Fethullah Gülen’in sahte Mehdi olduğu nereden anlaşılıyor?

Erkan Arkut

Fethullah Gülen’in sahte Mehdi olduğu nereden anlaşılıyor?

Bugün televizyonlarda, gazetelerde herkes hep bir ağızdan adeta “Mehdi gelmeyecek” diye bağırırken nerdeyse sahte Mehdi tankla, tüfekle, askerle Türkiye’yi ele geçiriyordu. Fakat ilahi adalet tarafından kurdukları hain düzen nerdeyse yetmiş noktadan hiç beklemedikleri şekilde bozuldu. Ve sahte Mehdi, Amerika’nın ve İngiliz derin devletinin yıllardır kendi içinde beslediği sahte Mehdi bulunduğu yerden adeta kıpırdayamadı. Fethullah Gülen’inki kuşkusuz Mehdiyet savaşıydı. Amerika ve İngiliz derin devleti de kendisine boyun eğmiş kişinin Mehdi olarak çıkmasını istedi ve bu yüzden de Gülen’i desteklediler. Darbe gecesi bu yüzden İstanbul’da denizde İngiliz donanmaları hazır bir şekilde bekliyordu…

Fethullah Gülen’in neden sahte Mehdi olduğunu açıklamamız gerekirse;

1.Fethullah Gülen İngiliz derin devletinin ve Amerika’nın himayesine girmiştir, Gülen hareketi bunlardan bağımsız tek bir adım bile atamaz. Hâlbuki Mehdiyet kimseye tabi olmaz, kimsenin boyunduruğu altına asla girmez. Mehdiyet tüm dünyayı kendi hâkimiyetine alacaktır.

2. Fethullah Gülen Hz. İsa’yı beklemiyor, onun yakında zuhur edeceğini müjdelemiyor. Mehdi’nin çıkacağını da söylemiyor. Hâlbuki Hz. Mehdi ve Hz. İsa dünyanın son döneminde birlikte mücadele edecekler ve birlikte son kez İslam’ı dünyaya hâkim edecekler. Hz. İsa Musevilerin ve Hristiyanların hak din olan İslam’a girmesine vesile olacak. Mehdiyet ve Hz. İsa iç içedir, bir bütündür.

3. Fethullah Gülen İttihad-ı İslam’ı da istemiyor, Müslümanların birlik olması gerektiğini hiç açıklamıyor. Halbuki Mehdiyet demek tüm Müslüman âleminin tek bir bayrak altında toplanmasıdır. Hz. Mehdi’de bu topluluğun lideridir. Hz. Mehdi’nin dünyada olma nedeni Müslüman âlemini içinde bulunduğu zulümden kurtarmak, mezhep ayrılıklarını kaldırmak ve İslam’ı dünyaya hakim etmektir.

4. Fethullah Gülen konuşmalarında Kuran ile ilgili ne dediğini hatırlayın: "Dünya kadar onun hafızı yetişir her gün sabah okurlar. Ne zaman kitaptan kurtulacağız? Ne zaman artık içimizin söylediği şeyleri dinleyeceğiz? Kitap bir rehberdi, hep körler gibi birinin arkasına takılarak gidilmez ki" (Kuran’ı tenzih ederim.) Fethullah Gülen’in Kuran’ı terk etmek isterken Mehdi Kuran’a sıkı sıkıya sarılacak ve Kuran’ı tüm dünyaya hâkim edecektir. Kuran’daki ayetleri sabırla, sevgiyle insanlara tek tek açıklayacaktır. Dinden hurafeleri temizleyecek ve insanların kalplerine Kuran sevgisini yayacaktır.

