GÖRÜLMÜŞ, DUYULMUŞ ŞEY DEĞİL...!!!

GÖRÜLMÜŞ, DUYULMUŞ ŞEY DEĞİL...!!!

GÖRÜLMÜŞ, DUYULMUŞ ŞEY DEĞİL...!!!
BEN ŞAKA SANDIM AMA, ŞAKA DEĞİLMİŞ... MALESEF GERÇEK!


Başta CHP olmak üzere tüm muhalefete sesleniyorum:
BU UYGULAMALARI DURDURUN!
BU ARTIK RESMEN AHLAKSIZLIK VE ALLAHSIZLIKTIR!


İnanın ben duyunca inanamadım. İşlerine gelince örnek verdikleri gelişmiş ve gelişmekte olan Devletler işsizlik sigortası ile işsizlerini beslerken...
AKP Hükümeti işsizler ordusunu büyütmekle kalmayıp, işsiz bıraktıklarından da bir nevi haraç almayı kanunlaştırdı.
Ve uygulamaya başladı.


YANİ İŞSİZİNE MAAŞ BAĞLAYACAĞI YERDE İŞSİZDEN VE İŞSİZİN AİLESİNDEN PARA TAHSİL EDİYOR.


İşsizlerin aileye getirdiği yük yetmezmiş gibi, işsizin ailesinden " genel siağlık sigortası" adı altında, ailelerin gelir durumuna göre tüm işsiz ailelerinden, her 18'den büyük işsiz kişi başına pirim tahsil edilecek....
örneğin:
18 yaşın üzerindeki kişinin yaşadığı ailenin aylık toplam gelirine bakılarak; ailenin toplam geliri, ailedeki fert sayısına bölünerek kişi başına düşen aylık gelir bulunacak.
Ailede birey başına düşen aylık gelir, brüt asgari ücretin üçte birinden fazla ise 18 yaşından büyük her birey için aileye,Genel Sağlık Sigortası Primi ödetilecek...


Uygulama 1 Ocak 2012 itibarı ile başladı... haberi olmayan, yada olupta ödemeyen kişiler birbir çağırılarak bu paralar kişilerden tahsil ediliyor... hemde cezalı olarak!


Millet isizlikten kırılıyor. Neredeyse insanlar bu yüzden açlık sınırında... Oysa AKP'li vicdansızlar asgari ücreti bile bu halka çok görüp, geçinmeye endex alarak işsizin ailesinin de cebindekini almaya kalkıyor.


BU MİLLET NE YAPSIN DUBLE YOLU?
NE YAPSIN BOŞUNA UĞRUNA MİLYARLAR HARCADIĞINIZ OLİMİYATLARI?
BU MİLLET NE YAPSIN AVM'LERİ VE REZİDANSLARI?


Bu nasıl insanlıktır?
Siz bu ülkenin insanına düşman mısınız?


Yandaşlarınızdan sildiğiniz faturaları bizim omuzumuza yüklediniz yetmedi...
Vergilerle boğdunuz yetmedi...
Atamaları yapmadınız, işçileri patır patır çıkardınız, esnafı bitirdiniz; o da yetmedi...


elin teröristlerine, yerlerinden yurtlarından ettiğiniz mültecilere akıttığınız paraları,
seçimler geliyor; oy için dağıtacağınız ganimetlerin parasını; şimdi de işşsizlerin ailelerinden mi çıkaracaksınız?
O paraları bu halka mı ödeteceksiniz...


Be vicdansızlar!
BU MİLLETİ; BİBER GAZI, SİLAH VS İLE TOPTAN ÖLDÜRMEDİNİZ... AÇLIKTAN MI ÖLDÜRECEKSİNİZ?


