Yurt Dışı Turları

Takdir edersiniz ki, Türkiye’de iş bulmak zor! Sıradan bir pozisyona dahi onlarca insan başvuruyor. Bu durum; kaliteli bir CV’ye sahip olmayı zorunlu...

Takdir edersiniz ki, Türkiye’de iş bulmak zor! Sıradan bir pozisyona dahi onlarca insan başvuruyor. Bu durum; kaliteli bir CV’ye sahip olmayı zorunlu hale getiriliyor. İşverenler için hazırlamış olduğunuz özgeçmişinizde gitmiş olduğunuz ülkelere de yer vermeniz sizin için ciddi bir avantaj olacaktır. Dünya kültürleri hakkında birikime sahip olan bir adayın daha çok işveren tarafından tercih edileceğini söylemek zor değil!

Geniş bir arkadaş çevresine sahip olmak ciddi bir avantajdır. Bu noktada, yurt dışı turları sayesinde farklı ülkelerde yaşayan farklı kültürlere sahip insanlarla tanışma ayrıcalığına erişebilirsiniz. Onlarla arkadaş olabilirsiniz. Onların kültürlerini tanıma ve kendi kültürünüzü onlara tanıtma şansına erişebilirsiniz. Günlük hayatınıza ait sorunları başkalarıyla paylaşarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Yurt Dışı Turları Fiyatları

Bangkok & Phuket Turu Otantik Rotalar: Vizesiz yurt dışı turları arayanlar için en uygun seçeneklerden birisidir. Tayland; cennetten farksız coğrafyası, koyları, gece hayatı ve daha birçok detayı ile meşhurdur. Siz de Bangkok & Phuket turuna katıldığınız takdirde Tayland’ın ve bilhassa Phuket Adası’nın tüm güzelliklerini yakından görme şansına erişebilirsiniz. Kişi başı bin 297 dolardan başlayan fiyatlar ile sunulan bu turun sekiz gün altı gece süreceğini söylemek gerekir.

Özbekistan Turu Rotası: Komşu coğrafyaları yakından görmek istiyorsanız size bu turu tavsiye ediyoruz. 2023 yılının Nisan ayı için organize edilen bu tur için kişi başı en az bin 498 dolar ödemeniz gerekiyor. Sekiz gün altı gece olarak tasarlanan bu tur sayesinde Özbekistan’ın birbirinden güzel şehirlerini yakından görme şansına erişeceksiniz.

Lapland Turu Beyaz Rotalar Sömestır: Finlandiya’yı görmeye ne dersiniz? 2023 yılının Şubat ayı için organize edilen ve dört gün üç gece olması planlanan bu tura katıldığınız takdirde kuzey ışıklarını da görme deneyimini yaşayacaksınız. Kişi başı 999 Euro’dan başlayan fiyatlarla sunulan bu tura katılmak son derece doğru bir karar olacak.

Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Moğolistan: Çoğu kişinin varlığından bile haberdar olmadığı bu ülke farklı bir güzellik vaat eder. Bilhassa uçsuz bucaksız düzlükleri ile farkını ortaya koyar. Ayrıca, alabildiğince uzanan yemyeşil çayırları da bu ülkeyi özel kılan detaylar arasındadır. Moğolistan; ziyaretçilerine çok fazla şey vaat eder. Özellikle doğa sporları yapmak isteyenler için harika bir adres olduğunu söyleyebiliriz. Burada muhakkak denenmesi gereken hiking rotaları mevcuttur. Ayrıca, yolu Moğolistan’a düşenler; göçebe kültürünü de yakından görme şansını elde ederler.

İran: Türkiye ile çok fazla benzer özelliği bulunan İran’ın da vizesiz gidebileceğiniz ülkeler arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Takdir edersiniz ki, insanların İran hakkında çok sayıda önyargısı vardır. Fakat, İran; bu önyargıları hak etmeyecek kadar güzel bir ülkedir. Medeniyetin beşiği olarak tanımlanabilecek bir coğrafya olduğunu söylemek gerekir. Estetik açıdan son derece doyurucu bir ülkedir. Tarihi binaların güzelliği ile mest eder. Kashan ve Yezd gibi benzersiz güzellikteki şehirleri muhakkak görülmelidir. Bunun yanı sıra, insanların da zannedilenin aksine cana yakın olduklarının altını çizmek gerekir.

Kamboçya: Kesinlikle ziyaret etmeniz gereken ülkelerden birisidir. Burada dünyanın en güzel yapılarından birisi olarak tanımlanan Angkor Wat yer alır. Dünyanın en büyük tapınağı olarak bilinen Angkor Wat; aynı zamanda 400 km2’lik oldukça geniş bir alana yayılmıştır.

Güney Kore: Asya kıtasına dair yurt dışı turları arasından seçim yapmayı düşünüyorsanız size kesinlikle Güney Kore’yi tavsiye ediyoruz. Kültür ve sanat cenneti olarak bilinen Güney Kore; aynı zamanda Asya kıtasının en gelişmiş ülkelerinden birisidir. Bilhassa ulusal parklarındaki aktiviteler ile göz doldurur. Bunun yanı sıra, hem kış hem de yaz aylarında tatil yapılabilecek bir ülkedir. Ziyaretçilerine yazın hiking, kışın ise kayak yapma imkanını sunar. Ayrıca, Seul’de muhakkak katılmanız gereken birbirinden renkli festivaller de mevcuttur.

Lübnan: Tercihim Ortadoğu diyorsanız size Lübnan’ı öneriyoruz. Türkiye’ye yakın bir ülke olmakla beraber yukarıdakiler gibi vizesiz gidilebilmesi ile dikkat çeker. Bunun yanı sıra, tarihi ve kültürü ile farkını belli eder. Gece hayatı; zannedilenin aksine son derece eğlencelidir. Buna ek olarak, Lübnan mutfağı da büyük övgüleri hak eder.

Endonezya: Yurt dışı turları için bilhassa Asya kıtasını düşünüyorsanız size ivedilikle Endonezya’yı öneriyoruz. Endonezya gibi Türkiye’ye son derece uzak bir ülkeye vizesiz olarak gidebilirsiniz. Bünyesinde 17 bin tropik ada ve çok sayıda volkan bulunduran Endonezya’nın güzelliğine yüzde yüz hayran kalacaksınız. Hem kültürel hem de tarihi açıdan bir hayli zengin olan ülkenin en popüler noktası Bali! Ayrıca, ülkede 300’den fazla dilin konuşulduğunu ve farklı dinlere mensup insanların bir arada yaşadığını söyleyebiliriz.

Filipinler: Böylesine eşsiz bir coğrafyaya vizesiz olarak gitmeniz mümkün! Filipinler’in her bir köşesinin cennetten farksız olduğunu söylemek gerekir. Naif ve el değmemiş doğası ile bilinen Filipinler; deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını olabilecek en güzel şekilde çıkarmak isteyenler için de harika bir adres!

Maldivler: Bu listenin olmazsa olmazlarından birisi de Maldivler! Bir ada olarak bilinen Maldivler; kartpostallardan fırlamış güzelliği ile sizi de kendisine hayran bırakacak. Palmiyeli adaları, rüya gibi sahilleri ve daha birçok özelliği ile göz doldurur. Yurt dışı turları arasında en çok tercih edilenlerden birisidir. Her ne kadar biraz pahalı bir yer olsa da muhakkak gidilmelidir. Başta dalış olmak üzere çok sayıda aktivite için uygun bir yer olarak dikkat çeker. Bunun yanı sıra, bilhassa balayı için yurt dışı turları arayanların listesinde kendisine yer bulmalıdır.

Malezya: Güneydoğu Asya; sahip olduğu özellikler ile taraflı tarafsız herkesi kendisine hayran bırakır. Malezya; birçok kişinin yurt dışı turları için tercih ettiği ülkelerden birisidir. Bilhassa tropik adaları ile farkını belli eder. Bakir ve eşsiz güzellikteki bu adalar; her ne kadar Tayland adaları kadar popüler olmasa da muhakkak ziyaret edilmelidir. Buna ek olarak, farklı kültürlerin karışımı olarak nitelendirilebilecek Malezya mutfağı da tahmin edebileceğiniz üzere harika lezzetler barındırır.

