23 Haziran tartışması buraya uzadı... "Hangimiz Mesih" kavgası

23 Haziran tartışması buraya uzadı... "Hangimiz Mesih" kavgası

Perinçek’in yazısına itiraz kendisini Mesih ilan eden Hasan Mezarcı’dan geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları CHP’li Ekrem İmamoğlu ile AKP’li Binali Yıldırım, canlı yayında buluştu.

İki adayın programının ardından, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek “Mesih ekranlardan mı iner” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Perinçek yazısında “Ak Parti ve CHP’den kimi ekranlara çıkartırsanız çıkartın, ancak sistemin çıkmazını seyredebilirsiniz. Hiçbir kimse hiçbir marifetle bu çatal çıkmazı gizleyemez” dedi.

“VATAN PARTİSİ O MESİH’TİR”

“Çıkmazda olan sistem, kendiliğinden sürülüp gitmez. Onu sürüp götüren sınıfsal kuvvetler vardır” diyen Perinçek şu ifadeleri kullandı:

“Yeni sistem de, eskiyen sitemi kendiliğinden yenip gelmez. Yeniyi getiren sınıfsal kuvvetler vardır. O sınıfsal kuvvet bugün üreten sınıflardır. Tek tek sayarsak: İşçiler, çiftçiler, esnaf ve zenaatkâr, sanayici ve tüccar. Bugün bu sınıflar, Ekmek Teknesini korumak ve büyütmek programında birleşmek durumundalar. Yine bu sınıflar, devletin bağımsızlığı ve vatanın güvenliği için aynı cephedeler.

Sistem, Mesih’i yasaklar. Mesih ise rüyâlardan çıkıp toplumun başına geçerek çözümü yasaklayan sisteme son verir ve yeni rotaya önderlik eder. Destanların köklerinde her zaman hakikat vardır.

Türkiye, toplumun çatal çıkmazı seyretmeyeceği bir yere gelmektedir.”

HASAN MEZARCI’DAN PERİNÇEK’E İTİRAZ

Perinçek’in yazısına itiraz kendisini Mesih ilan eden Hasan Mezarcı’dan geldi. Mezarcı, 140 Journos’un kendisiyle ilgili hazırladığı videonun çok konuşulduğu dönemde Perinçek’in söz konusu yazıyı kaleme aldığını savundu.

Mezarcı, Perinçek’in “Vatan Partisi o Mesih’tir” çıkışına tepki gösterdi.

Hasan Mezarcı şu ifadeleri kullandı:

“140journos'un Mesih ile ilgili videosu sosyal medyada gündem olduğu gün, Doğu Perinçek kendini ‘Yasaklanan Mesih’ ilan etmiş!

25 yıldan beri zindanlarda, sürgünlerde bedel ödeyen, Devlet ve medya gücüyle susturulup yasaklanan Mesih'i doğru tarif etmiş, adresi yanlış göstermiş!”

Odatv.com

 

 

20.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz