Bakalım Hz. Mehdi ile ilgili bu yeni hadise ne diyecekler?

Erkan Arkut

Bakalım Hz. Mehdi ile ilgili bu yeni hadise ne diyecekler?

Bakalım Hz. Mehdi ile ilgili bu yeni hadise ne diyecekler?
Bildiğiniz gibi bu dönemde birçok hoca Hz. Mehdi’nin zuhurunu kabul etmiyor, peygamberimizin arka arkaya gerçekleşen hadislerini de görmezden geliyor. Cübbeli Ahmet Hoca Hz. Mehdi’nin gelişini sürekli erteliyor. Ve sohbetlerinde “Biri var ki, o Hz. Mehdi olmadığına yemin etsin, bende o zaman bu yüzyılda geleceğini açıklarım!” diyor.

Ne kadar ilginç ve hayret uyandırıcı bir açıklama değil mi? Hz. Mehdi’nin bütün geliş alametleri çıkmış, peygamberimizin bütün söylediği hadisler (çıkış alameti olarak) hepsi arka arkaya gerçekleşmiş, ama Cübbeli Ahmet hoca ısrarla hala “Hz. Mehdi gelmeyecek” diyor. “Eğer o kişi Hz. Mehdi olmadığına yemin ederse o zaman açıklarım” diyor, “yok etmezse 800 yıl sonra gelecek” diyor!

Cübbeli Ahmet Hoca kendisine inanan onca Müslüman’a doğru bilgi vermiyor. Ayrıca kendisinin de bağlı olduğu Mahmut Hoca, Hz. Mehdi’nin bu yüzyılda geleceğini söylüyor ve “ben kendisini göreceğim” diyor. Cübbeli Ahmet Hoca bu konuda kendi hocasıyla da çelişiyor.

Cübbeli Ahmet Hoca istediği kadar Hz. Mehdi’nin çıkışını gizlesin, her geçen gün peygamberimizin Hz. Mehdi’nin zuhurunu müjdeleyen hadisleri gerçekleşmeye devam ediyor.

Bakın bir hadiste şöyle buyuruyor peygamberimiz:

“ Mekke’nin dağları delinmiş (tüneller yapılması), binaları dağlara erişmiş, saatin gölgesi inananların üzerine düşmüş gördüğünde, vakit (Hz. Mehdi’nin çıkış vakti) gelmiştir. (İbn-i Abi Şeyfah-El Muşannef hadis 124) (El Ezraki- Kitab-ı Akbar Mekka Hadis 1724)

Ahir Zaman'ı anlatan hadisler gördüğünüz gibi birer birer gerçekleşiyor. Yukarıdaki hadiste de Peygamberimiz Kabe'de inşa edilen saat kulesini, Mekke'de yerin altında çok sayıda tünel açılacağını, yüksek binalar inşa edileceğini haber vermiştir. Gerçekten de peygamberimizin tam tarif ettiği gibi Mekke’de birçok tüneller yapılmış, binalar dağların boyunu geçmiş, inşa edilen saatin kulesinin gölgesi Kabe’nin üzerine düşmüştür. Peygamberimizin bundan binlerce yıl önce bu görüntüyü tarif etmesi ve Hz. Mehdi’nin çıkış alameti olarak bildirmesi çok büyük bir mucizedir.

Cübbeli Ahmet Hoca ve diğerleri istedikleri kadar kabul etmesinler, Hz. Mehdi’nin zuhur alametleri gerçekleşmiştir ve zuhur yakındır. Bu gerçeği inkâr eden hocalara televizyonlara çıktıklarında sunucular bu alametleri bir bir saysınlar. (Fırat’ın suyunun kesilmesi, Afganistan’ın işgali, Irak’ın üçe bölünmesi, Lulin çift başlı kuyruklu yıldızın çıkışı, arka arkaya güneş ve ay tutulmaları, Kabe’de kanlı baskın, Halley kuyruklu yıldızının çıkışı, Irak’ın para biriminin kalmaması, Irak’ta bir ordunun kaybolması, depremlerin artması) Bu alametlerin gerçekleşip gerçekleşmediğini sorsunlar. Ve hocaların nasıl kaçamak cevaplar verdiklerine kendileri şahit olsunlar.

Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın zuhurunu kimse engelleyemez. Bu iki mübarek şahıs kaderde Allah’ın belirlediği vakitte o güzel yüzlerini insanlara göstereceklerdir.

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

13.08.2015 (Erkan Arkut)

Yorumlar (20)

Yorum Yaz
Merhabalar, Yazıda kaynak olarak gösterilen İbn-i Abi Şeyfah-El Muşannef'e ait olduğu söylenen El Ezraki- Kitab-ı Akbar diye bir kitap yok hiç bir yerde. Sağlam hadis kaynakları Kütüb-ü Sitte adı altında toplanmıştır, diğer kaynaklar geçerli olarak kabul edilmez. Kendini mehdi ilan ettirmeye çalışan insanların işlerine gelecek ifadelerin hadis diye insanlara yutturulmaya çalışılmasına müdahale edilmesi gerekir. Anadolu insanı saftır, bir söze eğer hadis deniyorsa, onu araştırıp sorgulama ihtiyacı duymaz, doğrudan kabul eder ve FETÖ olayında şahit olduğumuz gibi, kötü niyetli insanların oyuncağı olur. Kuran'da mehdi diye bir şey geçmez ancak bu kötü niyetli insanlar,, Kuran'da geçen belli kelimelerin anlamlarını yorumlayarak istedikleri insanı mehdi ilan edebilirler.
Deneme7 Kas 2018 10:14:12
mehdi kendini yirmi yaşında iken öğrendi onu askerdeyken subaylarbuldu askerde tanıyan bilenlervar mehdi askerlik sonrası kimsetarafından birdaha bulunmadı şuan kendi halinde ve oda herkesgibi allahın ona vereceği hikmet leri görev leri vazifeyi sonnoktayı bekliyor fizik sel yapısı hadislerdeki belirtildiği gibi benldir hatta hadislere bakarak bu özellikler kendinde varmı diye bakar ve var dır hatta bu tartışma ortamlarınıda ziyaret eder internet ortamını kullanır onu burada olduğunu içimizde olduğunu bilin
fatih11 Mar 2018 17:14:37
Arkadaşlar mehdi aleyhisselamın geldiği ile ilgili çok büyük iddaalar var. hem büyük hemde sağlam delilleri olan iddaalar.
geldi11 Eyl 2017 15:54:39
MEHDİ İLE İLGİLİ KİM NE DERSE DESİN ÖNEMİ YOK ÇÜNKÜ O HER ŞEYİ ALLAH'IN İNAYETİYLE VE ALLAH İÇİN YAPMAKTADIR. ALLAH BİLSİN YETER GERİSİ DETAY VE MERAK DEDİKODU ONUN BU GİBİ BASİT DEDİKODU VE ŞAHSİ GÖRÜŞLERE İHTİYACI YOKTUR. KENDİNİ KENDİ BİLİYOR. BU DÜNYAYA HİZMETTEN BAŞKA BİR AMACI MAKSADI YOKTUR. YAPTIĞI HİZMETLER TARTIŞILAMAYACAK KADAR GERÇEKTİR VE DİNİMİZDE HİÇ BİR ŞEY GERÇEĞİN DIŞINA ÇIKMAZ ZAHİRİ DEĞİLDİR SAYGILARIML.A
Ali Erdoğan22 Ağu 2017 19:38:09
Hz.mehdi geldiğine asla şüphe duymayınız.Salih bilmiyorsa kendi suçlu okusun,öğrensin,kişinin isteğine göre gerçek yok,gerçek olacağı için gerçekler vardır.
Battal16 Tem 2017 02:14:47
Hz el mehdinin ...26 yıla sığdırılmış olan ledün ilmi .....bu günleremi kalmıştı....ey büyük RABBİM.sana bağımlı olmuşum.......hayranlıktan çatlıyacam..... sen nelere kadirsin öyle...madem ki birileri canı gönülden istiyor zuhuru....o halde ciddiyet hakim olsun meseleye...bismillahirrahmanırahim.... 02 02 1991 de doğar ığdırlıdır adı ömer faruk ireç tir...oto boya ustasıdır....sultanbeyli de oturuyor...ailesi tarafından dışlanmış...7 8 yıldır sokaklarda kendine takılmaktadır....tinerin ne olduğunu ...bonzainin ne olduğunu hapın ne olduğunu ancak ona sorabiliriz..zatialleri bekardır...daha milli olmamıştır...iki ramazan geçti tane bile oruç tutmadı....namazda kılmıyor ....ne zaman isterse o zaman kılıyor.....RABBİ onu çok seviyor ...böyle bir müjdenin sonunada ancak ALLAHU EKBER yazılır....
ömer faruk ireç3 Tem 2017 20:23:21
Öyle kolay degil bu işler mehdi as ın gelişi hacdan gelmesini bekledigimiz dedemizin gelişine benzer gibi saniyo insanlar fakat ben ve burda yorumm yapn bircok kimse kim oldugunu bilyor ahmet hocada bilyor ama bir süre daha gizlemek durumundayız efendimiz as ın en çarpıcı hadis i mehdinin adını meşhur etmeyiniz buyuruyor bu ilmi bilen herkez kolayca anlayabilir bunun nedenini mesela deccaller 1 den fazla olmakla birlkte bir kısmı ölmüştür hayatta olanların en etkili ismi esed dir dikkat edin o suriye şam tarafından çıkacak ve hızla etrafına bozgunculuk saçacak o uzun boylu kıvircık saçlı bir gençtir sag gözü sol gozüne oranla salkımından fırlamış üzüm tanesi gibidir esedin sağ gözüne dikkat edin yaşamakta olan yada gebermiş tüm deccallerin bir gözü ya şaşıdır yada bozuktur oysa Rabbiniz sakat gozlü olan degildir diye tamamlanıyor hadis yakin zamanda hz İSA as tarafından gebertilecektir zaten o olaydan sonra suriye başta olmak üzre tüm dünya üzerinde kavga eden iki kişi bile kalmaksizın barış yaşanan altın çağ başlayacaktır herkezmşimdiden imanını tazeleyip kıyama geçmeli namazlarını kılıp safları sıklaştırmalıdır bu olaylar yaşandıktan sonra edilecek imamın pek eftal yanı kalmayacak zira gerçek iman gayba edilen imandır insanıda ancak o kurtarır önemli olan aslen budur
Tarkan22 May 2017 22:42:04
Ss
Tarkan22 May 2017 22:21:36
Mehdi a.s. ın artık dünyada olduğunun ispatını belirtmek isterim; günümüzde vefat eden mübarek mürşitlerin, örneğin Kıbrısi hazretleri gibi kimseye el vermeden (yerlerine vekil bırakmadan) bu dünyadan göçüp gittiklerine şahit olabilirsiniz. Zaman son evliya Mehdi a.s. zamanıdır, O dünyada olduğundan artık evliyalık da sona ermiştir. Hoş geldin hatemül evliya, hoş geldin zamanın sultanı!!
rüzgar gibi9 Mar 2017 15:40:40
Cubbeli ahmet ciddi konuşmuyor mehdılık hakkında yanlış yönlendirme yapıyor ama dogrulari da biliyor açıklamıyor kafayı tv de ki bir sahte mehdıye takmış, o mehdi olmadığını söylesin ben de mehdi nin bu yüzyılda geleceğini söyliyeyim diyor aksi takdirde mehdi 800 sene sonra gelecek diyor ve kör döğüş içine girmiş ama cubbeli nin hocası mahmut efendi iyi bilgili ve takva bir zat en azından ciddi bir adam zırvalamıyor mehdiye inanan ve mehdılık konusunda doğru söyleyen bir hoca ama talebesi cubbeli ahmet zırvalıyor zırvada tevil götürmez.
Yunus sarı 4 Mar 2017 12:12:25

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!