Hoşgör Mahallesinin Beka Sorunu!

Cesur Gürsel

Hoşgör Mahallesinin Beka Sorunu!

Arap kökenli beka sözcüğünün Türk Dil Kurumu(TDK)’da yazan anlamı: Kalıcılık, devamlılık, ölmezlik…

31 Mart’da yerel seçimlere gidiyoruz. Hemen her kanalda ve haberde sistematik olarak her konuşmada 31 Mart seçimleriyle ilgili Türkiye’nin bekasından bahsediliyor.

Beka demişken Biz 31 Mart’ta yerel belediyeleri seçeceğiz. Yani Bayburt’un belediyesini A parti ya da B parti kazanırsa Türkiye’nin bekasına ne olacak benim zekam bunu anlamaya yetmiyor!
Üstelik yalnız da değilim. Tüm muhalefet beka sorunu yok diyor. Sadece muhalefet de değil İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım da bu seçimin bekayla ilgisi yok dedi.

Neyse biz Gaziantep’den devam edelim… Hoşgör mahallesini ele alalım. Biz 31 Mart günü Belediye başkanlarının yanı sıra kendi mahallemizin muhtarını da seçeceğiz.

Hoşgör mahallesinin muhtarı bu seçimde değişirse Hoşgör mahallesi yıkılacak mı?
İnsanlar evsiz mi kalacak?
Hoşgör mahallesinin dip dibe olan damlarını mı ayıracaklar?
Ne olacak muhtar değişince?
Yeni gelen muhtar insanlara İkametgah mı vermeyecek?
Ya da Nizip belediyesini diğer aday kazanırsa fıstık ağaçları fıstık vermeyi mi bırakacak?
Nizip’deki Zeytinyağı fabrikalarından motor yağı akıp insanları mı zehirleyecek?
Bekayla alakalı ne olacak?
Gaziantep Büyükşehir belediyesini sayın Fatma Şahin değil de Ejder Demir kazanırsa, ejderhaya dönüşüp, ağzından alevler çıkartarak Gaziantep’i mi yakacak? Ya da bu kente daha önce hizmetler vermiş Celal Doğan kazanırsa, Antep’den Türkiye’yi mi ele geçirip yıkacak?

Belediye başkanı ve Muhtar seçimiyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin beka sorununu anlamaya bir türlü zekam yetmiyor! 18 yaşından beri toplamda 5 yerel seçimde oy verdim. Bir tanesinde bile bekayla ilgili bir söz işitmedim. 75 yaşındaki dedeme sordum o da hiç işitmemiş. Ayrıca bize Üniversite’de bunla ilgili bir eğitim de vermediler. Dolayısıyla muhtar seçimiyle beka sorunu konusunda çok cahil kaldım!

Bekayla alakalı gerçek bir örnek istiyorsanız hemen vereyim. Geçtiğimiz aylarda Abd başkanı Trump bir tweet attı. Türkiye’nin ekonomisini bitiririm dedi. 2 gün önce de eğer Rusya’dan S400’leri alırsa Türkiye’ye ekonomik yaptırımlar uygularım dedi. İşte Türkiye’nin bekasıyla ilgili sorun bu ve buna benzer şeylerdir. Ya da terör sorunu en büyük beka sorunudur. Yani mahalledeki muhtar değişirse, Yozgat’ın belediye başkanı değişirse bence ülkenin bekasına bir şey olmaz.

Belki de ben yanılıyorumdur. Koca Cumhurbaşkanı ve Mhp lideri Devlet Bahçeli bu seçimlerde beka sorunu diyorsa vardır bir bildikleri!

*****

Bugün 8 Mart ve Dünya Emekçi Kadınlar günü. Tüm kadınlarımızın Kadınlar Gününü kutluyorum…

8.03.2019 (Cesur Gürsel)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Virüsten Nasıl Kurtuluruz?

Tütün

Yağmurun iki Yüzü

Operatör Depremi!

Yasaklar Kenti!

Eylül Kapıda

İstanbul Seçimi ve Zamlar!

Dolar'ın Ateşi Düşmüyor

Menemen Hanım ve Pilav Bey