NE İSTİYORLAR...

Muzaffer'in Seçtikleri

NE İSTİYORLAR...

Hizmetkârlar,
her zaman koşulmuş hayvanlar olarak kalırlar,
altın koşumlarıyla ışıl ışıl parıldasalar bile.

(Nietzsche)

________________________
Amerikan devletinin bize emrettiği ve öğrettiği gibi hissetmiyorum. Bakın söylüyorum. Benim aklım öyle çalışmıyor. Bir moron gibi yaptığım bir şey var. Adı " Düşünmek". Kendi görüşlerimi de oluşturmayı sevdiğim için pek iyi bir Amerikalı değilim. Bana söylendiği anda yerde yuvarlanmıyorum. Ne yazık ki çoğu Amerikalı emir verildiği anda yerde yuvarlanır.

Ben öyle değilim. Hayatımda uyduğum kesin kurallarım var. 1.Kuralım: Devletin bana söylediği hiç bir şeye inanmamaktır. Hiç bir şeye...
Onları dinlemem.Şunuda söylemeliyim. Sarı kurdeleler ve Amerikan bayrakları beni pek ağlatmaz.

İşleri dengelemek için biraz bizi birleştiren şeylerden bahsetmek istiyorum. Farklarımızdan ziyade benzer yönlerimizi vurgulayan şeyler. Çünkü bu ülkede hep farklarımızdan bahsedilir. Medya ve siyasetçiler hep bizi bölen şeylerden bahseder. Bizi birbirimizden farklı yapan şeyler. Bütün toplumlardaki yönetici sınıflar hep böyle çalışır. Geri kalan insanları bölmeye çalışırlar.

Zenginler parayı alıp kaçmak için alt ve orta sınıfları birbirine kırdırırlar. Oldukça basit bir şey ve hep işe yarar. Farklı olan herhangi bir şey hakkında konuşurlar. Irk, din, etnik ve milli geçmiş, iş, gelir, egitim, sosyal statü, cinsiyet. Birbirimizle kavga etmemiz ve onların bankaya gidebilmesi için herhangi bir şey.

Bu ülkedeki ekonomik ve sınıfları nasıl tanımlarım biliyormusunuz? Üst sınıf bütün parayı elinde tutar ve hiç vergi ödemez. Orta sınıf bütün vergileri öder ve bütün işleri yerine getirir. Fakirlerde orta sınıfı ürkütmek için vardır. Çünkü "işlerine" gitmeleri gerekmektedir.

Ancak bir sebebi var. Bir sebebi var. Bunun bir sebebi var. Eğitimin rezil oluşunun bir sebebi var. Asla düzelmemesi ile aynı sebep. Asla düzelmeyecek, boşuna beklemeyin. Elde ettiğinizle mutlu olun. Çünkü bu ülkenin sahipleri bunu istemezler. Gerçek sahiplerinden bahsediyorum. Büyük ve zengin...

Gerçek sahipleri ; Herşeyi denetleyen ve her şeye karar veren büyük ve zengin... İş hissedarları. Politikacıları unutun onlar önemsiz. Politikacılar size seçim hakkı tanındığı fikrini sürdürmek için varlar. Hakkınız Yok. Seçim hakkınız yok. Sahipleriniz var. Size sahipler. Herşeye sahipler. Bütün önemli topraklara sahipler. Kolektif şirketleri denetliyorlar ve sahipleriler. Uzun zamandır senato, meclis, hükümet binaları, belediyeleri sahipleriler. Hakimler arka ceplerinde. Bütün büyük medya ve haber şirketlerininde sahipleriler. Duyduğunuz bütün haber ve bilgileri denetliyorlar.

Her sene milyarlarca doları lobileşmek için kullanıyorlar. İstediklerini elde etmek için lobileşiyorlar. Ne istediklerini biliyoruz. Başkalarına daha az ve kendilerine daha çok istiyorlar. Ne istemediklerini size söyleyeyim. Eleştirel ve düşünen vatandaşlar istemiyorlar. İyi derece bilgilendirilmiş ve eğitim görmüş insanlar istemiyorlar. Bu ilgilerini çekmiyor. Bu onların işine gelmiyor. Bu çıkarlarına aykırı.

Ne istiyorlar biliyor musunuz ? Uslu çalışanlar istiyorlar. Makinaları çalıştırıp, belgeleri yazabilecek kadar zeki ve pasifce git gide boktanlaşan işlerde, daha az maaşla, daha uzun sürelerde, daha az haklarla, fazla mesainin olmadığı, almaya geldiğinde yok olan emekliliklerle çalışacak kadar aptal insanlar.

Şimdide emeklilik maaşınızın peşindeler. Emeklilik paranızı istiyorlar. Geri istiyorlar ki sabıkalı arkadaşlarına verebilsinler. Ve biliyor musunuz? Alırlar. Sizden hepsini öyle yada böyle alırlar. Çünkü buraya sahipler, bu büyük bir cemiyet. Siz üye değilsiniz. Siz ve ben büyük cemiyete üye değiliz.


(George Carlin)

25.10.2014 (Muzaffer'in Seçtikleri)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

KABAHAT KİMDE ACABA..

BÜTÜN EVLATLAR OKUSUN BUNU...

ANADOLU TİPİ MÜSLÜMANLIK

RAKI...

ABD'de BİR ASKERİ OKULDA ANLATILAN BİR HİKAYE

OKUMAYA DEGER BİR YAZI.

TÜRKLERLE İLGİLİ KOMİK TESPİTLER

1923'te...

NİTELİK