AK Parti derin sessizliğe gömülen diğer %50'yi nasıl kazanabilir?

AK Parti derin sessizliğe gömülen diğer %50'yi nasıl kazanabilir?

Seçimden büyük bir zaferle çıkan ve aslında kendisi de böyle bir zaferi beklemeyen AK parti için asıl önemli dönem şimdi başlıyor.

AK Parti nasıl seçimden önce çok yoğun bir çalışma yaptıysa yine aynı çalışmayı AK partiden memnun olmayan diğer %50’lik kesimi kazanmak için yapmalı.

Evet AK Parti bunu mutlaka yapmalı ve diğer %50’lik kesimin de gönlünü kazanmalı. Aslında AK Partinin bunu sağlamak için atması gereken birkaç adım var ve bunlar son derece kolay adımlar. Sadece birkaç akılcı manevra ile toplumun içindeki gerginlik kaldırılabilir ve etrafa çok güzel ve olumlu bir hava yayılabilir. Sadece AK Partinin bu adımları atmakta atak olması, rehavete kapılmaması ve bunları yıllara yaymaması gerçekten çok önemli.
-AK Parti’nin en başta Cumhurbaşkanı, sonra başbakanı, sonra tüm bakanları, çalışanları her şeyden önce “sevgi”yi ön plana almalı. Hep sevgiyi, şefkati, merhameti arttıracak konuşmalar yapılmalı. Alevi, Laz, Çerkez, Kürt, sağcı, solcu, Ermeni, Hıristiyan, Yahudi, herkes bu ülkede birbirine sevgiyle kenetlenmeli.
- Sevgiden sonra en önemli olan madde şu: AK PARTİ KESİNLİKLE BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN VAZGEÇMELİ! Geçen seçimlerde halk başkanlık sistemini istemediği için AK Partinin oyları geriledi. Şimdi tekrar başkanlık sistemini gündeme getirmek AK Partiyi ciddi şekilde aşağı çeker. Halk başkanlık sisteminin bölünme demek olduğunu ve Öcalan’ın isteği olduğunu çok iyi biliyor. Halka kesinlikle başkanlık sistemi diye dayatılmamalı.
- AK Parti PKK’ya karşı sert ve caydırıcı tutumunda son derece kararlı olmalıve PKK’yı ülkemizden kazıyıp atmalı. AK Parti hiçbir şekilde eskiden olduğu gibi Öcalan’dan talimat alır görüntüsünde olmamalı, tam tersine PKK, YPG ve Öcalan’ın tüm ekibi bu ülkeden hemen kovulmalı. Türkiye PKK konusunda İran’ın net tavrını kendisine örnek almalı, korkak ve çekimser bir havayı asla kabul etmemeli. Çözüm süreci diye bir şey hiçbir zaman olmadı, olmayacak da.
- AK Partinin içinde etrafa nefret söylemleri yayanlar tespit edilip susturulmalı.
- Tayyip Erdoğan’ın Mehdi ya da Halife olarak gösterilmesi kesinlikle durdurulmalı. Bu hem Ortadoğu’da, hem de Türkiye’de aşırı tepkiye yol açıyor. Tam tersine Tayyip Erdoğan’ın bu milletin bir hizmetlisi olduğu, dava insanı olduğu, Allah yolunda hizmet eden samimi bir Müslüman olduğu, sade bir vatandaş olduğu vurgulanmalı.
- AK Parti erkek egemenliği olan parti havasından acil çıkmalı. Kadın milletvekili sayısını erkeklerle en az yarı yarıya olacak şekilde artırmalı. Bakanlar kurulunda başı açık, son derece modern hanımlara yer vermeli. Bunu yaparsa tüm Avrupa’da ve Amerika’da şok etkisi olur, ve bunun AK Partiye müthiş olumlu etkisi olur.
- AK Parti sanatçılara çok değer verdiğini çok net göstermeli, onların sorunlarına çözümler getirmeli, yeni tiyatrolar, sanat merkezleri açmalı. Muhtaç durumda olan sanatçıları kollayacak vakıf kurulmalı, sanatçılarımız devlet tarafından mutlaka korunup kollanmalı.
- AK Parti tarafından ülkedeki kalitesizliği ortadan kaldıracak bir Kalite Bakanlığı kurulmalı. Televizyonlardaki programlardan tutun da giyime, sokaklara kadar her şeyde Avrupa kalitesinin, estetiğinin, sanat anlayışının yakalanması hedeflenmeli.
- AK Parti yine parti içinde bağnazlığı ön plana çıkaran konuşmalara kesinlikle izin vermemeli. (Kadınlar gülemez, sokağa çıkamaz gibi) Tam tersine ultra modern, her kesimi kucaklayan bir parti olmalı. Böyle konuşmalar AK Partiye çok ciddi zarar veriyor.
- Türkiye’yi terk edeceğini söyleyen aydınlar, yazarlar, iş adamları yatıştırılmalı, gerekirse bu kişilerle devlet yetkilileri görüşmeli. Bir baskı ortamı değil tam tersine bir özgürlük ortamı olacağının güvencesi verilmeli.
- AK Parti ülkenin maneviyatını çökerten Darwinizmpropogandasının yapılmasını durdurmalı, okullarda yaratılış gerçeği mutlaka öğrencilere okutulmalı.
Sonuç olarak %50’lik bir başarının nedeninin son patlayan bombalar ve halkın ülkemizde istikrar istemesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama AK Parti söylediğim gibi bu keskin manevralarla ülkedeki sıkıntıyı ve gerginliği hemen kaldırabilir. Başbakan Davutoğlu’nun sürekli sevgiyi ön plana çıkarması ülkede müthiş olumlu etki yapmaya devam edecektir. Bu sırada en ufak nefret söylemleri hemen devletin en üst mertebesi tarafından susturulmalıdır. Kısa bir süre sonra sürekli sevgiden konuşulunca insanlar da yavaş yavaş üzerlerindeki gerginliği atacaklardır.
Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/
Erkan Arkut

9.11.2015 (Erkan Arkut)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!

Irak hükümetine bak, yarısı İngiliz vatandaşı!

“Vallahi mahcubum, görevimi yapamıyorum” diyen Diyanet Başkanı Mehmet Görmez’e Cevap

Rotschild, Soros ve İngiltere’nin desteklediği Hillary Clinton kaybedince olanlar oldu!

Kim seçilirse seçilsin, Amerika’nın gerçek patronu İngiliz derin devletidir!

“Mehdi gelmeyecek” diyerek düzenledikleri sempozyumda uyuyan uyuyana!

Abdülhamit’in uzun süre iktidarda kalmasının nedeni neydi?

Darbenin ardından Soros yöntemiyle cemaatlere, tarikatlara yoğun baskı yapılıyor!

Abdülhamit döneminde şarap üretimi 340 milyon litreye çıkmış!

Neden ısrarla Osmanlı’yı paramparça eden Abdülhamit’i koruyorsunuz?

Abdülhamit döneminde Osmanlı İngiliz derin devletinin hâkimiyetine girdi...

Fethullah Gülen’in sahte Mehdi olduğu nereden anlaşılıyor?