8 MART  KADINLAR GÜNÜ'NDE BAŞIMA GELENLER...

Atilla Karaduman

8 MART KADINLAR GÜNÜ'NDE BAŞIMA GELENLER...

Televizyonlarda program yapma dönemindeydim ve günlerden 8 Mart. Yani Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Bir otelin geniş salonundan canlı yayında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ü anlatıp tartışacağız. Konukların tamamı kadın. İçlerinde; doktor, eczacı, temizlikçi, sekreter ve ismini yazıyorum turizmci Ayşe Nur Yılmazer’de var. Programa katılımcı kadınlar salona girdikleri anda bir “ başka” kadın dikkatlerini çekiyor. Süslü-püslü, alımlı, sarışın bir “ afet”


Programın açılışını Nazım Hikmet’in “ Kadınlarımız” şiiri ile yaptım. Günün özelliğini anlattım. Söz sırası konuk kadınlara gelmişti. Onlara sorular yöneltiyor, yanıtlarını alıyordum. Bu arada da canlı yayına telefonla katılıp görüşlerini açıklayanlar da oluyordu.


Ve sıra o sarışın “ afet”e gelmişti. Ası Sevim Hanım… Bir pavyonda konsomatris olarak çalışıyor. Sanat musikisi okuyordu. Birazcık bu nedenle “ tanışıklığımız” vardı. O da bir emekçi kadın sonuçta. Sevim Hanım’a soruyu şöyle yönelttim: Efendim; Erkekler pavyona niçin giderler. Sizlerde farklı buldukları nedir.?
Yanıt anında geldi: Atilla Bey… Siz her akşam pavyona niçin geliyorsanız, erkeklerde onun için geliyor” demesin mi
Bir anda başımdan kaynar sular döküldüğünü hissettim. Elimle yönetmene işaret ederek “ reklam” girmesini istedim. Ama hak getire. Sevim hanım konuşuyor, ben kıp kırmızı geçiyorum. Sonuçta Sevim Hanım, tüm yanıtları “ benim “ üzerimden veriyor. İşte tam bu anda telefonların ardı arkası kesilmiyor. Benim dilim “ lal “ oldu. Telefonlu katılımcılar Sevim Hanım’a “ veryansın” ediyor, Sevim Hanım’da anında yanıtlıyordu. 3 saatlik program sanki 30 saatmiş gibi geldi bana. Sonuç güzeldi güzel olmasına da adım “ Her akşam pavyona giden” olarak geçti kayıtlara.

Ama bir de olayın perde arkası var. Katılımcı kadınlar Sevim Hanım’la telefonla iletişim kurup randevu almış daha sonra da “ pek “ merak ettikleri pavyona gitmişler. Tabii erkek müşteriler de yeni “ mal” lar düşmüş gibi onlara bakmış.
Bu arada Gazeteci Canan Barlas'ın da eşi Mehmet Barlas’tan duymuş olması gerek, Gaziantep’e geldiğinde “ Pavyona gittiği” rivayet edilir. Tabiî ki bir gazeteci olarak.

Gününüz kutlu olsun efendim.

 

8.03.2020 (Atilla Karaduman)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

İşte Tam da Böyleyiz...

İyi de." Geçmiş Bayramın Mübarek olsun" ne olacak?

ANTEPLİ ÖKKEŞ'İ TANIR MISINIZ ?

Lütfen bu yazıyı dikkatlice okuyunuz

Gaziantep Koronavirüsün Başkenti Olacak !..

Zimem, Sefiller ,Victor Hugo ve ödenen tüp borçları

Bizim sitedekileri temizlersem suç olur mu?

Gazetecilerin " Pişman mısın " sorusuna yetkileri var mı?

Gaziantep AFAD Müdürü Bekir Şen'in Olay'a gönderdiği saçma sapan Açıklaması...