4 Çocuğunu Kaybetti.Eğer 1 çocuğum yaşamasa intihar ederdim"

4 Çocuğunu Kaybetti.Eğer 1 çocuğum yaşamasa intihar ederdim"

Gaziantep'teki saldırıda yaşamını yitiren 50 kişiden çoğunun çocuk ve kadın olduğu ortaya çıkarken, patlamada 1 Suriyeli çocuk da hayatını kaybetti. Patlamada çocuklarını ve yakınlarını kaybeden bombalı saldırının kurbanları Sputnik'e konuştu.

Gaziantep’in merkez Şahinbey ilçesine bağlı Akdere mahallesinde dün gece Siirt Pervarililerin düğününde meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin çoğunun çocuk ve kadın olduğu öğrenildi. Patlamada 50 kişi hayatını kaybederken, 100’ün üzerinde yaralı var. 

Patlamanın olduğu düğün yeri yas yerine dönerken, kentin birçok yerinden insanlar saldırının olduğu yere gelerek başsağlığı dileğinde bulundu.
© SPUTNİK/ HİKMET DURGUN
Patlamanın olduğu düğün yeri yas yerine dönerken, kentin birçok yerinden insanlar saldırının olduğu yere gelerek başsağlığı dileğinde bulundu.

Patlamada 4 çocuğunu kaybettiğini, eşinin de yoğun bakımda olduğunu anlatan Emine Ayhan, yaşananları şöyle aktarıyor: "Düğün bizim yakın akrabamızındı. Ben eve su içmeye giderken birden büyük bir patlama oldu. Önce havai fişek veya başka bir patlama olduğunu düşündük. Hemen patlama yerine koştum baktım ortalık kan gölüne dönmüş ve her yer ceset yeri olmuş. Çocuklarımı aradım ancak cesetlerini buldum. O an sinir krizi geçirdim. Dünyam her şeyim bitti çünkü 5 çocuğumdan biri kaldı. Eğer kalan 1 çocuğum olmasaydı intihar ederdim çünkü dayanamıyorum."

Önce havai fişek veya başka bir patlama olduğunu düşündük diyen Emine Ayhan, Hemen patlama yerine koştum. Ortalık kan gölüne dönmüş ve her yer ceset yeri olmuştu dedi.
© SPUTNİK/ HİKMET DURGUN
"Önce havai fişek veya başka bir patlama olduğunu düşündük" diyen Emine Ayhan, "Hemen patlama yerine koştum. Ortalık kan gölüne dönmüş ve her yer ceset yeri olmuştu" dedi.

Patlamada kızını, dayısını ve kuzenlerini kaybeden Gule Bayhan adlı 48 yaşındaki kadın yaşananları güçlükle anlatıyor: “Düğün kınası oluyordu. Evin içerisindeydik birden büyük bir patlama oldu. Hemen düğün alanına gittik baktık ki her yerde cesetler var. Korkunç bir manzaraydı. O an kızımı aradım ama bulamadım. Hastaneye gittim dediler kızın ve dayın ölmüş. Kızım nişanlıydı daha gelinlik giyecekti. Şimdi ben onsuz ne yapacağım. Bu patlamada 8 yakınımı kaybettim. Kim yapmışsa Allah belasını versin. Sorumlular bir an önce bulunsun. Yeter artık bu son saldırı olsun."

'GENCECİK ÇOCUKLARA NASIL KIYDILAR?'

13 yaşındaki oğlu Muhammed'i yitiren Halime Alparslan ise gözyaşları arasında güçlükle konuştu. Mezarlıkta zaman zaman sinir krizi geçiren anne Halime, "Oğlumun parçalarını yerde gördüm. Kucağımda hastaneye götürdüm. Önce dediler ağır yaralı sonra ölüm haberi verdiler. Yıkıldım. Dünyam bitti. Oğlum okul okuyordu. Ona nasıl kıydılar? Ne suçu vardı? Bu ne zalimlik, ne vahşet. Gencecik çocuklara nasıl kıydılar?" diye feryat etti.

Saldırıda 13 yaşındaki oğlunu kaybeden Halime Alparslan, Gencecik çocuklara nasıl kıydılar? diyerek üzüntüsünü dile getirdi.
© SPUTNİK/ HİKMET DURGUN
Saldırıda 13 yaşındaki oğlunu kaybeden Halime Alparslan, "Gencecik çocuklara nasıl kıydılar?" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.
21.08.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Ölen kurt yada arap sonucta olen insan Olenlerin allahtan rahmet Ailerin bas saligi diliyorum Bu son olsun!!!!
ceylan22 Ağu 2016 10:49:48