Senegal: Vizesiz gidebileceğiniz Afrika ülkelerinden birisi de Senegal! Afrika kültürünü yüzde yüz yansıtan müzeleri ile bilinen Senegal’de keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca, yıl içerisinde çok sayıda festivalin ve konserlerin de kendisine yer bulduğunu söyleyebiliriz.

Yurt Dışı Turları Sırasında Hangi Hususlara Dikkat Edilmelidir?

Yurt dışı turları bünyesinde bir de ekstra turlar yer alır. Söz konusu turlar; tahmin edebileceğiniz üzere ücretlidir. Yurt dışı turları için ödemiş olduğunuz ücrete dahil değildir. Bu noktada, siz de bu turların ne olduğunu ve ücretlerinin ne kadar olduğunu kesinlikle öğrenmelisiniz. Ardından, turlara katılıp katılmayacağınıza karar verebilirsiniz.

Yurt Dışı Turları İçin Hangi Ülkeler Tercih Edilmeli?

Vanuatu: Her ne kadar yerini haritada tam olarak gösteremeyeceğiniz bir yer olsa da Vanuatu hakkında kesinlikle araştırma yapmalısınız. Yepyeni deneyimler yaşamak isteyenler için uygun bir adres olan Vanuatu; yerli kabileler ile tanışmak isteyenlere hitap eder. Ayrıca, Vanuatu sınırları içerisinde sizi başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz türden doğal güzellikler bekler. Vanuatu’ya yolunuz kesinlikle düşmeli! Bilhassa Nisan ila Aralık ayları arasındaki dönemde burayı ziyaret edebileceğinizi söylemeliyiz. Port Vila; Vanuatu’nun hem başkenti hem de en büyük şehridir. Son derece hareketli ve canlı bir şehir olarak dikkat çeker. Tarihi değerleri ve doğal güzellikleri ile farkını ortaya koyar. Buna ek olarak, Vanuatu’nun bilhassa adaları ile bilindiğini söylemek gerekir.

İskoçya: Birleşik Krallık bünyesinde yer alan ülkelerden birisi de İskoçya! Hem kültürel değerleri hem de muhteşem doğal güzellikleri ile bilinir. Ayrıca, samimi ve kültürlü insanları ile de farkını ortaya koyar. Yolunuz yurt dışı turları ile İskoçya’ya düştüğü takdirde ilk olarak başkent Edinburgh’u ziyaret etmelisiniz. Bunun yanı sıra, İskoçya’nın en ünlü gölü Loch Ness de kesinlikle görülmesi gereken doğal güzellikler arasındadır. İskoçya; tren yolculuğu ile bilinen bir ülke! Yolunuz buraya düştüğü takdirde zamanınızın bir kısmını tren yolculuğuna ayırmalı ve buradaki doğal güzellikleri bir de tren aracılığıyla görme şansını elde etmelisiniz.

Obonjan Adası: Hırvatistan; Balkan coğrafyasının en güzel ülkeleri arasında yer alıyor. Tarihi ve doğal güzellikleri ile bilinen Hırvatistan’ın kesinlikle görülmesi gereken yerlerinden birisi de Obonjan Adası! Burası; bilhassa Adriyatik Denizi’nin el değmemiş manzaralarına ev sahipliği yapar. İnsanlar; buraya kalabalıktan uzaklaşmak ve doğa ile iç içe olmak adına gelirler. Ayrıca, sahip olduğu koyları ile de farkını belli eder. Yoga derslerine katılmak, müzik ile eğlenmek ve daha birçok aktivitenin içerisinde yer almak; Obonjan Adası’nın vaat ettikleri arasında bulunur.

04 Şub 2023 - 14:39 - Yaşam --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantephaberler.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantephaberler.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantephaberler.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantephaberler.com değil haberi geçen ajanstır.