Seksen öncesinin 78’li DEV-GENÇ’lileri

Seksen öncesinin 78’li DEV-GENÇ’lileri

Seksen öncesinin 78’li DEV-GENÇ’lileri, yine o dönemin 68’lileri, bir dönemin neferlerinden Bülent’i, o dönemin devrimci coşkusunu kaybetmemiş olan devrimci yürekleriye, devrimci yüreği yorgun düşüp yolculuğu tükenmiş bir devrimci yüreğe saygılarını sunmak için oradaydı. 
Bütün burukluğumuza rağmen, bir avuç da olsa yeni kuşak devrimcilerin, sloganları ve kızıl bayraklarıyla gelmeleri, bizlere Adnan Yücel’in, 
“BİTMEDİ DAHA! SÜRÜYOR O KAVGA! VE SÜRECEK! YERYÜZÜ AŞKIN YÜZÜ OLUNCAYA DEK!” dizelerinin haklı umudunu taşımamızın boşuna olmadığını düşündürdü. 
Bizleri bir başka umutlandıran şey, günümüzün sosyalist, komünist ve sosyal demokrat yapılandırmalarında siyasi ve demokratik mücadelelerini kararlılıkla yürütmeye çalışan, 12 Eylül faşist diktasının, devrimci mücadeleye darbe vurmasından hemen öncesinde yani Bülent’in başkan olduğu DEV-GENÇ’li zamanların mücadeleci insanları, kaybetmedikleri devrimci özleriyle oradaydılar. 
Bülent Uluer’in hayattayken bir kez bile girmediği camide, İslam kurallarına göre uğurlanmasına, kendi aramızdaki konuşmalarda doğru bulmadığımızı dile getirmemize rağmen, ailesinin bu kararına saygı duyularak sessiz kalınıp uyuldu. 
Ama elbette bir devrimciyi, devrimcilere yakışır bir biçimde uğurlaması da yapıldı. 
Sen rahat uyu Bülent.
“BİTMEDİ DAHA! SÜRÜYOR O KAVGA! VE SÜRECEK! YERYÜZÜ AŞKIN YÜZÜ OLUNCAYA DEK!”
Ve o büyük gün geldiğinde!
Yani “YERYÜZÜ AŞKIN YÜZÜ OLUNCA...”
Toprağında aşkın kızıl karanfilleri bitecek mutlaka!
Selah
25 08 2017

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, açık hava
 
 
 
 
25.08.2017 (Selah Özakın)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR