Fethullah Gülen cemaatinin yok olmasını isteyenler ne kazanacaklar?

Erkan Arkut

Fethullah Gülen cemaatinin yok olmasını isteyenler ne kazanacaklar?

Fethullah Gülen cemaatinin yok olmasını isteyenler ne kazanacaklar?

Fethullah Gülen, tüm hayatı acılar içinde, yokluk içinde geçmiş bir insan. Tüm ömrünü Allah’a adamış bir insan. Şu anda Amerika’da nerdeyse esir konumunda olan bir insan. Ve her şeyden önemlisi tutuklanma olasılığı yüzünden kendi ülkesine bile gelemeyen, kendi ülkesinin sokaklarında yürüyemeyen bir insan…


Fethullah Gülen binbir çaba ile,binbir gayret ile dünya çapında kurduğu okullara zarar gelmemesi için bugüne kadar çok büyük fedakarlıklarda bulunmadı mı? Gerçekten dünya çapında yaptığı bu hizmet son derece büyük başarı elde etmedi mi? Birçok insan Fethullah Gülen’i ve cemaatini çok seviyor. Ayrıca kurduğu bu okullarda bütün çocuklara Türkçe öğretiyor. Bizim devlet yetkililerimiz de Gülen Cemaatinin düzenlediği organizasyonlarda Türkçe şarkı söyleyen bu dünya çocuklarını gözyaşlarıyla seyrediyorlar.

 Gülen cemaatinin yaptığı bu hizmet ve oluşturulan bu zemin PKK’ya da büyük darbe vurmuştur.
Diyelim ki Fethullah Gülen hoca vefat etti, her yer dağıldı, tüm okulları kapatıldı. Kim mutlu olacak bundan? Ya da Müslümanların bundan ne çıkarı olacak? Fethullah Gülen cemaati yok olunca İttihad-ı İslam’mı olacak? Böyle bir şey olduğunda hiç kimse mutlu olmaz. Diyelim ki Fethullah Gülen hoca efendinin tüm talebeleri komünist oldu, buna kimler sevinin bir düşünün. Bazı çıkar çevreleri Müslümanların birbirine düştüğü için şu anda zevkten kuduruyorlar. Müslümanların bu oyuna gelmemesi lazım.

Kavga, sürtüşme, çatışma, mücadele ve ardından infaz… Bu her iki tarafa da zarar verir. Sürekli söylüyoruz, Müslüman’ın Müslüman’a düşman olması haramdır. İki taraf da şeytanın oyununa gelmesin. Şu da bir gerçek ki Erdoğan hükümetinin Ergenekon’a karşı başardığı zafer Gülen cemaatinin yardımı ile olmuştur, yoksa tek başına hükümetin bunu başarması pek mümkün gözükmüyor. Her noktada Gülen Cemaati ve hükümetin sürekli birbirine kenetlenmesi gerektiği açıkça görülüyor.

 
Gülen cemaatini de hükümeti de koruyup kollayıp, kardeşçe birlikte hizmet etmelerini sağlamak lazım. Türkiye büyük bir tehlikenin içinde. Bölünme tehlikesi kapıda. Çok uyanık olmamız lazım. 50'yi 50'ye kırdırmayız. 50'yi 50'yle birleştirir 100 yaparız. Çok kötü oyunlar onlar. O oyunlara gelmeyiz.
Daha önceki yazılarımda Fethullah Gülen’in tüm dünyada Türkçe öğreterek Mehdiyete zemin hazırladığını da yazmıştım, bu da çok önemli ve hayati bir konu.
Erkan Arkut

25.02.2014 (Erkan Arkut)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!