RAM Haberi Kamu Sitesi. Com'da..

Kamusitesi.com portalı, Gaziantep'te RAM'la ilgili olarak yaptığımız haberi sitelerinde haberleştirdiler. İşte

kamusitesi.com portalı, Gaziantep'te RAM'la ilgili olarak yaptığımız haberi sitelerinde haberleştirdiler. İşte o haber:

Geçtiğimiz günlerde Gaziantep yerelde yayın yapan gaziantephaberler.com haber sitesinde Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Şehitkamil Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde (RAM) akıl almaz işlerin döndüğünü ileri süren bir haber yapılmıştı. Haberde geçen iddalar çok cidi iddalar ve adeta mide bulandıran tarzda iddalar…

Konuyu araştırdığımızda bu kurumla ilgili benzer iddaların yaklaşık iki ay önce Milli Eğitim Bakanlığına İhbar edildiği bakanlığında bu konuyu araştırmaları için Gaziantep’in liyakatsiz Milli Eğitim Müdür Vekili Ekrem Serin’e talimat verdiği bilgisine ulaştık. Fakat bu konuda hiç bir adım atılmaması Gaziantep Milli Eğitiminin yaşadığı çöküntüyü bir daha gözler önüne sermektedir.

Ayrıca olaya adı karışan ve suçlanan kişilerin çevrelerine söyledikleri eğer doğruysa daha vahim durumdayız. İddaların soruşturulup varsa suçluların cezalandırılması yerine bu şahısların çevrelerine” Ekrem SERİN ile Fikret ATAK bizlere söz verdi. Bize yakın müffettişler görevledirilip bu olay kapatılacak” şeklinde sözler söyledikleri ve bu sözlerinde birlikte katıldıkları bir iftar yemeğinde söylendiği iddaları daha da korkunç bir manzarayı önümüze koymaktadır.

Bizler burada kimseyi peşinen suçlamıyoruz. Gaziantep Valimiz Sayın Erdal ATA’ yı göreve davet ediyoruz. Bir an önce olayın araştırılması varsa suçluların belirlenmesi için olaya bizzat el koyarak, hakkında suçlama olan kişilerin derhal o kurumdan uzaklaştırılması soruşturmanın adaletli yapılmasını sağlayacaktır.

Tarafsız, ilkeli,bağımsız haber sitesi olan kamu sitesi, bu olaydaki gelişmeleri takip edecektir.

İŞTE O HABER YORUMSUZ

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Şehitkamil Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde (RAM) akıl almaz işlerin döndüğü ileri sürülüyor…

Sorunlu çocuklara rehberlik hizmeti ve eğitim vermek amacıyla faaliyet gösteren Şehitkamil Rehberlik ve Araştırma Merkezi görevlilerinin kendi kurdukları mental matematik merkezine kurum aracılığı ile öğrenci aldıkları, bir takım usulsüz iş ve işlem yaptıkları, özel rehabilitasyon merkezleri ile kişisel ilişkilere girdikleri ve usulsüz rapor düzenledikleri ifade ediliyor.

Kurum Müdür Yardımcısı Ş.Ö, bölüm başkanı İ.Ş, rehber öğretmen Z.D ve henüz 10 aylık stajyer olan ve Nizip’te de bire rehabilitasyon merkezinde çalıştığı ileri sürülen H.Ş.’nin başını çektiği organizasyon ile devletin on binlerce lira zarar uğratıldığı iddia ediliyor.

gaziantephaberler.com’un edindiği bilgilere göre özel eğitime ihtiyacı olan bir öğrencinin devlete yıllık maliyeti 5 ile 6 bin lira arasında değişiyor.

Yine iddialara göre Şehitkamil Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde özel eğitime ihtiyacı olmayan, dosyalarında buna ilişkin şerh raporları bulunana öğrenciler, kurumdaki istismarcı görevliler tarafından rehabilitasyon merkezlerine gönderiliyor.

