Irak hükümetine bak, yarısı İngiliz vatandaşı!

Erkan Arkut

Irak hükümetine bak, yarısı İngiliz vatandaşı!

İngiliz derin devletinin amacı Ortadoğu’daki ülkeleri paramparça edip ufak ufak küçük devletler haline getirmek, başlarına kendi adamlarını getirerek bu ülkeleri kolayca yönetmek. Ortadoğu’ya demokrasi getirme yalanı altında ortaya sürülen Büyük Ortadoğu Projesinin altında yatan gerçek bu. İngiliz derin devleti Amerika’yı öne sürerek yıllardır Afganistan’ı, Mısır’ı, Libya’yı, Suriye’yi ve Irak’ı mahvetti. Diğer ülkeleri de paramparça etmeye hazırlanıyor, tabii hedeflerinde Türkiye’yi de parçalamak var.

Bildiğiniz gibi Irak savaşından sonra Irak üçe bölündü, tarihi, tüm zenginlikleri yok edildi. 2003 işgali sonrası Irak’ta kurulan hükümette Cumhurbaşkanlığı makamında bulunanların çoğunluğu İngiliz pasaportu taşıyan isimlerden oluşuyor.  Son dönemde Başika üzerinden Türkiye’yi hedef alan Başbakan İbadi’nin 20 yıl boyunca İngiliz pasaportu taşıması dikkat çekiyor.

Günümüz Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi'de İngiliz pasaportu taşıyan başka bir isim olarak ön plana çıkıyor. Irak eski Petrol Bakanı Adil Abdülmehdi, Irak Ticaret Bakanı Milas Abdülkerim Kesnezani, Irak eski Maliye Bakanı, Başbakan yardımcısı ve şimdilerde İbadi'nin danışmanı Hoşyar Zebari, İbadi'nin bir diğer danışmanı Bahaa Al Araji gibi isimler de İngiliz vatandaşı olarak bilinen isimler arasında yer alıyor. Ve en önemlisi de şuan Irak kabinesinde yer alan 35 bakandan 18'i daha önce İngiliz vatandaşı olarak biliniyor.

Bu tablo İngiliz derin devletinin ülkeleri nasıl yönettiğinin, devlet kademesinde nasıl en üst mertebede kendi yandaşlarını yerleştirdiğinin görülmesi açısından çok önemli. Aynı tabloyu Türkiye’de de oluşturmak istiyorlar.

Çoğu İngiliz vatandaşı olan Irak yönetimi PKK’ya da ciddi destek sağlıyor. PKK'nın Yezidiler için kurduğu 'YBŞ' isimli örgüte destek olmak amacıyla Irak devleti 2017 yılında 8 bin piyade silahı, 400 orta ölçekli silah ve 22 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı. Ayrıca her bir teröriste aylık 580 dolar maaş veren Bağdat Yönetimi, 2017 yılında maaş vereceği YBŞ'li sayısını da 2100 olarak belirledi. Son dönemde İran ve ABD'nin etkisi ile Türkiye'yi hedef alan açıklamalarda bulunan Iraklı yetkililerin bu cesareti nereden aldığı daha iyi anlaşılıyor. İngiliz derin devletine arkasını yaslayan Irak Ortadoğu’da İngiltere’nin devşirmeyi başardığı Müslüman bir ülke olarak PKK’yı var gücüyle destekliyor.

Kaynak: https://www.facebook.com/ingilizderindevleti/?fref=ts

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

 

6.12.2016 (Erkan Arkut)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!