Suriyeli Mülteciler Karkamış ve Nizip'te Olay Çıkarttı. Yaralı Askerler Var.

Suriyeli Mülteciler Karkamış ve Nizip'te Olay Çıkarttı. Yaralı Askerler Var.

Gaziantep'in İslahiye,Karkamış ve Nizip ilçelerinde barınan Suriyeli sığınmacıların olaysız günü geçmiyor.

Gaziantep'in İslahiye,Karkamış ve Nizip ilçelerinde barınan Suriyeli sığınmacıların olaysız günü geçmiyor.Sayıları her geçen gün artan Suriyeli mülteciler istekleri karşılanmadığı zaman sorun çıkarmaya devam ediyor.

Su ve erzakla ilgili problemin yaşandığı Gaziantep-Karkamış kampında Suriyeliler, askerlere ve güvenlik görevlilerine taşlarla saldırdılar. Gaiantep'in Nizip ilçesindeki kapalı spor salonunda kalan Suriyeliler de üniversite öğrencileriyle kavga etti.

Daha önce İslahiye kampında yemekleri beğenmedikleri için olay çıkaran Suriyeli mülteciler bu kez de Nizip ve Karkamış’ta ortalığı birbirine kattı. İddialara göre Karkamış kampında yaşanan olayda istekleri yerine gelmeyen Suriyeli mülteciler ilk önce güvenlik görevlileri ve askerlere sözlü sataşmalarda bulundular.

Daha sonra bununla yetinmeyen mülteciler, güvenlik görevlileri ve askerleri taş yağmuruna tuttular. Olaylarda 4 güvenlik görevlisi ve 1 asker yaralandı. Yaralı askerin durumunun ciddi olduğu iddia edilirken, Nizip’te tedavi altına alındığı öğrenildi.ÖĞRENCİLERE SATAŞIYORLARNizip’te yaşanan olaylarda ise kapalı spor salonunda yaşayan Suriyeli mültecilerin sürekli öğrencilerle tartıştığı iddia edildi. Nizip yerleşkesine kalkan otobüslerinin kapalı spor salonu civarında kalkması ve burada kalan Suriyelilerin kadınlara baktınız diye öğrencilere saldırması öğrencileri tedirgin ediyor. Kapalı spor salonu etrafındaki birçok dükkanın da camlarının kırıldığı belirtilirken, halkın Suriyeli mültecilerle çok fazla bir araya gelmek istemediği öğrenildi. Yaşanılan olayların ardından 150 sığınmacının sınır dışı edildiği belirtildi. Ulaş İNBAŞI

5.02.2013 (Haber Merkezi)

Yorumlar (7)

Yorum Yaz
degil suriyeli müslüman bunlara insan bile denemez ,hayvandan bile aşagı mahluklardır. tüm suriyeliler böyle pisllık ,fuhuş, hırsızlık,akla gelecek her türlü pislık bunlarda bunları degil kamp tımarhane bile paklamaz,nizipte yolda yürüyemez olduk,şiddet ,sataşma,sarkıntılık ne ararsan hepsi bunlarda var yetti artık tüm suriyeliler hepsi defolup ülkelerine gitsiler.BİR NİZİPLİ OLARAK YETER DİYORUM .DEFOLUP GİTSİNLER..................
emel24 Tem 2014 14:08:15
herkese slm öncelikle suç kimde bi düşünün,? tabiki sizlerde nedenmi sığınmacı dediğin belli biyerde kampta yaşar ülkesi düzelince geri döner ama şimdi olayın boyutu değişti sizler yani gaziantep nizip islahiye halkı kaptdan çıkıp gelen mültecilere ahaaa bunlarda para var bunu çıkarlarımız doğrutusunda çevirelim kendi soydaşımı evden dükkandan çıkarim yüksek kiraya verim suriyeliye para fazla kazanim dediler ve sonuç hüsran onlarda baktılar para her kapıyı açıyor tabiii bide sosyal güvencesiz işci çalışturanları zaten bide onlar var haydi ne oldu şimdi iş var ev var eeeee şimdi bu adamı sen toplanma kampında tuta bilirmsin kaçar gelirler hadi şimdi düşünün suç kimin....?
gökhan11 Haz 2014 01:22:02
abi bunlar her şeylerini elektirikle yapı yorlar gaziantep nizip halkı olarak ödemeleride bizden çıkı yor halbuki oraya 2 veya 3 tane fırın yapılsa yükleri bi nevi azalır bana fırın için teklif geldi bende olumlu baktım arzu ederlerse yaparım serttaş taş fırın yapımı serdar usta 536-414-14-68
serdar usta18 Oca 2014 10:05:17
BENCE YETTI ARTIK NANKORLUGUN BUKADARIDA FAZLA YANI SEN HEM KAPILARINI AÇ ONLARA HEM EKMEK VER SUVER BARINDIR INSAN MUAMELESI GOSTER SONRADA BUNU YAPSINLAR OLAYLAR DAHA FARKLI BOYUTLARA GELMEDEN BENCE HEMEN GEREKLI ONLEMLERI ALSINLAR zaten bır cogu hırsızlık yapıp dılenıyor.....
MUSTAFA ERDOGAN6 Şub 2013 15:57:03
Daha durun adamlar bag evlerini soyuyorlar parmak izi var, Gelen siginmaciniz parmak izi alinmiyor.Gelen siginmaci önce parmak izi vermek zorunda dünyanin heryerinde böyle.Kaldigi yerden cikamaz bir yil calisamaz.Emliyet kendi basina bela aldi.Sakali gördümü karismiyor tüm siginmacilarin parmak izi her gün imza verek zorunda nerde olgu beli olmali.Dünyada böyle yoksa hapis bitti.
CAN5 Şub 2013 19:38:00
Bu suriyelilere fazla yüz verildi, yarin bunun cezasını millet olarak çekecegiz.
Taner5 Şub 2013 15:50:56
suriyeliler hem ekonomimizi hemde huzurumuzu kaçırdılar.anteptede alkol alıp heryere sataşıyolar.yakında hükümetete küfür etmeye başlarlar.bi an önce ülkelerine dönmeleri lazım yoksa fuhuş ve katliam antepte günlük olabilir.yakında suriyeden farkımız kalmayacak.
bilal5 Şub 2013 10:22:38