Z.D, Ş.Ö, M.Ş. ve H.Ş.’nin, başta Gaziantep’teki Gökkuşağı ve Atlas adıyla bilinen özel rehabilitasyon merkezlerini kollamasının ardında büyük bir rantın döndüğü dile getiriliyor.

Şehitkamil Rehberlik ve Araştırma Merkezi müdürnün göz yumduğu söylenen kimi olumsuzluklar, iddialar ve şu sorulara yanıt verilmesi isteniyor:
1-Kurumda çalışan Z.D, Ş.Ö, M.Ş. ve H.Ş.M.K. ortak bir “B” isimli bir mental matematik dershanesi açtı mı?
2- Bu kişiler Atlas ve Gökkuşağı başta olmak üzere özel rehabilitasyon merkezleri ile işbirliği içinde mi?
3- Yılda 300-400 öğrencinin incelemesinin yapılarak ilgili kurumlara yönlendirdiği kurum yılda 2 milyon liraya yakın dosya bağlıyorsa, incelemeler titizlikle yapılıyor mu?
4- Özel eğitime ihtiyacı olmayan, bu konuda uzmanların dosyalarında şerhleri olan öğrenciler, buna rağmen özel kurumlara gönderildi mi?
5- Engelli ama kimi özel durumları nedeniyle özel eğitim çağını geçmiş öğrenciler, rehabilitasyon merkezlerine yönlendirildi mi?
6- Öğrencinin yüzünü dahi görmeden, usulsüz rapor düzenleniyor mu?
7- Kurum görevlileri açtıkları mental matematik dershanesin cazip hale getirmek için kimi velilerin çocuklarına “üstün zekalı” testi uygulayarak olumlu rapor veriyor mu?
8- Mental matematik dershanesi işleten kurumdaki memurlar mesailerine zamanında geliyor mu?
9- Şehitkamil RAM müdürü şimdiye kadar konuyla ilgili idari bir soruşturma yaptı mı?
10- Kuruma gelen telefonların bakıldığı odaya neden klima takıldı?

Kaynak: GaziantepHaberler.com

Habere Yapılan Yorumlar

SALMAN
suçluluk psikolojisiyle birtakım savunmalar yapılırken tehdit ve hakaretler uygunsuz olmuş.kendilerini savunurken olgun ve tutarlı olmalarını beklerdim.masumiyet karinesini kabul ederek, bazı kurum-özel rehabilitasyon merkezi çalışanlarıyla görüşme fırsatım oldu; iddialardan fazlasını duydum.zaten epeydir bu gibi söylentiler vardı. herkes suçludur demiyorum fakat bana ne demeyip vicdanlı ve cesur davrananları kutluyorum.(hak-batıl tek taraflı , hukuğu engelleyerek, güce taparak ortaya çıkmaz)temennim benim hırsızım iyidir alışkanlığına, yök sınavlarında olduğu gibi adalet körlüğüne kurban gitmesin.saygılarımla…

Önemli bir nokta…
O da şu: Haberin aleyhine adeta tehdit edercesine yorum yazan arkadaşların aslında söyledikleri hiç bir şey yok. Mesela haberin içeriğindeki iddialarla ilgili hiç yorum yapmamışlar. Oralara hiç değinilmemiş. Belliki bu yorumları yazanlar adı geçen kurumda çalışıp da bu iddialara adı karışanlar diye düşünüyorum. Eğer öyleyse, ben beklerdimki çıkıp aslanlar gibi “bakın orada Z.D, Ş.Ö ya da H.Ş ya da her neyse onlar biziz kardeşim. Ben Ş.Ö (mesela Şakir ÖZER, misal yani), bu söylenenleri şu şu sebeplerden dolayı kesinlikle reddediyorum. Değil müfettiş, savcı bile gelse alnım ak!” Ya da “Ben H. Ş. ya da M.Ş (karı koca da olabilirler, kardeş de, bilemiyorum artık, eğer böyle bir şey varsa çok daha kötü bence), ben de aynı şekilde bütün iddiaları şu sebeplerden dolayı reddediyorum. Bizler Mental Matematik (o da ne demekse artık, ilk defa duydum) gibi bir dersana açmadık. Mesai saatlerinde kurumda olmamız gerekirken dersaneye gitmedik, milletin çocuklarına test yapıp yalandan “üstün zekalı” demedik!” Erkeklik ve mertlik köpürerek tehdit savurmak yerine bunu gerektirir, kanaatimce… (Fevzi)

