Urfalılardan sonra Maraşlılar da Fatma Şahin'e Yüklendi:" Onun ağzına biber süreriz"

Urfalılardan sonra Maraşlılar da Fatma Şahin'e Yüklendi:" Onun ağzına biber süreriz"

Urfalılardan sonra Maraşlılar da Fatma Şahin'e Yüklendi:" Onun ağzına biber süreriz"

2. Uluslararası Gastronomi Festivali biber hasadıyla start almış, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e biber üzerine yaptığı konuşmaya Şanlıurfalılardan " gülümseten " sitemler gelmişti.Şanlıurfalılar Fatma Şahin'e " Abla gel Urfa’yı sana tapu edelim, sen de rahatla bizde rahatlayalım." demişti.

Yine biber üzerinden bukez de Kahramanmaraşlılar Fatma şahin'e yükledi.CHP Milletvekili " Fatma Şahin’i Kahramanmaraş biberini çalmaya çalışmakla suçlarken ‘’Şahin'i uyarıyoruz; Maraş'ın zenginliklerini çalmaya çalışmasın, Maraşlılar bu biberden onun ağzına sürerler. İki şehir arasında biber savaşı olmasın." dedi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin'e ''Biraz insaflı ol. Suyumuzu aldın, içiyorsunuz, afiyet olsun. Şimdi de biberi mi çalmaya çalışıyorsun. Yakında 'Maraş dondurması aslında Antep dondurmasıdır' derse şaşırmayın. Sen git baklavana, fıstığına sahip çık ‘’dedi.

Manşet 46'da yer alan habere göre;  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş’ın biberine ‘’Gaziantep Biberi’’ demesinin ardından bir açıklama yapan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Öztunç, Fatma Şahin’i Kahramanmaraş biberini çalmaya çalışmakla suçlarken ‘’Şahin'i uyarıyoruz; Maraş'ın zenginliklerini çalmaya çalışmasın, Maraşlılar bu biberden onun ağzına sürerler. İki şehir arasında biber savaşı olmasın." dedi.

Gaziantep'in içme suyunun Kahramanmaraş'tan geldiğini, Şahin'in doymayarak gözünü Kahramanmaraş biberine diktiğini savunan Öztunç, şunları kaydetti: Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası 2001'de Maraş biberinin coğrafi işaret tescili için başvurdu. 2002'de Türk Patent Enstitüsü Maraş biberini, Kahramanmaraş'a coğrafi işaret olarak tescil ettirdi. Şimdi Fatma Hanım bunu değiştirmek için uğraşıyor ama boşuna uğraşıyor. Cezerye Mersin, incir Aydın, kayısı Malatya, isot Urfa, kebap Adana, fıstık ve baklava Antep, dondurma ve biber de Maraş'ın. Sayın Şahin'i uyarıyoruz; Maraşlılar ile bu kadar fazla uğraşmasın, Maraş'ın zenginliklerini çalmaya çalışmasın, vallahi de billahi de Maraşlılar bu biberden onun ağzına sürerler. Yanlış yapıyor. Kahramanmaraş milletvekillerine sesleniyorum, hep birlikte ilimizin değerlerine sahip çıkalım, birilerinin Kahramanmaraş'ın değerlerini çalmasına izin vermeyelim. Maraş ile Antep arasında biber savaşı olmasın ‘’ dedi.

Bu arada Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziantep Valiliği Koordinasyonunda Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) ile iş birliğinde düzenlenen 2’nci GastroAntep Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali (GastroANTEP) sona erdi. Güneşten, topraktan ve tarihten gelen yerel lezzetlerin dünyaya tanıtıldığı festivali, yurt içi ve yurt dışından 1 milyon kişi ziyaret etti.

18.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz