Sonu Gelmiyor... İki Kayıp Daha

Sonu Gelmiyor... İki Kayıp Daha

KAMPANYAYA NBA YILDIZI DA KATILDI

Kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddetlerin önüne bir türlü geçilemiyor. Biri İzmir, diğeri Düzce'de iki kayıp kadın olayı daha meydana geldi.

İzmir'in Menemen ilçesinde yaşayan 16 yaşındaki Eylem Hıdırtepe, 21 Temmuz Salı akşamı gittiği Manisa'da kayboldu. En son saat 20:00 sularında Manisa Cumhuriyet mahallesinde görülen Hıdırtepe'nin üzerinde gri bir elbise olduğu söylendi. Aile Hıdırtepe'nin eve dönmemesi üzerine emniyete kayıp başvurusunda bulundu.

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde, geçen pazartesi günü evinden ayrılan Damla Horuz'dan (17) bir daha haber alınamadı. Damla'nın bulunması için sosyal medyada çağrılar yapılırken, NBA oyuncusu Cedi Osman da kampanyaya dahil oldu.

Gölyaka ilçesi Hacı Yakup köyünde oturan Damla Horuz, pazartesi günü saat 05.00 sıralarında evinden ayrıldı. Damla Horuz’dan bir daha haber alınamadı. Düzce İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, genç kızın sosyal medya hesaplarını incelemeye alırken, asayiş şubesi başta olmak üzere tüm birimler genç kızın bulunması için harekete geçti.

Bu arada, Damla Horuz’un bulunması için sosyal medyada fotoğrafları paylaşılarak, çağrı yapıldı.  Sosyal medya platformlarında en çok konuşulan konular arasında yer alan Damla Horuz’un  bulunması için 'damlahoruzbulunsun' etiketi açıldı. Kampanyaya NBA'de oynayan Cedi Osman da katıldı.

22.07.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz