Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

Erkan Arkut

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

BlogdaMesnevilik üzerine yazı gördüğümde Mesnevilik ve Mevlana adı altında Müslümanların nasıl yanlış yönlendirildiğini yine Mevlana’nın öğretilerinin kullanılarak Rumilik adı altında Kuran’la taban tabana zıt bir dinin yayılmaya çalışıldığını anlatmaya karar verdim. Çünkü Rumilik dünya çapında çok büyük bir tehlike ve Müslümanların çoğu bilmeden derin devletler tarafından empoze edilen bu akıma kapılıyor.

Mevlevilik denildiğinde birçok kişinin aklına Mevlana’nın liderliğinde Anadolu’da kurulan bir tarikat ve Mevlana’nın öğretileri gelir. Çoğu insan Mevleviliğin sevgi, insaniyet, kardeşlik, sabır, güzel ahlak telkin ettiği kanaatindedir. Hâlbuki Mevlana’ya ait olduğu iddia edilen Mesnevi isimli eserde çok fazla Kuran’a mualif bölüm olduğu kimse tarafından bilinmez. Belki bu bölümlerden Mevlana’nın haberi olmayabilir, bunlar Mesnevi’ye sonradan eklenmiş olabilir. Fakat sonuçta Mevlana adına basılan, dağıtılan ve aktarılan kitaplarda Kuran’a tamamen zıt felsefe ve hayat tarzının anlatıldığı bölümler vardır.

Rumilik olarak adlandırılan bu akımın özünde Allah’ın yaratmasını inkâr eden Darwinizm, Allah’ın Kuran’da “çirkin bir eylem” olarak bildirdiği ve haram kıldığı homoseksüellik, kadınları ikinci sınıf olarak görmek ve aşağılamak, ırkçı bir yaklaşımla Türk Milleti’ni kötülemek, haram olan şarabın içilmesini helal görmek gibi gayri ahlaki ve Kuran’la tamamen zıt inanışlar vardır. Rumilik, İslam’sız ve Kuran’sız bir Müslümanlık anlayışı oluşturmak için bazı çevreler tarafından özel ve bilinçli olarak kullanılan bir felsefedir ve Anadolu Mevleviliği ile Rumilik aynı şey değildir.

Dünyanın geneline baktığımızda Rumiliğin ısrarla dünya çapında yayılmaya çalışıldığını görüyoruz. Allah’a iman etmeyen, Hz. Muhammed’i peygamber olarak görmeyen, İslam’a açıkça karşı olan, Darwinizmi ve materyalizmi savunan, homoseksüelliği savunan, şarabı helal kılan birçok insanın İslam’ın yerine Rumiliği savunduğunu da görüyoruz. Bu sapkın felsefe asırlardan beri kasıtlı ve bilinçli olarak Müslümanları zayıflatmak, etki altına almak ve Rumilik adı altında tamamen sapkın bir felsefeye yönlendirmek için kullanılıyor. Dolayısıyla, Mevlana’nın kitaplarında yer alan, belki de bu kitaplara özellikle yerleştirilmiş olan ve İslam karşıtlarınca İslam ahlakına karşı kullanılan bölümlerin halka tanıtılması çok önemli. O zaman bu gayri ahlaki bölümlerin Mevlana’nın kitaplarından ve öğretilerinden çıkarılması, böylece Mevleviliğin arınması mümkün olacaktır. Daha da önemlisi, İslam karşıtlarının İslam’ı içten çökertebilmek ve İslam coğrafyasını kontrolleri altında tutabilmek için Müslümanlara karşı kullandıkları önemli silahlardan biri ellerinden alınmış olacaktır.

Yazımın ilk bölümünde Mevlana’nın adını kullanılarak nasıl sapkın bir felsefeyi dünya çapında yaydıklarını sizlere anlatmaya çalıştım. Dinle, İslam’la, Kuran’la hiçbir alakası olmayan, hatta ateist olan birçok insanın facebook ve twitter sayfalarına baktığınızda Mevlana’dan sözler paylaştıklarını, homoseksüelliği ve şarap içmeyi savunduklarını göreceksiniz. Bu konuyla ilgili detayları yazımın ilerleyen bölümlerinde sizlerle paylaşacağım.

Kaynaklar: http://rumiliktehlikemi.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

12.04.2017 (Erkan Arkut)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Biri rumi biri mason yo şu yok bu ulan birinizde çıkıp demiyorki sadece müslümanım allah kulunu en güzel şekilde yaratmış yanlız müslüman diye ama o gerzek kulu ne yazıkki 1000 parçaya bölmüş kendini yazık
Bozo2 Mar 2020 15:28:28
sayın site yöneticisi uyuma kaldır şu yazıyı ayıp ,adnancıların yazını almış yayınlamışsen be ayıptır ayıp
rumi 2 Ağu 2019 07:54:55

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!

Irak hükümetine bak, yarısı İngiliz vatandaşı!