Dindar gösterilmeye çalışılan Öcalan'ın gerçek yüzü

Erkan Arkut

Dindar gösterilmeye çalışılan Öcalan'ın gerçek yüzü

Bildiğiniz gibi Bülent Arınç son günlerde Öcalan’ı aklama görevini üstlendi. Yaptığı tüm sohbetlerde Öcalan’ı son derece dindar, samimi biri gibi gösteriyor, hatta oldukça ileri gidip “ben de olsam dağa çıkardım!” diyebiliyor. Önce Bülent Arınç’ın (başbakan olmak uğruna mı bunları yapıyor dediğimiz) Öcalan’ı aklama çabalarına bir bakalım, aşağıdaki videodan seyredebilirsiniz:
http://www.youtube.com/watch?v=MEgXeryHM8A

Öcalan dağa çıkardığı teröristleri Marksist ideolojiyle eğiten bir komünisttir. Bülent Arınç Öcalan’ı Türk halkının gözünde sevimli göstermeye, dindar göstermeye çabalaya dursun, aslında Öcalan tam 40.000 şehidimizi toprağa gömen bir ele başıdır. Şu anda hem Öcalan’ın hem de PKK’nın durulmasının nedeni bunların dindarlaşmaları değil tam tersine hükümetten istedikleri tavizlerin gerçekleşmesini beklemeleridir. Bu tavizlerin en başında Öcalan’ın denize nazır bir eve çıkarılması var. Bu da mümkün olmadığına göre Güneydoğu’da asla bölünmeyeceğine göre PKK’da durulmayacaktır.


Öcalan’ın özellikle dindar ve masum gösterilmesine karşı Türk halkının son derece uyanık olması lazım. Bu yüzden bu konuda çabalayanlara verilecek en güzel cevap Öcalan’ın din ile ilgili kendi sözleridir. (Allah’ı ve peygamberimizi tenzih ederim.) Şimdi Öcalan’ın din ile ilgili kendi sözlerine ve bu konudaki zihniyetine bakalım:

Allah bir nevi Ortaçağ'ın feodal manifestosudur, temel yasası ve bildirgesidir. (Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 313)
Bizim din ile ilişkimiz yok. Halkımız Tanrı'dan, ideolojiden kopmalıdır. Ben çok uğraştım sonunda Tanrıdan koptum.


Tanrıyı aştım. Böylece Abdullah Öcalan olabildim.İslam kadınımıza bir şey vermemiştir. Bunun yerine sosyalist ahlakı koyacağız."
"Tarih içindeki gelişimine baktığımızda, ALLAH tapımıyla birliğe ve güce ulaşılmak istendiği çok açık görülmektedir. Öyle sevgili kulun cennete gitmesi gibi kavramlar, işin fantezi kısmıdır, edebi kısmıdır."
"Tek Tanrılı din ideolojileri, baştan sona siyaset ideolojileridir. Dini söylem, ALLAH, peygamber ve melek gibi kavramlar dönemin siyasi literatürüdür.(Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 204)

Lise dönemlerinde büyük felsefik bunalımı yaşadım. Tanrı ile savaşı verdim, bu savaştan başarı ile çıktıktan sonra yarı Tanrı oldum. (Abdullah Öcalan, Özgür Yaşamla Diyaloglar, Ekim 2002, s. 257)
Namazın kendisi de genel anlamda bir tiyatrodur. (Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 354)
Muhammed'in Allah'ı, ana kabilelerin birleşerek güçlenmesi ihtiyacını ifade eder. Bedevi kabilelerinin ortak tasavvurudur, birleşmiş Arap kabile gücüdür. Her topluluk kendini güçlendirdiği oranda, kendi Allah'ını yeniden tasarlamaktan geri durmamıştır. Tarihsel ve toplumsal gerçeklik budur.Günümüzün Allah'ı ise bilimin özüdür.
Kur'an-ı Kerim: İdeolojik kimlik düzeyinde gerçekleştirilen, Sümer mitolojisinin üçüncü büyük versiyonu, dönüşüm geçirmiş biçimidir.
Öcalan: "Günümüzün Allah'ı bilimdir.İslam inancı bir hastalıkMuhammed'in kişiliği çelişkili!"Kürtler İslamlaştıkça Kürtlüklerini unutuyorlar.
Öcalan: Cennet ütopyası, Adem ile Havva'nın yaşamı, cennetten kovulması, ilk Habil- Kabil kardeş kavgası Sümer kaynaklıdır.
Öcalan: "PKK'nın çıkışıyla İslamiyet'i karşılaştırıyorum... Peygamber gibi konuşmak, peygamber gibi hitap etmek, nazarımda çok değerlidir.
Kürtlerin Allah'ı da onları yanlış yola sevk ediyor. Bunun için ben kendi kendimin tanrısıyım.”
Sonuç olarak Öcalan’ın gerçek yüzü işte bu. Kendisi İmralı’da bu zihniyetini ölmeden değiştirir mi, tövbe eder mi bilemeyiz, ama 40.000 şehidimiz adına onun hapisten çıkarıp deniz manzaralı bir eve çkartılamayacağını, bunu hiçbir Türk vatandaşının kabul etmeyeceğini bilebiliriz. Ayrıca Güneydoğu’dan tek bir çakıl taşı bile vermeyeceğimizi de biliriz. Bu yüzden Öcalan hakkında Türk halkını saf ve aptal yerine koyarak açıklama yapanlar dikkatli olsunlar, halkın bunları hiç yutmadığını bilsinler, ona göre konuşsunlar.
Erkan Arkut
erkanarkut@yahoo.com.tr

20.05.2014 (Erkan Arkut)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!