SAF MISINIZ,  SALAK MI?

Jan PAÇAL

SAF MISINIZ, SALAK MI?

 

Saf mısınız? Salak mı? Böyle suratınıza karşı sorduğum için kusuruma bakmayın. Çok kızdı iseniz “saf” olduğunuzu kabul edip rahatlaya bilirsiniz. Henüz konuya da girmedik üstelik. “Saf” temizliktir, tertemiz su gibidir ama çabuk bulandırılır.

Her gün o güzel yüzünüze bakarak yalanlan üstüne yalan söyleniyor gık demiyorsunuz. Bugün ak denen şey yarın kara oluyor; Bugün doğru denilen şey ertesi gün eğriliyor “cık cık” bile demiyorsunuz. Gözlerinizin önünde insanlıktan bahsediliyor uygulamalarda tam tersini görüyorsunuz eyvallah çekiyorsunuz.

Yahu sizler ne biçim insanlarsınız?

Dininiz ayaklar altına alınıyor, peygamberinize eş koşuluyor hala ağzınızı bıçak açmıyor. Bu kadar mı kapalı yürekleriniz. Nasıl bir mühür vurulmuş kalplerinize?


“Müslümanlar kardeştir” deniyor, Müslüman bir ülkeye savaşa gitmek için can atıyorsunuz. “Müslümanlar kardeştir” deniyor, mezhep savaşlarını destekliyor öldürülen Müslümanların ardından oh çekiyorsunuz. Kapalı kadın açık kadın savaşı başlatıp kendi nefsiniz bir an olsun sorgulamıyorsunuz. Sapık üzerine ne giyerse giysin sapıktır dinin ve imanın kimde olduğunu bilemezsiniz?

 

“Karıncayı ezmeyip(!)” insan katletmek midir cennetlik anlayışınız?


Biliyorum ki yerde Arapça yazılı bir kâğıt parçası görseniz öper başınıza koyarsınız, ne yazdığını bile sorgulamazsınız. Arapça açılan ağızlara suskun ve teslimiyet içinde bakarsınız. Görüntüde her şey sizin için, namazında niyazında orucunda bir kiralık katili bile mübarek ilan edersiniz. Sormazsınız sorgulamaz sorgulatmazsınız? Ama çıkan farklı bir sese saldırısınız imansız der kâfir ilan edersiniz. Kimin cennete gideceğine siz mi karar verirsiniz ki böylesine bir cehaletle tanrı adına konuşanlara güç verirsiniz. Tanrı adına kimse konuşamaz bilemez misiniz? Sizin aklınızın yettiği yerde başlayan sömürü ve faşizan düzene nasıl eyvallah dersiniz?

İslam’ı gerçek anlamda tüm güzelliği ve özelliği ile yaşamak var iken, neden ruhsuz köle ordusuna katılırsınız?

İslam denin ce insanların ilk aklına gelen şeyler, terör, cinayet, şiddet. İslam denince il akla gelen şey hoşgörü, güzellik ve de incelik değil maalesef. İstediğiniz kadar kabul etmeyin bu durumu ama gerçek bu. Mühürlenmiş yüreklerinizi açmadıktan sonra görmezsiniz ve bana göre asıl kâfir dinini şiddet, kan ve iftira bataklığından çıkartmayıp seyredenlerdir.

Şeytana ne kadar çabuk kanarsınız, en kolayını seçip sizin adınıza düşünenlere teslim olursunuz. Gökteki yıldızlar kadar çok, güneş kadar açıkça ayan beyan söylenen yalanlara dur demez yalancılara sus demezsiniz.

Bugün ülkenin en yetkili ağızları dininizi kullanarak sizleri kandırır iken, gençleri İslam’dan soğutur iken hala söylenen yalanlara nasıl ortak oluyorsunuz.

Kimsenin içini bilemesini, şeytan ve adamları da namaz kılar oruç tutar. Allah’ın sizi kandırmakla görevlendirdiği bu melek işini çok iyi yapar. Kabil’in Habil’i öldürdüğü günden beri dünya üzerinde kurduğu saltanata sizleri de ortak eder.

Sizler dini dayatmaları bir kenara bırakıp, iyi ile kötüyü, güzel ile çirkini tek başınıza ayırt edemez misiniz? Nasıl sıcak ile soğuğu ayrımsıyorsanız neden insani değerlere gelince iş durursunuz. O adamlar size cenneti nasıl vaat edebilir ki. Kıldığınız namaz tuttuğunuz oruç mu sizi cennetlik yapacak yoksa içinizdeki iyilik ve sevaplarınız mı? Hal bu kadar açık ve basit iken tekrar soruyorum sizler saf mısınız salak mı?

Sormak isterim sizler İslam’ı mı kabul ettiniz Arap Kültürü’nü mü?

 

Jan Paçal

20.09.2013 (Jan PAÇAL)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Anti Paralel Tanrı

OLMAK YA DA VAROLMAK

Ey Çapulcunun Evladı

GELDİ Mİ?

HERKES

Bu yanlışın içindesin

Vicdansız suretler...

2 CİNS, 1 SAVAŞ

Gördüğün Gerçek Değil