5. Fethullah Gülen tüm dünyada yayılan ve İngiliz derin devleti tarafından desteklenen Rumiliği savunuyor. Açtıkları camilerin adı Mevlana Camii, yazılarını yazdıkları yazılar Rumi Forum. Mevlana’nın eseri olduğu söylenen Mesnevi’de Kuran’a ters olan çok fazla izah var. Gülen cemaati bunların hepsini destekliyor, Mehdiyet ise Kuran’a ters olan bir hareketi, bir inancı asla desteklemez, asla kabul etmez. Gülen hareketi Rumiliği İngiliz derin devletinin yaydığını bilerek bunu yapıyor.

6. Fethullah Gülen hareketi homoseksüelleri koruyor. Orlando saldırısını yapanın bir homoseksüel olduğunu bildikleri halde Fethullah Gülen Rumi Forum’da bir açıklama yaparak homoseksüellere yapılan bu saldırısını hemen kınayıp suçu İşid’in üzerine atıyor ve Müslümanları tüm dünyada terörist olarak gösteriyor. Bakın bu saldırıyı homoseksüel bir sapığın yaptığı bilindiği halde bunu yapıyor. Mehdiyet’in ise Kuran’da büyük bir haram olarak nitelendirdiği homoseksüelliği kabul etmesi imkânsızdır. Allah Lut kavmini homoseksüel oldukları için helak etmiştir.

7.Fethullah Gülen hareketi evrime ve Darwinizme karşı çıkmıyor, yaratılışa ters olan bu inanışlara olumlu ve ılımlı yaklaşıyor. Mehdiyet ise nerdeyse 40 yıla yakın Darwinizm ile mücadele edecek ve Deccal’in oyununu bozacaktır. Mehdiyetin eliyle Darwinizm yenilecek ve Allah’ın tüm kainatı yarattığı insanlar tarafından kabul edilecektir. Mehdiyet bunu ilimle ve bilimle sağlayacaktır.

8. Fethullah Gülen hareketinin Evanjeliklerin mantığını aldığı, savaşarak, kan dökerek, tankla, silahla sahte Mehdiyeti hâkim etmek istediğini görüyoruz. Fethullah Gülen darbe sırasında şehit olan yüzlerce masum insan için “birkaç kişi öldü, hiçliğe gittiler” diyerek dökülen kanları hiç umursamadığını gösterdi. Oysa Mehdiyet değil kan dökülmesi, uyuyan kişinin bile uyandırılmasına müsaade etmez. Mehdiyet şefkatle, sevgiyle, merhametle tüm dünyaya hâkim olacaktır.

9.Fethullah Gülen cemaati Bediüzzaman’ın adını bile ağzına almıyor, gazetelerine, yayın organlarında Bediüzzaman’dan hiç bahsetmiyorlardı. Oysa Mehdiyet Bediüzzaman’a ve onun  eserlerine tamamen sahip çıkacak, Risalelerdeki Mehdiyet müjdesini insanlara anlatacaktır.

10. Bütün bunların yanında biz kendisini bildik bileli ağlayıp durur Fethullah Gülen, tansiyonuna bakar, şekerine bakar. Günde 40 ilaç aldığını söyler. Ve son derece yaşlı ve aciz bir insan görüntüsü verir. Amerika'da da hastalıkları yüzünden kaldığını iddia eder. Emin olun Hz. Mehdi dünyanın en güçlü insanıdır, asla yıkılmaz, asla sarsılmaz. Bütün peygamberlerin gücü adeta Mehdi'de toplanmıştır. O dünyanın son kurtarıcısı ve son hakimidir. Bu yönüyle de Fethullah Gülen'in sahte Mehdi olduğu apaçık ortadadır. 

Sonuç olarak tekrar söyleyelim. 15 Temmuz Darbe gecesi sahte Mehdiyetin bir atağıydı ve Allah’ın izniyle bu atak yerle bir oldu. Gerçek Mehdiyetin hakimiyeti ise Allah tarafından sağlanacak ve Mehdiyetin karşısına tüm ordular gelse de mutlaka Mehdi dünyanın son hakimi olacaktır.

6.09.2016 (Erkan Arkut)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!