Türkiyenin Yeni Parlayan Yıldızı!

Radar (RAdio Detection And Ranging)  Hareketli Yer Hedef Tespiti yapabilen STR yazılımın Baş Mimarı Halil İbrahim Çelik, Çalışması hakkında Bilgi verd...

Radar (RAdio Detection And Ranging)  Hareketli Yer Hedef Tespiti yapabilen STR yazılımın Baş Mimarı Halil İbrahim Çelik, Çalışması hakkında Bilgi verdi.

Yerli Yazılımlarla adını dillerden düşürmemeye başlayan Genç Yazılımcı Halil İbrahim Çelik, Yeni bir buluşa imza atan Projesini Gaziantep Haberlere tanıttı.

Radar STR, keşif-gözetleme, baskılama ve taarruz operasyonları için hava platformlarında kullanılmak üzere tasarlanmış bir radar Yazılımıdır. Hareketli Yer Hedef Tespiti modları bulunurken her hava durumunda yüksek çözünürlüklü radar görüntüsü, hedef sınıflandırma ve arazi topografyası üretme için modları mevcuttur.

Yazılımın hareketli insan tespiti ve kıyı bölgesinin gözetlenmesi için opsiyonel iki modu mevcuttur. STR’ın opsiyonel Eşevreli Değişim Tespiti (CCD) özelliği, seçili bölgedeki farklılıkları ortaya çıkarırken,farklı zaman dilimlerinde elde edilen SAR görüntülerini karşılaştırarak seçili bölgedeki aktivitelerin anlaşılmasına imkan sağlamaktadır.

Radar STR, Şuan Demo Konumundadır ve Geliştirilmeye devam etmektedir. Çelik Bu Projesini Talep görülürse eğer Milli Savunma Sanayi Başkanlığına Karşılıksız Vereceğini bildirdi.

Halil İbrahim Çelik Kimdir?

Halil İbrahim Çelik 2003 Kilis Doğumludur. İlköğretimini ve Ortaöğretimini Kilis’te Tamamladıktan sorna Yüksek Öğrenimini Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde başladı ve devam ettirmektedir.

Halil İbrahim Çelik, 17 yaşından itibaren Yazılım ve Yapay Zeka Araştırma-Geliştirme Üzerinde Çeşitli Kurumlardan Eğitim almış olup Bunu Verdiği bilimsel Makaleler ışığında Başarı Sertifikası ile Yön vermiştir.(bknz. BTK Akademi, Turkcell, Microsoft Apple Developer Guider, Baykar Teknoloji Kariyer) Çeşitli Programlar yazıp bunu Web ortamında Tanıtmıştır. Şimdi ise Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İslami ilimler Fakültesinde Akademik Öğrenimine ve Yagem Teknoloji Grubu Başkanvekilliği/Kurucu Ortağı Görevine devam etmektedir.

31 Oca 2023 - 22:28 - Yaşam --- Okunma