Neden Müslüm Baba'nın müzesi şehir dışına taşınmak isteniyor?

Erkan Arkut

Neden Müslüm Baba'nın müzesi şehir dışına taşınmak isteniyor?

Müslüm Baba Türkiye’nin yetiştirdiği ender ve mükemmel sanatçılardan biri, herkesin sevdiği çok değerli bir insan.

Şanlıurfa’da Müslüm Gürses müzesini sevenleri büyük bir zevkle ziyaret ediyorlar ve orada Müslüm Baba’ya duydukları içten sevgiden dolayı duygu dolu anlar yaşıyorlar. Bir sanatçıya verilecek en güzel değerlerden biri böyle bir müzenin açılması bence.

Bu müzede Müslüm Gürses’in yaşamı boyunca sahnede giydiği kıyafetlerin yanı sıra müzik aletleri, plak, kaset ve fotoğrafları sanatçının şarkıları eşliğinde geziliyor.

Duyduğumuza göre Şanlıurfa valisi İzzettin Küçük Müslüm Baba’nın müzesini şehir dışına taşımak istiyormuş. Müzenin şehir dışına taşınması öncelikle çok büyük saygıyı hak eden sanatçımız Müslüm Baba’ya karşı hiç uygun olmaz, hem de onu seven binlerce vatandaşımıza karşı hiç uygun olmaz. Müze şehir dışına taşındığında insanların kolaylıkla gidip bu müzeyi ziyaret edemeyecekleri de belli.

Müzenin şehir dışına taşınması bu müzeyi büyük emeklerle kuran Muhterem Nur Hanımefendiye karşı da hiç yapılmayacak bir hareket. Üstelik bu teklifin bile Muhterem Nur hanımefendiyi ne kadar kıracağı belli.

Şanlıurfa valisi İzzettin Küçük ’ten rica ediyoruz. Birçok sanatçımız Türkiye’de hak ettikleri değeri yaşarken görmüyorlar. Halbuki devletimiz bu değerli sanatçıları her yönden, maddi manevi desteklemeli, bu güzel insanlar yaşarlarken hakkettikleri değeri görmeliler ki, o muhteşem eserlerini daha güzel icra etsinler.
Şanlıurfa valisi İzzettin Küçük’den ricamız, hiçbir şekilde Müslüm Baba’nın müzesi şehir dışına taşınmasın. Onu seven binlerce hayranı müzeyi rahatlıkla Urfa’yı gezerken ziyaret etsin. Muhterem Nur hanımefendinin de gönlü alınsın, o güzel ve fedakâr insan mahzun edilmesin. Şanlıurfa valisi İzzettin Küçük’ün Müslüm Baba’yı seven binlerce hayranının bu isteğini dikkate alacağını ve hassasiyet göstereceğini umuyorum

30.09.2015 (Erkan Arkut)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!