PKK’nın hemşerilik damarına karşı devlet İslam damarını kullanmalı

Erkan Arkut

PKK’nın hemşerilik damarına karşı devlet İslam damarını kullanmalı

PKK’nın hemşerilik damarına karşı devlet İslam damarını kullanmalı
Çözüm paketi kapsamında bir kısım teröristlerin dağdan indiklerini varsayalım. Bu teröristler köylerde insanların arasına karışıp yoğun ideolojik propagandaya devam edeceklerdir.

Her zaman söylüyoruz, PKK Darwinist, materyalist propagandaya önem veriyor. Dağlarda teröristlere, kahvehanelerde Kürt halkımıza hiç durmadan, geceli gündüzlü komünist eğitim veriyorlar.

Devletin PKK’ya silahla değil, karşı ideoljiyle cevap vermesi gerek. Devlet Güneydoğu’da halkımıza bilimsel ve felsefi delillerle, anti materyalist, anti komünist propaganda ile halkı eğiterek PKK’ya karşı gelmeli.

PKK’nın ideolojisini, geniş çapta yaptığı komünist eğitimi yok hükmünde kabul etmek olmaz. Cevap verilmediğinde örgütün tek taraflı, uçsuz bucaksız propaganda imkânı oluyor.

Komünizme karşı materyalist felsefeye karşı bölünme tehlikesine karşı, bilimsel delillere dayalıeğitim verilmeli, kültürel çalışma yapılmalı.
Komünist terörist silahlı çatışmaya girmekten, dağlarda yaşamaktan, öldürülmekten korkmaz ama ideolojisinin yıkılması fikrinden dehşete kapılır.

PKK’nın ideolojisinin geçersizliğini görmesi inandığı, güvendiği her şeyi ortadan kaldırır. Davasına inancını kaybeder.
Bundan sonra PKK ne dağlarda eğitim yapmaya, ne silah taşımaya, ne ölmeye, ne de öldürmeye şevki yok olur.

Sadece bir kere Marksist ideolojinin sözde bilimsel temeli olan Darwinizmin safsata olduğunun PKK’ya ispat edilmesi bile yeterlidir.
Ne kadar inkâr etse de ideolojisine bağlı kalmaya çalışsa da mutlaka gücünü yitirecektir, kararlılığını kaybettiğinde davası da kalmayacaktır.
Böyle bir kişiyi (dağa çıkan bir teröristi) ise insanları öldürmemesi, terör ve şiddete son vermesi gerektiğine ikna etmeye artık gerek kalmaz.
PKK şu anda Kürt kardeşlerimize hemşerilik ruhuyla yaklaşıyor, devletimizinde imanla, Kuran’la, sevecenlikle, müminlerin kardeş olduğunu anlatarak yaklaşması lazım. PKK’nın hemşerilik damarına karşı İslam damarı devreye sokulmalı. Çünkü İslam damarı çok yüksektir, hemşerilik damarı onun yanında çok altta kalır. Güneydoğu’da halk da çok dindar olduğu için devlet ancak bu şekilde başarılı olur, bunun dışında başarı mümkün değildir.
Erkan Arkut
erkanarkut@yahoo.com.tr

30.06.2014 (Erkan Arkut)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!