/Nur Okutmuş- Ekim.2013


Haberin detayı aşağıda...
İŞSİZ DE SİGORTA PRİMİ ÖDEYECEK
09 Ocak 2012 Pazartesi 10:54

Genel Sağlık Sigortası kapsamında 35 TL ile 212 TL arasında prim ödeme zorunluluğu var. 18 yaşını doldurmuş herkes çalışsa da çalışmasa de gelirine göre sigorta primini yatıracak.
Genel Sağlık Sigortası 1 Ocak 2012 itibarı ile başladı. Bundan sonra 18 yaşın üzerindeki herkesten sağlık sigortası primi kesilecek. Eğer 18 yaşın üzerindeki kişi lisede öğrenim görüyorsa 20; üniversite eğitimi alıyorsa 25 yaşına kadar primleri devlet tarafından karşılanacak. Ancak bu kişi öğrenim görmüyorsa o zaman sağlık sigortası primi ödeyerek hastanelerden sağlık hizmeti almak zorunda kalacak.
Buna göre önce 18 yaşın üzerindeki kişinin yaşadığı ailenin aylık toplam gelirine bakılacak; ailenin toplam geliri, ailedeki fert sayısına bölünerek kişi başına düşen aylık gelir bulunacak. Ailede birey başına düşen aylık gelir, brüt asgari ücretin üçte birinden fazla ise 18 yaşından büyük her birey için Genel Sağlık Sigortası Primi ödenecek.
Bu aşamada 1 ay içinde çocuğunuzun, bulunduğunuz bölgedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na gelir testi yapılması için başvuruda bulunması gerekiyor. Aksi taktirde, tescil işlemi resen yapılacak ve çocuğunuz adına her ay brüt asgari ücretin %12'si kadar, yani Ocak 2012 itibarı ile 106,38 TL Genel Sağlık Sigortası Primi ödemek zorunda kalacaksınız.
Gelir tespiti yapılması için başvuracak kişiler, gelir tespitine esas teşkil edecek göstergeleri içeren başvuru formu ile müracaat edecekler. Ancak, başvuru işleminin kanunî temsilciler tarafından yapılması hâlinde mahkemeden alınmış karar örneği, vekil tarafından başvuru yapılması hâlinde vekâletname örneği başvuru formuna eklenecek. Aynı aileden birden fazla kişinin gelir testine tâbi tutulacak kişi olması hâlinde aynı form ile başvuru yapılacak.
Başvuru, kişinin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı ikametgâhının bulunduğu il veya ilçe idarî sınırları içerisindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılacak.
Başvuru formunda beyan edilen bilgiler doğrultusunda, yapılan gelir testi sonucunu doğrulamak amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca belirlenen esaslar çerçevesinde, vakıf personeli tarafından tanıtıcı kimlik belgesi gösterilmek suretiyle hane ziyareti bilgi formuyla, başvuruda bulunanların ikametgâhlarına gidilerek hane ziyaretleri gerçekleştirilecek.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca yapılacak gelir testinde ailenizde kişi başına düşen aylık geliriniz tescil edilecek ve Genel Sağlık Sigortası primi ödeyip ödemeyeceğiniz; ödeyecekseniz bu primin tutarı belirlenecek.
Öncelikle belirtmek isteriz ki, çalışan bir kişinin eşi, yaşına bakılmaksızın malûl olduğu tespit edilen ve evli olmayan çocukları ile 18 yaşını doldurmamış çocukları (çocukların eğitim görmeleri durumunda lise için en fazla 20, üniversite için en fazla 25 yaşına kadar) Genel Sağlık Sigortası kapsamında prim ödemekle yükümlü değil.
Bunun dışında 18 yaşını doldurmuş, eğitim görmeyen ve çalışmayan tüm çocuklar Genel Sağlık Sigortası'na prim ödemek zorunda.


http://www.tekgida.org.tr/Oku/4150/


03 Eki 2013 - 00:00 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Haberler editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Haberler değil haberi geçen ajanstır.

01

Nur Okutmuş - DUYURU !!!

Hükumet işsizlere iş vereceğine, işsizlerden para tahsil ediyor... işsizilerin ailesinden işsiz başına para tahsil etmek için 2012'de kanun çıkarmış...

MART 2013 TEN BERİ DE UYGULAMA BAŞLAMIŞ. O GÜNDEN BU GÜNE ÖDEMEYENLERDEN CEZALI TAHSİLAT BAŞLAMIŞ.... HABERİNİZ OLSUN !

Konunun detayı yazıda... okuyun ve mutlaka paylaşın derim..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Ekim 00:00