Uçurtmayı Vurmasınlar Gerçek Oldu. Nuriye Gülmen Uçururken Gözaltına Alındı

Uçurtmayı Vurmasınlar Gerçek Oldu. Nuriye Gülmen Uçururken Gözaltına Alındı

Uçurtmayı Vurmasınlar Gerçek Oldu. Nuriye Gülmen Uçururken Gözaltına Alındı

Halkın Hukuk Bürosu Twitter hesabından Nuriye Gülmen ve Mehmet Dersulu'nun gözaltına alındığını duyurdu. Yüksel Direnişçilerinden Acun Karadağ ise sosyal medyadan yaptığı açıklamada Nuriye Gülmen'in uçurtma uçururken gözaltına alındığını sosyal medyadan duyurdu.

Yapılan paylaşım şöyle:

 Müvekkillerimiz Nuriye Gülmen ve Mehmet Dersulu Bodrum’da gözaltına alındı.

— Halkın Hukuk Bürosu (@halkinhukuk) 8 Ağustos 2018

 Kanun Hükmünde Kararname ( KHK) ile ihraç edildikten sonra “işimi geri istiyorum” talebiyle Yüksel Caddesi’nde eylem yapan öğretmen Semih Özakça ile birlikte 324 gün boyunca açlık grevini sürdüren akademisyen Nuriye Gülmen, 6 Temmuz'da gözaltına alınmıştı.

Mehmet Dersulu da Ankara'da işimi geri istiyorum eylemlerine katılmış ve birçok kez darp edilerek gözaltına alınmıştı.

ACUN KARADAĞ'IN PAYLAŞIMI

 Yüksel direnişçileri Nuriye Gülmen ve Mehmet Dersulu 'nun bugün Bodrum'da Engin Karataş ile uçurtma uçururken gözaltına alınmalarıdır. Uçurtmayı Vurmasınlar hayaldi gerçek oldu!

UÇURTMAYI VURMASINLAR FİLMİ

Beş yaşındaki bir çocuğun gözüyle kadınlar hapishanesinin ve sevginin öyküsüdür anlatılan. Küçük Barış'ın (Ozan Bilen) bu dört duvar arasında ne suçu vardır ki? Oysa esrardan tutuklanan annesi değil midir? Barış henüz algılayamadığı bir garip dünyanın içinde, her yanı soğuk ve sağır duvarlarla çevrili bir hapishane avlusunda gökyüzünü ve özgürlük uçurtmalarını gözlemektedir. İnci Abla’sı (Nur Sürer), Özgürlüğüne kavuştuktan sonra bir gün uçurtma olup geri döneceğine söz vermemiş midir?

(Agah Özgüç'ün 100 Filmde Türk Sineması kitabından)

9.08.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz