Sarımsak heykeli dikip Avrupa Birliği’ne neden alınmıyorum diye bozulan Türkiye!

Sarımsak heykeli dikip Avrupa Birliği’ne neden alınmıyorum diye bozulan Türkiye!

Yıllardır bizi neden Avrupa Birliği almıyor diye bozuluyor Türkiye…

“Peki yıllardır acaba Avrupa Birliği’ne uyum sağlamak için nasıl bir değişiklik yaptık” diye kimse sormuyor…

Daha düne kadar “kadınlar gülemez, hamile kadın utanç duysun sokağa çıkmasın” diyen kişiler tarafından yönetilmiyor muydu Türkiye?

Peki Avrupa Birliği ülkelerinde son derece modern insanlar yaşıyor. Avrupa’nın her yeri muhteşem heykellerle, tablolarla süslü. İnsanların kıyafetleri ultra modern. Bu kafayla nasıl Avrupa Birliği’ne uyum sağlayacak Türkiye?

Dönüp Türkiye’ye baktığımızda birisi çıkıp televizyona “namaz kılmayan hayvandır” diyor. Başka biri çıkıp “kadın ve erkek aynı odada yalnız kalamaz!” diye bağırıyor. Kimse sanattan anlamıyor, heykelden, resimden anlamıyor. Bırakın güzel bir heykele bakıp sanattan zevk almayı, burada heykele bakıp “bu heykelin göğsü gözüküyor” diye apar topar heykelleri alıp depolara kaldırıyorlar. Şimdi bırakın yüksek sanattan zevk almayı, bu heykel ahlaka uygun değil diye ortadan kaldıran bir kafa ile karşı karşıyayız. Bir Avrupa’daki heykellere, çeşmelerin güzelliğine, oradaki yüksek sanata bakın, bir de bizimkilerin diktikleri sarımsak heykeline, köfte heykeline bakın. Ankara’da dikilen heykeller ise tam bir facia, tarifi bile mümkün değil…

Yüzlerce kere “Türkiye’de kalite bakanlığı kurulmalı” diye anlatıyoruz. Sadece yollar, köprüler, havaalanları açmakla olmuyor. Kitlevi binalar dikmekle olmuyor. Türk milletinin ruhunda o asaleti oluşturmadan, nezaketi, kibarlığı, görgüyü, sanattan, resimden, heykelden yüksek kaliteden zevk almayı oluşturmadan, bağnazlığı yok etmeden Avrupa Birliği’ne girmek istemenin anlamsızlığını artık herkesin görmesi gerek. “İstiyoruz istiyoruz” demeyi biliyorsunuz ama bir adım bile ileri atmıyorsunuz.

Aşağıda Avrupa’da ki heykellerle Türkiye’deki sarımsak heykelini görüyorsunuz:

Türkiye’de başka dinden olan insanlara karşı da saygı, sevgi, güler yüz yok. Kuran’a göre tamamen yanlış olan bu tavır birçok insan tarafından göz göre göre uygulanıyor. Yahudi düşmanlığı çok yüksek. Ramazan’da oruç tutmayanlara müthiş öfke duyuluyor. Hatta kimi dövülüyor, kiminin dükkânı yağmalanıyor.

Şimdi böyle görüntüler olduğunda yurt dışından Türkiye tamamen Işid kafasında bir ülke gibi duruyor. O zaman da Avrupa Birliği Türkiye’yi aldığında 75 milyon İşid kafasında adam tarafından istila edileceğini düşünerek doğal olarak çekiniyorlar ve korkuyorlar.

Sonuç olarak Türkiye üzerindeki bu bağnazlığı atmadıkça, ultra modern bir görüntüye kavuşmadıkça Avrupa Birliği’ne girmesi mümkün değil. Hatta bunu talep etmesi bile oldukça abes duruyor. Devlet kalite bakanlığını kurarak, modernliği ön plana çıkararak, bağnaz konuşmaları kaldırtarak çok ciddi adımlar atabilir.

Atatürk döneminde hem Atatürk’ün modernliğini ve asaletini, bir de yanındaki insanların modernliğini bir düşünsünler. Atatürk’ün zamanında bütün Avrupa kralları koşa koşa Atatürk’ün ayağına geliyorlardı. Onun şahsiyetinden, asaletinden ve modernliğinden çok etkileniyorlardı. Bu yüzden bırakalım sürekli “bizi neden Avrupa Birliği’ne almıyorlar” demeyi de, önce kendimizi düzeltmeye bakalım. Ultra modern olduğumuzda o zaman “neden bizi almıyorlar” diye sorarız…

28.06.2016 (Erkan Arkut)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!

Irak hükümetine bak, yarısı İngiliz vatandaşı!

“Vallahi mahcubum, görevimi yapamıyorum” diyen Diyanet Başkanı Mehmet Görmez’e Cevap

Rotschild, Soros ve İngiltere’nin desteklediği Hillary Clinton kaybedince olanlar oldu!

Kim seçilirse seçilsin, Amerika’nın gerçek patronu İngiliz derin devletidir!

“Mehdi gelmeyecek” diyerek düzenledikleri sempozyumda uyuyan uyuyana!

Abdülhamit’in uzun süre iktidarda kalmasının nedeni neydi?

Darbenin ardından Soros yöntemiyle cemaatlere, tarikatlara yoğun baskı yapılıyor!

Abdülhamit döneminde şarap üretimi 340 milyon litreye çıkmış!

Neden ısrarla Osmanlı’yı paramparça eden Abdülhamit’i koruyorsunuz?

Abdülhamit döneminde Osmanlı İngiliz derin devletinin hâkimiyetine girdi...

Fethullah Gülen’in sahte Mehdi olduğu nereden anlaşılıyor?