Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Erkan Arkut

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Her sene Acun Ilıcalı TV8’de ısrarla “Survivor” programını düzenliyor ve her sene istisnasız 78 milyon Türk vatandaşı adada birbirini yiyen, sürekli kavga edip didişen, o da yetmeyip birbirine saldıran, açlıktan ve bakımsızlıktan insanlıktan çıkıp mahfolan insanları seyrediyor.

Tam anlamıyla “güçlü olan kazanır, zayıf olan ezilir” mantığı işleniyor. İnsanlar yarışma adı altında çamurların içinde debelenip, yerlerde sürünüp güya yarışıyorlar. Ve bütün bu rezalet para uğruna yapılıyor. İnsanların bu halini seyredip eğlenme kısmı da ayrı bir facia. İnsanlar böyle basit zevklere alıştırılıyor. Yıllarca bu programları seyreden insanların kafası da tamamen boşalıyor, din, maneviyat, güzel ahlak diye bir şey de kalmıyor.

Adada program boyunca tam anlamıyla gençlerimize de bu programı seyreden tüm Türk milletine de son derece kötü bir ahlak sergileniyor. Pis dedikodular, arkadan çekiştirmeler, ağlamalar, sürekli bağırma, çağırmalar. Yine açlıktan insanlıktan çıkıp herhangi bir yemek sunulunca saldırmalar... Yaşanan felaketler bunlarla da bitmiyor, bir de hep birlikte toplanıp saatlerce bomboş konuşarak adada yaşanan kavgaların kritiğini yapıyorlar. İnsan değil saatlerce seyretmeye bir dakika dinlemeye bile katlanamıyor.

Survivor programında gençlerin beyinlerine bedavacı zihniyet, para için bu kadar küçülme, güçlü olan kazanır sen de karşındakini ezip geç, acıma yoksa acınacak duruma düşersin mantıkları sürekli empoze ediliyor. Artık bu tarz programlara RTÜK kesinlikle izin vermemeli, bir evlilik programı, diğeri de Survivor. Bu programlar Türk milletinin kalitesini, ahlakını mahvediyor, kalitesini tamamen yok ediyor. RTÜK’den daha önce defalarca rica ettiğimiz gibi tekrar bu programları kaldırmalarını önemle rica ediyoruz.

Daha önce de bu konuda yazdım, bu linkten okuyabilirsiniz:

http://blog.radikal.com.tr/medya-televizyon/survivor-rezaleti-acun-ilicali-insanlari-nereye-surukluyor-127996

15.02.2017 (Erkan Arkut)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!

Irak hükümetine bak, yarısı İngiliz vatandaşı!