahsım ve yönetim olarak, geçmişe dönük özeleştirimizi objektif bir şekilde yapacağımızdan ve başarısızlıktan kendimize düşen payı fazlasıyla alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Peki; bu takıma FETÖ ile yargılanan birini başkan yapmak isteyen zihniyetler.

Takıma verilen sözlerin yerine getirilmesini engelleyenler ve maddi bir çıkmazın içerisine sürükleyenler.

Bugün sahte hesaplarla kamuoyunda şahsımız ve kulüp aleyhine algı oluşturmaya çalışanlar.

Ve sezon başında oluşturduğumuz birlik, beraberlik ve başarıyı kirli oyunlarla tersine çevirenler bu başarısızlıkta pay sahibi değil mi?

Gaziantep’in DEAŞ terör örgütü ile anılması Gaziantepspor’un futbolcu transferlerine de olumsuz yansımıştır. Birçok oyuncu sözleşmesini feshedip gitti, ön anlaşma yapılan oyuncularda gelmek istemedi. Adana, Mersin, Şanlıurfa gibi kulüplerde aynı kaderi yaşayarak ligden düşmüştür.

Acımasızca eleştiri yapanların ve özellikle cefakâr Gaziantepspor sevdalılarının ellerini vicdanlarına koyarak resmin tüm parçalarını birleştirerek olaya bakmasını istirham ediyorum. 11 yıllık başkanlığım sürecinde Gaziantepspor 8 yıl hep zirveye yakın bir performans sergilemişti. Son 3 yıl ne oldu da bu hale geldik?

Sevgili Sporseverler, değerli Gaziantep halkı;

Gaziantepspor Kızıl ailesinin değildir. Bu takımın sahibi Gaziantepspor taraftarıdır. Gaziantepspor uğruna cezaevine girdim, ciddi ticari kayıplar yaşadım. Süreç bizi hep haklı çıkardı. Bizi yargılayanlar FETÖ’den yargılanıyor. Gaziantepspor’un cefakâr taraftarı oyuna gelmemeli ve hafızasını tazelemeli; Gaziantepspor’un küme düştüyse oynanan kirli oyunların bu başarısızlıktaki payını yok sayamayız. Mesele bizim kişisel meselemiz değildir. Biz sadece Gaziantepspor’u FETÖ’ye teslim etmediğimiz için hedef seçildik ve halen ciddi bir karalama kampanyası ile karşı karşıyayız. Bu takıma söz verilen destekleri engelleyen, taraftarların maça gelmesine mani olan anlayışın takkesi düşecek ve kamuoyu elbet gerçeklerle yüzleşecektir.

Bugün başlatılan art niyetli karalama kampanyasına alet olanlar, önümüzdeki günlerde tüm detaylarıyla ve tüm çıplaklığıyla yapacağımız açıklamaları okuyunca büyük bir mahcubiyet duyacaklardır. Gaziantepspor’a sahip çıktığım gün edilen teşekkür ile bugün ‘çek git’ tarzındaki ifadeleri, 11 yıllık başkanlığımda bize yaşatılanları ve ödetilen bedelleri kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Kamuoyuna Saygılarımla;

İbrahim KIZIL

Gaziantepspor Kulüp Başkanı

26 May 2017 - 00:00 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Haberler editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Haberler değil haberi geçen ajanstır.

01

garaudy - Vız vız konuşup durmuş..feto ile ilgisi olmayan kulup yada pkk ile ilgisi olmayan kulup varmi ki gecmisde bu ülkede...butun kuluplerin içinde vardı lar...boş boş konuşuyor..gaziantep halki seni sevmiyor..sen urfa suruclusun ve sevilmiyosun fazla soze ne gerek..basarisjz oldun takimi düşurdun..istifa etmek yerine utanmadan halen ordan burdan konuşuyor...insanlar bu kadarmı asagilik oldu allahim bu ne biçim bir ülke yaa

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 00:00

tiktok takipçi satın al