Yeni başlayanlar için çakra şifası: Çakranızı nasıl dengeleyebilirsiniz? Bu rehber sizin için!

Bu yıl boyunca, zihinsel sağlığımıza uyum sağlamak her zamankinden daha önemli hale geldi. İçsel bir dengesizlik duygusu fark etmiş olabilirsiniz ve çakra iyileştirme, bu konuda yardımcı olacak çok fazla şey başaracaktır. Bu ruhsal terapide yolculuğunuza başlamak isteyen bir acemi iseniz okumaya devam edin…

Büyütmek için resme tıklayın

Dünyanın dört bir yanındaki metafizik öğretiler, enerji dengesinin önemini inceler. Zihinsel ve fiziksel sağlığımız için denge oluşturmak üzere çalışan bedenlerimizdeki süptil enerjilere çakralar denir. Açıklanamayan semptomlar, uyuşukluk hissi veya motivasyon düşüklüğü bu çakralardaki dengesizlikten kaynaklanabilir.

Çakralarınızı tanımlayıp iyileştirebilmek, enerjik sağlığınızı yeniden ayarlamanın güçlü bir yoludur. Bizi sağlıklı, mutlu ve optimal esenliğimizde tutan bir dengeyi sürdürmemize yardımcı olabilir. Burada, kristalleri ve imgeleme ritüellerini kullanarak çakralarınızı yeniden dengelemenin yollarını paylaşacağız

ÇAKRALAR NEYİ İFADE EDER?

Çakralarımız vücudumuzun ana enerji merkezleridir. Omurganın tabanından başımızın tepesine kadar uzanan yedi ana çakra vardır. Çakralar ('tekerlek' için Sanskritçe) vücudun doğal, sağlıklı enerji döngülerini sürdürür. Düzgün çalıştıklarında, fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığımızı düzenlemek için doğru enerji dengesini sağlarlar.

Çakraların, özellikle günümüz stres faktörlerine, travmaya veya kişisel bakım eksikliğine maruz kaldığında tükenmesi, aşırı aktif olması veya bloke olması yaygın bir durumdur. Kristallerin titreşim frekansıyla çalışmak, çakraların akort edilip canlandırılabilmesinin yollarından biridir. Kristaller, doğanın enerjik güç kaynaklarından biridir. İnsanlar olarak ruh halimize, etkileşimlerimize ve çevremize bağlı olarak kendi frekanslarımızı veya titreşimlerimizi yayarız. Yüksek titreşimli frekanslar pozitif mutluluk, sevgi ve şükran duygularıyken, düşük titreşimli frekanslar negatif öfke, umutsuzluk ve korku duygularını içerir.

Yeni başlayanlar için çakra şifası: Çakranızı nasıl dengeleyebilirsiniz? Bu rehber sizin için!

KRİSTALLE ÇAKRALARI DENGELEMEK MÜMKÜN MÜ?

Buna karşılık kristaller, kaya yoğunlukları ve doğal geometrik yapıları nedeniyle kararlı bir titreşim kaynağı görevi görür. Bu nedenle, insanlar ve kristaller arasındaki etkileşim, zihniyetimizi ve duygularımızı yeniden çerçevelemek için kendi titreşimlerimizi yükseltmemize yardımcı olabilir.

Çakramızın üzerine kristal yerleştirmek iyileşme sürecimizi başlatabilir. Burada yeni başlayanlara, yedi çakranızı nasıl yeniden dengeleyebileceğiniz ve görselleştirme teknikleri ve onaylama sözleriyle daha fazla şifaya nasıl başvurabileceğiniz konusunda uzmanların bilgileri eşliğinde rehberlik ediyoruz.

KÖK ÇAKRA DENGELEME

Omurganın tabanında yer alır.

İlişkili renk: Kırmızı

Enerji odağı: Stabilite, Topraklama, Fiziksel enerji, Güvenlik, Emniyet

Dengeleme taşları: Siyah Turmalin, Dumanlı Kuvars

Dengeleme ritüeli:

1. Önünüze uzanın ve seçtiğiniz kristali omurganızın tabanına yerleştirin.

2. Şimdi çıplak ayaklarınızın yere değdiğini hayal ederek kendinizi görselleştirmeye getirin. Parlayan kırmızı bir ışığın sizi çevrelediğini görselleştirin. Güvenlik, koruma ve köklü olma duygularını hissedin.

3. Olumlamayı tekrarlayın: Güvendeyim, destekleniyorum.

SAKRAL ÇAKRA DENGELEME (GÖBEĞİN ALTINDA BULUNUR)

İlişkili renk: Turuncu

Enerji odağı: Yaratıcılık, Doğum, Cinsellik, Arzu, Duygu

Dengeleme taşları: Kalsit, Çöl Gülü

Dengeleme ritüeli:

1. Sırt üstü yatın ve seçtiğiniz kristali göbeğinizin altına yerleştirin.

2. Görselleştirme: Vücudunuzda sıvı hareketini hayal edin. Tutkunuzu ve yaşam ateşinizi ateşleyen her şeyi aklınıza getirin (flamenko dansçısı emojisini kanalize edin!). Bunun vücudunuzda nasıl hissettirdiğiyle dinlenin.

3. Olumlamayı tekrarlayın: Duygularımı özgürce ifade ettiğimi hissediyorum.

SOLAR PLEXUS ÇAKRA DENGELEME (MİDE BÖLGESİNDE YER ALIR)

İlişkili renkler: Sarı, Altın

Enerji odağı: Hırs, Kişisel güç, Bağlılık, Öz saygı, Öz değer

Dengeleme taşları: Sitrin, Malakit, Kaplan Gözü, Aragonit

Dengeleme ritüeli:

1. Seçtiğiniz kristali karnınızın üzerine yerleştirin.

2. Görselleştirme: Bin güneşin enerjisini hayal edin. Onların enerji gücü sizi hayallerinize doğru itiyor. Siz ve hedefleriniz arasında duran tüm engelleri eritecek bir meşale hayal edin.

3. Olumlamayı tekrarlayın: Arzuladığım her şey benim elimde.

TAÇ ÇAKRA DENGELEME

Başın üstünde bulunur.

İlişkili renkler: Menekşe, Beyaz

Enerji odağı: Farkındalık, İlahi bilinç, Aydınlanma

Dengeleme taşları: Selenite, Specularite, Himalayan Quartz

Dengeleme ritüeli:

1. Seçtiğiniz kristali başınızın üzerine yerleştirin (eğer uzanıyorsanız, başınızın üstüne hafifçe dokunabilir.

2. Görselleştirme: Vücudunuzun parlayan altın şifalı ışık halesiyle kaplandığını hayal edin. Işık genişliyor, temizliyor ve iyileştiriyor. Etrafınızdaki her şeye dokunmak için sizden uzanır. Etrafınızdaki alan giderek daha hafif hale geliyor.

3. Olumlama: Kendimden daha büyük bir şeyin parçası olduğumu biliyorum. Sonsuz olan her şeye bağlıyım.

ŞİMDİ YENİDEN KENDİNİ DENGELE

Artık her bir çakra üzerinde ayrı ayrı çalıştığınıza göre, kendinize tekrar bakın. Şimdi nasıl hissediyorsun? Herhangi bir şey farklı hissettiriyor mu? Daha fazla zaman ayırmanız gereken alanlar var mıydı?

Şimdi çakralarınızı bir sıra halinde, üst üste dizilmiş, yenilenmiş bir canlılıkla parıldayan, her zamankinden daha parlak gözünüzde canlandırın. Bedeninizdeki her hücrenin bu duyguyu ve frekansı yansıttığını hissedin. Bu duyguyu şişeleyin, gününüze taşıyın ve ihtiyacınız olduğunda ondan yararlanın.

# Altın

10 May 2023 - 12:29 - Sağlık --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantephaberler.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantephaberler.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantephaberler.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantephaberler.com değil haberi geçen ajanstır.