gaziantepli
ateş olmayan yerden duman çıkmaz! bunlar da doğruluk payı vardır. gaziantepde defalarca rehabilitasyonlar ile ilgili araştırma yapıldı ama her defasında sonuç yok , bence bu durumun üstüne gidilmeli. olan çocuklara ve ailelere oluyor. bu duruma birileri dur demeli.tabi birazda cesaret ister üstüne gitmek, cesareti olan buyursun.

”çok utandım”
gibi bir isim yazma gereği duydum yorumları okuyuverince…iddalar ve de savunmalar…bir eğitim kurumunun işleyişine yönelik ki içler acısı günümz koşullarıı ışığında bakıldığında da neden olmasın ki dedirtir cinsten…Aydın beye katılmadan edemeyeceğim savunma pozisyonunda olan arkadaşların yorumları ve düşünceleri..ve son olarak hayırdır Ercan bey bu ne hiddet bu ne şiddet; eğer ki asılsızsa nedir bu korku ve öfke! demişsiniz ya hak, hukuk ve hatta hatta en önemlisi kul hakkı elbet yerini bulacaktır…bir eğitimci olarak umuyorum ki en kısa zamanda bu olaya el atması gereken mercilerce el atılıp açıklığa kavuşturulur ki iddalar yenilir yutulur cinsten değildir…saygılar…

Aydın
Okuduklarıma inanamıyorum. Seviye yerlerde. Sözkonusu kurumda çalıştıkları çok net belli olan bazı kişiler, nasıl oluyor da, insanları (sanırım kendi mesai arkadaşları olmalı) açıktan tehdit edip hakaret edebiliyor. Bu tehditleri ve hakaretleri görüp, harekete geçecek bir savcı bulunur herhalde bu ülkede. Bir eğitim kurumunda çalışan ve kendisine öğretmen diyen kişilerin vaziyeti bu olmamalı…Yazık…Memik
ERCANN Bey, bir mesajınızda “gaziantep Medyası olarak” demişsiniz, ben de sizi gazatacı fılan sandıydım. Başka bir yerde de objektif gazatalara gönderildi demişsiniz, çelişki değil mi? Kusura bakmayın Türkçem zayif biraz. Bir de dini diyaneti niye karıştırisiz ağam, yok hak batıl mücadelesimiş neymiş; PKK mı var karşınızdaki, anlamadım ben yani?

Memik
Narıbeyza’ya: Nerden biliyorsunuz deliller olduğunu? Ortada bir şey yokken adı geçen insanlarla ilgili söylediklerimize de dikkat etmemiz gerekmez mi? Neticede olan biten bir şey yok. Bakalım, bekleyelim görelim… Aha beklik yoorum, nedek daha…

Memik
Sayın Kadir, Şerif ve Ercan Beylere: Yazıları büyük harflerle yazmanız ne kadar kzıgın olduğunuzu gösteriyor. İnternet ortamında böyle anlaşılıyor, bana da kızmayın:))) Bir de bu kodlayarak yazdığınız isimleri açıklasanız da herkes öğrense değil mi? Açıklayın yani, kim bunlar? Bir de kişilik özellikleri falan demişsiniz, olayla bağlantısını anlayamadım ben(?!).Bizler dışarıdan insanlar olarak merakla bekliyoruz. Sevgi Hanım’a katılıyorum, bu iddialar mutlaka araştırılmalı. Artık Milli Eğitimde bu soruşturmaları kim yapıyorsa, müdür mü, müfettiş mi, bence bir an önce harekete geçmeliler. Böyle internet ortamından birbirinize hakaret etmekle, imalı konuşmalarla, karşı tarafı suçlamalarla bu işler olmaz! Sonuçta yine Sevgi Hanım’ın dediği gibi araştırılnca akla kara ortaya çıkacaktır. Ha, bir de bu objektif gazeteleri merak ettim ben, onların hangi gazeteler olduğunu yazarsanız memnun olurum. Memleketinden uzakta yaşayan bir Antepli olarak bu olayı takip etmek isterim. Bu gazeteler ya da internet siteleri vs. hangileriyse isimlerini yazarsanız çok iyi olur. Sonuçta söz konusu kurum ve de benzeri kurumlar güzel Antebimize hizmet için var. Antebin ismini bu tür olaylarla karalamaya da kimsenin hakkı yok! Millet burda bizimle dalga geçiyor kardeşim! Acık aklı başında adamlar baksın o zaman bu işlere yani…Teşekkürler, selamlar…

NARIBEYZA
SÖYLENENLER GERÇEKTEN DOĞRUYSA Kİ DELİLLER OLDUĞU SÖYLENİLMİŞ, SADECE GAZETELERE GÖNDERMEKLE KALINMASIN BENCE BÜYÜK TV. KANALLARINA KADAR GÖNDERİNKİ BÖYLE RESMİ KURUMLARDA YANLI DAVRANAN ve YÜZLERCE MASUM ÇOCUKLARIN HAKKI ve HAKSIZ KAZANÇ ELDE EDEN DİĞER KİŞİLEREDE İBRETİ ALEM OLSUN……. DAHA YAZACAK ÇOKK ŞEY VARDA ŞİMDİLİK NEYSEE…………. :)

Sevgi
Her ne kadar bu iddialar henüz kanıtlanmamış olsa da mutlaka soruşturma açılmalı. Hakkı yenen birçok insan ve boşa giden milyonlar olabilir. Cemaatleşmenin en bariz sonuçları bu tür yolsuzluklar. Amerikada yolsuzluk yapmak istesem papaz kılığına bürünürüm. Bu tür iddialar süratle incelenip ak – kara belli olmalı. Eğer adil bir düzen istiyorsak. Benden söylemesi.

ERCANN
BU İDİALARI GAZETENİZE SERVİS YAPANLARIN DAHA DÜNE KADAR ÖZEL EĞİTİM DE ÇALIŞIP VE HAALA BİR KISMI DA ÖZEL EĞİTİM DE ÇALIŞAN KİŞİLER OLDUĞUNU BİLİYORMUSUNUZ.EĞER BU İDİALAR DOĞRUYSA BU NE YAMAN ÇELİŞKİ.KİŞİLER(A,Y-A,A-M.Z,O,K) ZAMANI GELİNCE İSİMLERİNDE DEKLARE EDECEĞİM.KISA BİR NOT BU HABERİ SERVİS YAPAN KİŞİLERİN KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ VE VE KURUMDA BİRİSİNİN PDR BÖLÜM BAŞKANLIĞI (A,Y) İLE ŞU AN YERİNE VEKALETEN GÖREVLİ OLAN (A-A) NIN OLDUĞU TARAFINIZCA BİLİNİYOR MU? BU PERSONELLERLE İLGİLİ BİLGİLERİ DAHA OBJEKTİF OLAN GAZETELERE GÖNDERİLDİĞİNİ BİLİYOR MUSUNZ?…..

ERCANN
BÖYLE YAPILARAK ADI GEÇEN HABERDE BELİRTİLEN DURUMLAR SİZE BU HABERİ SERVİS YAPAN İNSANLARIN İÇ DÜNYALARINI MI YANSITTTINIZ ÇOK MERAK EDİYORUZ GAZİANTEP MEDYASI OLARAK…TAKİPÇİNİZ OLACAĞIZ.

ŞERİF
ÇAĞLA HANIMA SORMAK İSTİYORUM KURUM MÜDÜRÜ VE KURUM MÜDÜR YARDIMCISININ TEPEDEN İNME Mİ YOKSA SINAVA GİREREK SINAV PUANIYLA MI ATANDIĞINI ÖĞRENMESİNİ EĞER ÖĞRENEMİYORSA RAM DA ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ TANISI ALARAK BİR REHABİLİTASYON MERKEZİNDEN EĞİTİM ALMASINI ŞİDDETLE ÖNERİRİM.İNSAN GÖRÜNÜMLÜ UCUBELERDEN BİR ŞEY ÖĞRENEMESİNİZ ÇAĞLA ……

ŞERİF
KURUM MÜDÜRÜ VE ADI GEÇEN ARKADAŞLARI ÇOK YAKINEN TANIYAN BİRİ OLARAK AÇIKÇA SÖYLEYEBİLİRİM Kİ BU ARKADAŞLAR BİRİLERİNE YOL VERMEDİKLERİ İÇİN BU İFTİRALARA MARUZ KALMIŞLARDIR.DEVLETİMİN EMANETİNİ KORUMAK BAZEN BEDEL GEREKTİRİR BU BEDELİ ÖDEMEYEN KİM VAR Kİ ONLAR DA ÖDEMESİN.BU BİR HAK BATIL MESELESİDİR.SAYGILARIMLA.

kadir
BU HABERİN MASA BAŞI OLDUĞU VE ÇOK AMATÖRCE HAZIRLANDIĞI VE BU HABERİ KİMİN SERVİS YAPILDIĞI DİĞER MEDYA GRUPLARI TARAFINDAN DA ARTIK BİLİNDİĞİ BİR GERÇEKTİR.BUNUNLA İLGİLİ HER TÜRLÜ YASAL HAKLARI DOĞMUŞTUR.BU HABERİN A.Y,A.A,M.Z VE O,K TARAFINDAN ADİCE SERVİS EDİLDİĞİ VE BU ARKADAŞLARIN DA KİM OLDUĞU HERKES TARAFINDAN DA ARTIK MALUM OLUNDUĞU BİLİNMEKTEDİR.BU HABERİ SERVİS EDEN KİŞİLER ARTIK KENDİLERİ DE O KURUM DA NASIL ÇALIŞACAĞINI DÜŞÜNSÜNLER BENCE.HERKESİN HESABININ ÜSTÜNDE ALLAHIN DA BİR HESABI OLDUĞUNUN BİLİNMESİ GEREKİR.MÜCADELENİN YENİ BAŞLANDIĞI BİLİNMELİDİR……….İFTİRA ATMAK BU KADAR KOLAY MI? ARTIK KİMSENİN YAPTIĞI YANINA KAR KALMAYACAKTIR.

Ercan Bey’e…
Ercan Bey, böyle kesin ifadelerle iddiaları nasıl reddettiğinizi anlamadım! Elbetteki her iddia ispata mahkumdur. Bence de sapla samanı karıştırmamak gerekir. Daha doğrusu bu hepimiz için olduğu gibi sizin için de geçerli bir kuraldır. Hele bekleyelim, daha bu işin soruşturma aşaması da mutlaka gelecektir diye düşünüyorum. Çünkü söz konusu iddialar yenilir, yutulur cinsten değil! Tabi size de aslında sorulması gereken başka sorular da olabilir. Mesela “sizin de bu işten bir menfaatiniz falan olabilir mi?” gibi… Ama bu bile sorulamaz, sorulmamalıdır. Kaldıki Halil Bey’in de ifade ettiği gibi böyle bir haber yapmak için ciddi delillerin olması gerekir. Gazetecilik her aklına geleni yazmak değildir ki, yukarıdaki haberi yazanlar da bunun kesinlikle farkındadırlar. Ben derim ki ortada fol-yumurta yokken gelin güvey olunmamalıdır. Sonradan ortaya çıkabilecek durumlardan pişmanlık duyulmamalıdır. Ayrıca sizin ifade ettiğiniz “birilerinin her dediği yapılmayan”lardan kastınızın kimler lduğunu açıklamanız gerekir. Biz bu söylentileri ta İstanbul’dan duyduk. Neticede olan biten her şeyin bir an önce açıklığa kavuşturulması herkes adına, hele hele adı geçenler adına da çok iyi olacaktır diye düşünüyorum… Selamlar.

çağla
bu iddialar kesinlikle doğrudur; kurumun bünyesinden haberdar biri olarak söylüyorum ki müdürü de akp-cemaat tepeden inmedir. soruşturma falan açmaz.

halil
böyle bir haberi yapmak için ciddi delillerin olması gerekir kaldı ki böyle hassas bir noktada görev yapan kişileri zan altında bırakmak kolay bir iş olmasa gerek…. kısacası ateş olmayan yerden duman çıkmazmış… ayrıca bu ülkede cesur gazetecilerin olduğunu unutmamak gerekir…. haberin doüğruluğu kanıtlandığında bir yorum daha ekliycem…

Ercan
Sapmla samanı karıştırmamak gerek. Şehitkamil RAM bugüne kadar özel eğitim tanılama sürecini en temiz yürütmüştür. kurumdur. ancak elbetteki her dediği yapılmayan kişilerin de birilerine parayla yazı yazdırabileceğide malumdur. hem köpekler havladı diye gökten kemikte yağmaz.

Aboooovvv…
doğru mu la bunlar? Vay anam vayyy! Eğer doğruysa bu utançla yaşamak mümkün değil!

Aydın
Eğer bu iddialar doğru ise, Gaziantep eğitimde çağ atlayacaktır, çok zeki öğrenciler göğsümüzü kabartacaklar ve Gaziantep başarı zirvesinin tepesine oturacaktır!!! Devlet her açıdan zenginleşecektir!!! Milli Eğitim Yönetimi, işini bilen elemanları işbaşına koymuş, herşey tıkırında, alanında uzman, işbilir eğitim ordusu hizmette sınır tanımıyor!!! Ne mutlu bize…Çocuklarımız için, onların geleceği için, adil ve yaşanabilir bir Türkiye için öğretmenlerimiz canla başla çalışıyor…!!! Haydi hayırlısı…

Kaynak: GaziantepHaberler.com

http://www.gaziantephaberler.com/gaziantepteki-ram-merkezi-rant-merkezi–mi-oldu–haberi-23848.html

www.kamusitesi.com [177]

18 Ağu 2012 - 00:00 - Eğitim, Kültür & Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Haberler editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Haberler değil haberi geçen ajanstır.

02

hakan - Bu tarz olayların sadece Gaziantepde olduğunu sanmayınız. Her ildeki RAM'ın özel veya devlete bağlı kurumlarla iş birliği içine girme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum. Bunun başlıca nedeni devletin kendi birimlerini yeteri kadar denetim altına alamaması. Varsa bir usulsüzlük RAM yönetimi bundan habersiz midir ki bu tür olaylar gündeme gelmekte? Habersiz ise nasıl bir yöneticiliktir ki bu tür olayların gündeme gelmesine müsade ediyor. Valiliğin acilen devreye girmesi gereken bir durum söz konusu.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Ağustos 00:00
01

su - ateş olmayan yerden duman çıkmaz. bikaç saattir nette bilka ve ram da adı geçenlerle ilgili araştırma yapıyorum. ram personellerinin çoğu o kurumun (bilka) sayfasında adları var. hem memur ol devletten al para, hem de özelde iş kur. öte yandan rehabilitasyon merkezlerinde yaşanan öğrenci pazarlığı da cabası.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Ağustos 00:00