21 yaşındaki Ayşe Akyüz'ün bıçaklandıktan sonra yakılmış cesedi bulundu

21 yaşındaki Ayşe Akyüz'ün bıçaklandıktan sonra yakılmış cesedi bulundu

21 yaşındaki Ayşe Akyüz'ün bıçaklandıktan sonra yakılmış cesedi bulundu

Mardin’in Artuklu İlçesi Sulak Mahallesi’nde önceki gün akşam saatlerinde meydana gelen olayda ahır olarak kullanılan bir binada yangın çıktı. Yangını fark eden mahalle sakinleri ve kahvehaneden gelen gençler yangına müdahale etti. Yangının söndürülmesinin ardından mahalle sakinleri korkunç bir manzarayla karşılaştı. Ahırda 21 yaşındaki Ayşe Akyüz’ün cansız bedeni yanmış halde bulundu. Durumun Jandarmaya bildirmesi üzerine olay yerine gelen ekipler olayı çok yönlü soruşturmaya başladı.

Genç kadının cesedi kolyesinden teşhis edilirken, jandarma ailenin ifadesine başvurdu. Genç kadının babanın Mardin’de ve annenin de İzmir’de olduğu bilgisi üzerine jandarma genç kadının iki ağabeyinin şüpheli olarak ifadesine başvurdu. 

Öldürüp yaktılar şüphesi

Olayı cinayet şüphesiyle soruşturan ekipler bölgedeki kişilerin de ifadelerine başvurdu. Bu sırada ekiplerin ceset üzerinde yaptığı incelemede de olayın cinayet olduğu yönünde şüpheleri artırdı. Genç kadının bileklerinde, çenesinde kırıklar olduğu belirlendi. Talihsiz kadının boğaz bölgesinde de kesi izlerine rastlanması sonucu Jandarma ekipleri olayı cinayet şüphesi ile çok yönlü soruşturmaya başladı.

Olay sırasında Akyüz ailesinin evinde kimsenin olmaması genç kadının dışarıdan gelen birinin saldırısına uğramış olma ihtimalini de gündeme getirdi. Polisin olay yerinde yaptığı incelemenin ardından genç kadının cesedi incelenmek Mardin Devlet Hastanesi’ne gönderildi. Genç kadının ölüm nedeni Adli Tıp Kurumu’nun raporuyla netleşecek. Jandarma, olayla ilgili diğer aile fertlerini de gözaltına aldı.

Öte yandan iddialara göre bölgede genç kadına bir kaç kez rahatsız ettiği söylenen madde bağımlısı bir kişinin de Akyüz’e saldırmış olma ihtimali de değerlendiriliyor. 

26.09.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz