- G:

Evin huzuru için dua - Evde huzur için hangi dua okunur? Aile huzuru için dualar!

Evin huzuru için dua – Evde huzur için hangi dua okunur? Aile huzuru için dualar! – Evin huzuru için okunacak dualar nelerdir, âlimler aile huzuru için hangi duayı önerir? Evinizde huzursuzluk varsa okuyabileceğiniz duaları derledik. Aile içerisindeki huzursuzluklarda evinizin mutluluğu tekrar sağlamak için bu duaları okuyun. Aile içi huzur için okunacak duaları okuyarak siz de daha huzurlu bir hayata kavuşabilirsiniz. Aile içi ve ev huzuru için okunacak duaları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

mask
2/4
EV HUZURU İÇİN DUA HANGİSİ? mask

EV HUZURU İÇİN DUA HANGİSİ?

Ev huzuru için okunacak dua şöyledir:

3 defa okunacak ayet-i kerime: Yu’til hikmete men yeşâu, ve men yu’tel hikmete fe kad ûtiye hayran kesîrâ.

Türkçesi: O, dilediğine hikmeti verir ve kime hikmet verilirse o kimse birçok hayra nâil olmuş demektir.

3 defa okunacak ayet-i kerime: Vezkurne mâ yutlâ fî buyûtikunne min âyâtillâhi vel hikmeti, innallâhe kâne latîfen habîrâ.

Türkçesi: Hânelerinizde okunan Allah’ın âyetlerini ve hikmeti dilinizden düşürmeyin. Allah El-Latif’tir (bütün incelikleri ve gizlilikleri bilir), El-Habirdir, (her şeyden haberdardır).

3 defa okunacak ayet-i kerime: Huvellezî yusallî aleykum ve melâiketuhu li yuhricekum mine’z zulumâti ilân nûr ve kâne bil mu’minîne rahîmâ.

Türkçesi: Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen O’dur. Melekleri de size istiğfar eder. Allah, müminlere karşı çok merhametlidir.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »»»

3/4
EV – AİLE HUZURU İÇİN HANGİ DUA OKUNUR? mask

EV – AİLE HUZURU İÇİN HANGİ DUA OKUNUR?

Aile huzuru için okunacak dua Saff Suresi’dir. Surenin okunuşu şöyledir:

Sebbeha lillâhi mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ard, ve huvel âzîzul hakîm. Yâ eyyuhâllezîne âmenû lime tekûlûne mâ lâ tef’alûn. Kebure makten indallâhi en tekûlû mâ lâ tef’alûn. İnnallâhe yuhıbbullezîne yukâtilûne fî sebîlihî saffen ke ennehum bunyânun mersûs. Ve iz kâle mûsâ li kavmihî yâ kavmi lime tû’zûnenî ve kad ta’lemûne ennî resûlullâhi ileykum, fe lemmâ zâgû ezâgallâhu kulûbehum, vallâhu lâ yehdîl kavmel fâsikîn. Ve iz kâle îsebnu meryeme yâ benî isrâîle innî resûlullâhi ileykum musaddikan li mâ beyne yedeyye minet tevrâti ve mubeşşiren bi resûlin ye’tî min bagdîsmuhû ahmed, fe lemmâ câehum bil beyyinâti kâlû hâzâ sihrun mubîn. Ve men azlemu mimmenifterâ alallâhil kezibe ve huve yud’â ilel islâm, vallâhu lâ yehdîl kavmez zâlimîn. Yurîdûne li yutfiû nûrallâhi bi efvâhihim vallâhu mutimmu nûrihî ve lev kerihel kâfirûn. Huvellezî ersele resûlehu bil hudâ ve dînil hakkı li yuzhirehu aled dîni kullihî ve lev kerihel muşrikûn. Yâ eyyuhâllezîne âmenû hel edullukum alâ ticâretin tuncîkum min azâbin elîm. Tû’minûne billâhi ve resûlihî ve tucâhidûne fî sebîlillâhi bi emvâlikum ve enfusikum, zâlikum hayrun lekum in kuntum ta’lemûn. Yagfir lekum zunûbekum ve yudhılkum cennâtin tecrî min tahtihel enhâru ve mesâkine tayyibeten fî cennâti adn, zâlikel fevzul azîm. Ve uhrâ tuhıbbûnehâ, nasrun minallâhi ve fethun karîb, ve beşşiril mû’minîn. Yâ eyyuhâllezîne âmenû kûnû ensârallâhi kemâ kâle îsebnu meryeme lil havâriyyîne men ensârî ilâllâh, kâlel havâriyûne nahnu ensârullâh, fe âmenet tâifetun min benî isrâîle ve keferet tâifeh, fe eyyednellezîne âmenû alâ aduvvihim fe asbehû zâhirîn.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »»»

4/4
EV HUZURU İÇİN OKUNACAK DUANIN TÜRKÇESİ mask

EV HUZURU İÇİN OKUNACAK DUANIN TÜRKÇESİ

Saff Suresi’nin Anlamı:

Göklerde ve yerdekilerin hepsi Allah’ı tesbih eder. O, üstündür, hikmet sahibidir.Ey iman edenler! Yapmayacağınız şeyleri niçin söylüyorsunuz?Yapmadığınız şeyi söylemeniz, ALLAH katında en sevilmeyen davranışlardandır.Allah, kendi yolunda kenetlenmiş bir yapı gibi saf bağlayarak savaşanları sever.Bir zaman Musa kavmine: Ey kavmim! Benim, Allah’ın size gönderdiği elçisi olduğumu bildiğiniz halde niçin beni incitiyorsunuz? demişti. Onlar yoldan sapınca, Allah da kalplerini saptırmıştı. Allah, fâsıklar topluluğunu doğru yola iletmez.Hatırla ki, Meryem oğlu İsa: Ey İsrailoğulları! Ben size Allah’ın elçisiyim, benden önce gelen Tevrat’ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek Ahmed adında bir peygamberi de müjdeleyici olarak geldim, demişti. Fakat o, kendilerine açık deliller getirince: Bu apaçık bir büyüdür, dediler.İslâm’a çağırıldığı halde Allah’a karşı yalan uydurandan daha zalim kim olabilir! Allah, zalimler topluluğunu doğru yola erdirmez.Onlar ağızlarıyla Allah’ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nûrunu tamamlayacaktır.Müşrikler istemeseler de dinini bütün dinlere üstün kılmak için Peygamberini hidayet ve hak ile gönderen O’dur.Ey iman edenler! Sizi acı bir azaptan kurtaracak ticareti size göstereyim mi?Allah’a ve Resûlüne inanır, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda cihad edersiniz. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.İşte bu takdirde O, sizin günahlarınızı bağışlar, sizi zemininden ırmaklar akan cennetlere, Adn cennetlerindeki güzel meskenlere koyar. İşte en büyük kurtuluş budur.Seveceğiniz başka bir şey daha var: Allah’tan yardım ve yakın bir fetih. Müminleri (bunlarla) müjdele.Ey iman edenler! Allah’ın yardımcıları olun. Nitekim Meryem oğlu İsa havârîlere: Allah’a (giden yolda) benim yardımcılarım kimdir? demişti. Havârîler de: Allah (yolunun) yardımcıları biziz, demişlerdi. İsrailoğullarından bir zümre inanmış, bir zümre de inkâr etmişti. Nihayet biz inananları, düşmanlarına karşı destekledik. Böylece üstün geldiler.

18 Şub 2023 - 15:48 - Yaşam --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantephaberler.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantephaberler.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantephaberler.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantephaberler.com değil haberi geçen ajanstır.