SENİN GÖLÜN MAYA TUTMAZ ADAMIM

Jan PAÇAL

SENİN GÖLÜN MAYA TUTMAZ ADAMIM

 

 

Hey adamım sözüm sadece sanadır, yardakçılarından anlayan olursa onlara da.

Bitmiş aşkın ızdırap külleri gibisin, yayılıyorsun kayboluyorsun, üzerine lanetler beddualar ekleniyor. Freni patlamış bir kamyon gibisin, farkındasın, yolun kalmadı uçurumun tam kenarındasın.

Dağılmışsın ama ne dağılmak, binlerce yıl kimliğine eklenecek olan “hain” damgasıyla yayılıyorsun sıcacık koltuğunda. Satılmışsın biliyoruz hepimiz İslam değil Arap özentisi abd uşağısın, bunları da anlayacak o bir türlü anlamak istemeyenler. Anlayanlar anlamayanlar, bilenler bilmeyenlere anlatıyor adamım. Dahası cibilliyetin yok onu da anladık, dipsiz bir karanlıksın…

Yedi ceddine tüm sülalene yetecek küfürler ile her gece nasıl da horluyorsun. Sahi her sabah uyandığında aynada ne görüyorsun, sahi sen misin o gördüğün. Katillere uşaklık yapan yüzüne nasıl da bakabiliyorsun. Ellerine kan bulaştı adamım temizleyemezsin biliyorsun. Nasılda aklıyorsun kendini bilmezliğini sahi kendi yalanlarına kendinde bu kadar çok mu inanıyorsun?

Yediğin haklar ve boklar düşlerinde, yetimler düş kurmuş uykularında kâbus gibi basıyorlar üzerine. Ruhuna el Fatiha derken imam açılan avuçlar “oh oldu” diye kapanacak nursuz yüzlerine. Yüzünde nur olanların senle ne işi var adamın aç gözlerini bir bak nursuzluk uğursuzluk sarmış çevreni, içinde çevren gibi hem nursuz hem de uğursuz.

Sevdiğin yok sevenin de. Dostun yok dost bilenin yok. Çıkarların var rantların rantçıların var, yancıların yardakçıların var, cehennemde sana eşlik edecek iki ayaklı zebanilerinde var. Sevgiyle değil gönülle değil parayla aydırdığın sözde insanların var. “Beş dakikada değişirse her şey”ne olacağını sende çok iyi biliyorsun.

Kendine tapıyorsun da Hak ı unutuyorsun. Çok istiyorsan hilafet bayrağı müzede çıkarta bir görelim adamım. Balçık tutmuş her yanını adamım, sarıldığın odunlar idam sehpan adamım, bindiğin dalları tek tek kırıyorsun.Nasılsın gerçekten iyi misin adamım.

Kana bulanmış, yeşilin acısına da dolanmışsın adamım kurtlar kuşlar köpekler kediler şöyle bir yana adamım insanlığın ahını almışsın,  senin gölün artık maya tutmaz adamım.

İnsanlık adına adamın sormak zorundayım sen insanlığın neresindesin? Şeytani zekân seni nereye götürüyor adamım, gerçekten korkan gözlerle mutsuz mu ölmek istiyorsun adamım.

Kendi mezarına kanlı bir yol açtın adamım, Hocam Nasreddin’e bir kez kulak verseydin kazanın doğurmayacağını anlardın adamım.

 

 

 

 .

14.10.2013 (Jan PAÇAL)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Anti Paralel Tanrı

OLMAK YA DA VAROLMAK

Ey Çapulcunun Evladı

GELDİ Mİ?

HERKES

Bu yanlışın içindesin

Vicdansız suretler...

2 CİNS, 1 SAVAŞ

Gördüğün Gerçek Değil