Biz Amerika, Çin, Rusya gibi süper devlet değiliz!

Erkan Arkut

Biz Amerika, Çin, Rusya gibi süper devlet değiliz!

Biz Amerika, Çin, Rusya gibi süper devlet değiliz!
Başbakan Tayyip Erdoğan Türkiye için başkanlık sistemini istediğini tekrarlayıp tekrarlayıp duruyor. Şöyle diyor konuşmasında: “Dünyada bugün parlamenter sistemler içinde gelişmiş ülkeler baktığımızda başkanlık sistemi veya yarı başkanlık sistemiyle yönetildiğini görürsünüz. ABD, Rusya, Çin öyledir. Çok daha seri kararlar alabilmek için böyle bir sistemin gerekliliği önümüzdedir. Bu konudaki şeyim Türkiye'yi başkanlık sistemine geçirmektir, arzum budur. Ama partimin o zamanki karar mekanizmaları böyle bir şeyi kabul ederler mi etmezler mi onu tabii ben kestiremem. Başkanlık sistemi olmazsa yarı başkanlık sistemi de bu konuda olabilir.”
Defalarca başkanlık sisteminin Türkiye için ne kadar zararlı, Türkiye’yi bölünmeye ve paramparça etmeye yarayacak bir sistem olduğunu yazdım.Ama her nedense başbakan Tayyip Erdoğan Abdullah Öcalan’ın altın tepsinde getirip sunduğu ama yediğimizde tamamen zehirleneceğimiz bu yemeği yemekte ısrar ediyor. Başbakan inanılmaz bir biçimde Türkiye’yi kalkıp Çin, Amerika ve Rusya ile kıyaslıyor. Bunların hepsi dünyanın üç süper devleti. Hepsinde dünyayı bir anda yok edecek atom bombasından tutun, her türlü gelişmiş silah var. Türkiye ise tam 30 yıldır daha PKK ile mücadele etmekte bile zorlanıyor. Tam 40.000 kayıp verdi, ama hala savaş bitmedi.
Bizim askeri gücümüzün Çin, Amerika ve Rusya ile kıyaslanamayacağı çok açık değil mi? PKK Amerika’yı, Çin’i ya da Rusya’yı Türkiye’yi tehdit ettiği gibi tehdit edebilir miydi? Bu ülkeler anında PKK’yı yok edip tarihe gömerlerdi. Dağda tek bir terörist bile bırakmazlardı. Peki aynı durumda Türkiye ne yapıyor? Kibar kibar PKK ile müzakereye oturuyor. Aman çözüm sürecine zarar gelmesin diye hop oturup hop kalkıyor. Bazıları ne diyecek diye Öcalan’ın ağzının içine bakıyor.
Bakın yanıbaşımızda Suriye’de taş taş üstünde kalmadı. Ne yaptı Türkiye seyretmekten başka? Ancak zavallı Müslümanlara kapılarını açıp onları barındırdı. Rus ordusu gibi, Çin ordusu gibi olsak böyle mi olurdu? Suriye’deki Müslümanlar mahfoldular, biz hiçbir şey yapamadık. Kalkıp da Türkiye’yi süper devletlerle kıyaslamanın ne kadar mantıksız olduğu ortada değil mi?
Devlet bir tutturmuş Osmanlı modeli başkanlık sistemi Türkiye’ye çok uygun diye. Oysa Osmanlı’nın parçalanma nedenlerinden biri Darwinizm ve materyalizm eğitimi vermesiydi, diğeri de başkanlık sistemiydi. Başkanlık sistemi sayesinde Osmanlı’nın elinden Suriye, Irak, Mısır ve Lübnan ayrılıp gitti. Şu anda da Türkiye’de devlet Darwinist materyalist eğitim veriyor, üzerine de başkanlık sistemini getirmeye çalışıyor. Böylece Türkiye tam küresel güçlerin istediği gibi 20 parçaya bölünecek, böylece de Türkiye’yi tam anlamıyla ellerinde oynatıp diledikleri gibi yönlendirecekler.
Başkanlık sistemini getirmek için Öcalan dayatıp durmuyor mu? Sırf bu bile başkanlık sistemine karşı olmak ve oynanan kirli oyunu görmek için yeterlidir. Başkanlık sistemi ile bölünme çok rahat gerçekleşeceği için Öcalan sürekli başkanlık sistemi gelsin diye ısrar ediyor. Başka bir nedeni yok.
Amerika’da Türkiye’nin Güneydoğu sınırlarını yüzyıllardan beri kabul etmiyor. Amerika’nın çizdiği haritada Güneydoğu Türkiye sınırlarının içinde değil. Onlar var güçleriyle Güneydoğu’yu Türkiye’den ayırıp bölmeye ve orada bir Kürdistan devleti kurmaya bakıyorlar.
Tayyip Erdoğan başkanlık sistemini Türkiye’ye iyi niyetle getirmeye çalışıyor olabilir ama ortada çok ciddi bir tehlike var, Türkiye üzerinde çok hain planlar kuruluyor. Türkiye’yi onlarca devlete ayırıp sonra da paramparça edecekler. Ardından da diledikleri gibi yönetecekler. Şu anda Amerikan senatosunda bağımsız Kürdistan için imza toplanıyor. Durumun ne kadar ciddi ve tehlikeli olduğunu artık görsünler. Dolayısıyla başbakan Erdoğan artık Türkiye için başkanlık sisteminde direnmesin, Allah’ın yoluna uysun. Türkiye’nin üniter yapısı asla bozulmamalı. Türkiye ona buna taviz veren, Öcalan’ın karşısında ezilen, çözüm süreci dayatmalarına boyun eğen tavrını bir an önce bırakıp şahsiyetle ve kararlılıkla yoluna devam etmeli. Topraklarından bir karış bile vermeyeceğini cümle aleme göstermeli.
Erkan Arkut
erkanarkut@yahoo.com.tr

6.08.2014 (Erkan Arkut)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!