-

Türkiye İletişim Modeli programında önemli isimler bir araya geldi!

İletişim Başkanlığı Konferans Salonu'nda, 'Türkiye İletişim Modeli' programı düzenlendi. Programa Gaziantep'ten iki önemli gazeteci isim de katıldı. Deprem bölgesinde her türlü imkanın sağlandığını belirttiler.

mask

İletişim Başkanlığı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programda, İletişim Başkanlığı'nın kurulduğu günden bu yana verdiği hakikat mücadelesi vurgusu yapıldı. Programa katılan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İletişim Başkanlığı'nın kamu kurum ve kuruluşlarının kamusal iletişim standartlarını belirleme, stratejik iletişim ve kriz yönetimi politikalarını koordine etme görevinin önemine dikkat çekti.

Haberin devamı için diğer sayfaya geçiniz...

2/2
GAZİANTEPLİ GAZETECİLER DE ORADAYDI mask

GAZİANTEPLİ GAZETECİLER DE ORADAYDI

Türkiye İletişim Modeli programına Gaziantep'ten de bazı isimler katıldı. İletişim Başkanlığı'na olarak bulunan BİK'ten resmi ilan alan gazeteler adına, Gazeteci Levent Özkurt ve Yaşar Yavuz da programda bir araya geldiler. Konuşmalarında, İletişim Başkanlığı'nın üstlendiği misyon ve deprem bölgesinde yapılan çalışmaları anlatan Yaşar Yavuz, gazetecilere sağlanan imkanları ve yaşadıkları tecrübeleri aktardı.

Fahrettin Altun, konuşmasında Türkiye'nin iletişimi kurumsal bir çerçeve kazandığına ve Türkiye'nin hakikat mücadelesinin kamusal alanda güçlü bir karşılık bulmasının sağlandığına vurgu yaptı. İletişim Başkanlığı olarak geliştirdikleri muazzam kapasiteyle gerçekleştirdikleri bütünlüklü ve proaktif çalışmalarla ülkenin ciddi kazanımlar elde etmesini sağladıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İletişim Başkanlığı'nın kamu kurumlarının kamusal iletişim standartlarını belirleme, stratejik iletişim ve kriz yönetimine ilişkin politika ve uygulamaların koordinasyonunu sağlama görevinin yanı sıra, uluslararası kamuoyuna Türkiye'nin tez ve iddialarını anlatma, Türkiye markasını güçlendirecek adımlar atma, milletle devlet arasındaki iletişim akışını yönetme, etkin ve nitelikli medya alanına katkı verme, sistematik dezenformasyonla mücadele etme ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söylemlerinin ulusal ve uluslararası kamuoyuna mal edilmesi için çaba gösterme gibi önemli görevleri olduğunu belirtti. Altun ayrıca İletişim Başkanlığı'nın yayınlardan sempozyumlara kadar tüm enstrümanları etkili şekilde kullanarak yüzlerce faaliyet ve çalışma gerçekleştirdiğini ve bağlı kurumların kapasitesinin ulusal iletişim politikası doğrultusunda yönlendirildiğini vurguladı.

Altun, yürüttükleri bütün faaliyetlerde bağlı kaldıkları temel ilkenin her zaman "hakikat" olduğuna işaret ederek, "Yaşasın Hakikat" diye bir temel düstur belirlediklerini ve hakikatin etrafında kenetlendiklerini söyledi. İletişim Başkanı, hakikatin tahrif edildiği, yalanın, çarpıtmanın öne çıkarılmaya çalışıldığı bir dönemde hem kendi halklarına hem de dünya kamuoyuna doğruyu, gerçeği, hakikati anlatmanın peşinde olduklarını ifade etti. Fahrettin Altun, içeride ve dışarıda birilerinin sistematik yalan çarklarına çomak soktuklarında ve dezenformasyon tezgahlarını bozduklarında birçok saldırının doğrudan muhatabı olduklarını ancak hiçbirine aldırmadıklarını ve aldırmayacaklarını belirtti.

"YALANLAR TEK TEK ÇÜRÜTÜLMELİ"

Gazeteci Yaşar Yavuz, Bölgede meydana gelen depremde İletişim Başkanlığı Bölge Müdürlüğünün gazetecileri tek tek arayarak sahada görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmeleri için her türlü imkanı sağladığını belirtti. Depremin dünya genelinde duyurulması ve arama-kurtarma, insani yardım ve yeniden yapılanma çalışmalarının yalanları tek tek çürütülmesinin önemine dikkat çeken Yavuz, İletişim Başkanlığının bugün gelinen noktada Türkiye'nin en güçlü markası haline geldiğini ve yaptığı çalışmaların savunma sanayinde yapılanlar ve TOGG kadar önemli olduğunu ifade etti.

10 May 2023 - 17:03 - Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantephaberler.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantephaberler.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantephaberler.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantephaberler.com değil haberi geçen ajanstır.