Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!

Erkan Arkut

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!

Peygamberimiz  Suriye’de yaşanacak olayları şehir şehir, bölge bölge anlatmış! Gerçekten de bu çok büyük bir mucize. Ahir zamanda olduğumuz bu dönemde peygamberimizin söyledikleri bir bir çıkıyor. Peki televizyona çıkan hocalardan, âlimlerden bunları duyuyor musunuz: Hayır! Bunların Hz. Mehdi’nin zuhur alameti olduğunu söylüyorlar mı: Hayır!

Peygamberimiz diyor ki “Suriye viran olana kadar tüm topraklarda kargaşa olacak” gerçekten de viran oluyor ama âlimler bunu da söylemiyorlar. Çünkü söyleseler bir şekilde konu Hz. Mehdi’ye yani kurtarıcıyı gelecek,  bu yüzden ödleri kopuyor. Hiçbir şekilde peygamberimizin gerçekleşen hadislerinden bahsetmiyorlar. Bakın peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları tek tek saymış ve dikkat edin, bu hadislerin sonunda hep Hz. Mehdi’yi müjdelemiş:

İmam Cafer Sadık (a.s.)’tan nakletti: “İmamınız ve rehberiniz (Mehdi) olmadan, birbirinizden nefret ettiğiniz zamanda durumunuz ne olacak? O zaman çok ağır biçimde inceleneceksiniz, ayırt edileceksiniz ve eleneceksiniz. Açlıklar olacak. Bir kişi sabah yönetici olacak ve akşamına öldürülecek.” (Beklenen Mehdi, Allame Muhammed Bakır el-Meclisi, Biharul Envar, Cilt 13 (Eski Baskı)/ Cilt 51-52-53 (Yeni Baskı))

Bakın peygamberimiz son aşamalarda imam Mehdi zamanında suikastların artacağını söylüyor.

İmam Cabir der ki: İmam Muhammed Bakır aleyhisselam şöyle buyurdu: “Ey Cabir! Kaim’in kıyamından önce Şam’da halkı öyle bir fitne saracak ki ondan kurtulmak isteseler de kurtulamayacaklar. Sonra Kufe ile Hîre şehirleri arasında sayıları eşit olan katlimlar olacak. Sonra gökten bir münadi nida edecek.

Hakikaten halk kaçmak istiyor kaçamıyor, denize yöneliyor, denizde boğuluyor, karadan kaçmaya çalışıyor, ateşe tutuluyor.

Ey Cabir! O yıl dünyanın batısının her yerinde ihtilaflar çıkacak. Viran olacak ilk toprak, Şam topraklarıdır. Sonunda tüm ihtilaflar üç bayrağın altında toplanacak. …Onlar Küfe’lileri öldürüp asacaklar veya esir olacaklar. Onlar o durumda iken Horasan taraflarından bayraklar gelecek, onlar süratle hareket edecekler. Onlardan birkaçı, Kaim aleyhisselam’ın ashabıdırlar.

"Hz. Ali'nin torunlarından El-kaim- El-Mehdi dünyayı başka bir dünyaya dönüştürecektir.”

Allah Rasulu Hz.Muhammed (salallahu aleyhi ve alih) buyurdu: Şam'da fitneler bir taraftan sakinleştikçe, diğer bir taraftan alevlenir. Gökten çağırıcı bir melek "Mehdi emirinizdir. Mehdi Halifenizdir" demedikçe de fitneler bitmez. (Risalet-ül Huruc-ül Mehdi, s. 63)

Ondan önce Şam ve Mısır melikleri (hükümdar, memleket sahibi) öldürülecektir... (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 49)

Resulullah (sav) şöyle buyurmuştur: "...Öyle bela ve musibetler olacak ki, hiçbir kimse, sığınabileceği bir makam bulamayacaktır. Bu belalar Şam'ın etrafında dolanacak, Irak'ın üzerine çökecek. Arabistan yarımadasının elini ve ayağını bağlayacaktır... Onlar belayı bir tarafta defetmeye çalışırlarken, diğer taraftan o yine ortaya çıkacaktır." 
(Kenzul Ummal, Kitab-ul kıyame kısm-ul efal, c.5, s. 38-39)

İmam Cafer Sadık’a şöyle sordum: “Süfyan ortaya çıktığında ne yapmamız gerekir? Şöyle cevap verdi: “Şam’ın beş bölgesini işgal ettiğinde zamanın sahibine (Sahib-ul Emr) gitmelisiniz. (Bihar-ül Envar sf. 166)

Ahir zamanda olduğumuz bu dönemde gerçekten de büyük mucizeler yaşıyoruz ama kalbi kapalı olanlar bunları göremiyorlar. Bütün bu acılar batınında Hz. Mehdi’nin zuhur etmesi için yaşanıyor. Çünkü insanlar acı içinde yalvarmadan Hz. Mehdi çıkmıyor. Müslüman kardeşlerime müjde vermek istiyorum ve uyuyan kişileri uyandırmalarını istiyorum.

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/ 

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

28.12.2016 (Erkan Arkut)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Irak hükümetine bak, yarısı İngiliz vatandaşı!