Son Dakika...Gaziantep'te 9 Sağlıkçı Karantinaya Alındı

Son Dakika...Gaziantep'te 9 Sağlıkçı Karantinaya Alındı

Son Dakika...Gaziantep'te 9 Sağlıkçı Karantinaya Alındı

Gaziantep’te Coronavirüs örneklerinin toplandığı Halk Sağlığı Birimi’nde çalışan toplamda 4 kişide Covit-19 virüsü tespit edildi. 

İddiaya göre ise bu virüs Covit-19 testi pozitif çıkan bir baba ve oğlu birimde taşkınlık çıkarması üzerine yayılım gösterdi. Dün gece saatlerinde tespit edilen virüsün ardından birimde çalışan 15 kişilik tüm personel karantina oteline kaldırılarak birim tamamen dezenfekte edildi.

15 BİRİM ÇALIŞANI KARANTİNAYA ALINDI

Dün gece saatlerinde meydana gelen virüs vakası dolayısıyla Halk Sağlığı  Müdürlüğü’nün sekizinci katı dezenfekte edilerek karantinaya alındı. Birimde çalışan Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Burcu G ve Halk Sağlığı Uzmanı Cemile B’nin Covid-19 testleri pozitif çıktı. Birimde çalışan diğer iki kişinin de testlerinin pozitif çıkması ile birim çalışanları tamamen karantinaya alındı.

İDDAYA GÖRE CORONAVİRÜS HASTASI BİR ŞAHIS VE OĞLU BİRİMDE TAŞKINLIK ÇIKARTTIĞI SIRADA VİRÜS YAYILDI

Gaziantep’te tüm Coronavirüs numunelerinin toplandığı Halk Sağlığı Birimi’nde Coronavirüs vakasının baş göstermesi ise iddiaya göre Coronavirüs testi pozitif çıkan bir hasta ve oğlunun birime gelerek taşkınlık çıkartması üzerine yayıldı. Yine iddiaya göre Diyarbakır’dan gelen ve numunesi pozitif çıkan bir hasta ve oğlu birime çağrıldı.  Oğlu, babası ile birlikte birime gelerek bizi nasıl hasta olarak gösterirsiniz sözleriyle birim çalışanlarına taşkınlık çıkarttı. Bu taşkınlık sırasında Coronavirüs salgın hastalığının birim çalışanlarına bulaştığı iddia ediliyor.

VİRÜS İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NE DE SIÇRADI MI?

Gaziantep Halk Sağlığı Biriminde çalışan toplamda 4 kişide Coronavirüs testlerinin pozitif çıkması bir diğer riski de beraberinde getirdi. Halk Sağlığı Biriminde görevli Başkan Yardımcısı ve personellerin sürekli olarak İl Sağlık Müdürlüğü personelleri ile işleri dolayısıyla görüşme halinde olmaları virüsün yayılmış olma ihtimalini akıllara getirdi.

9 SAĞLIK ÇALIŞANINA CORONAVİRÜS BULAŞTI

Coranavirüs ile mücadelede en büyük risk guruplarında yer alan sağlık çalışanlarının vaka sayısı da hızla artış gösterdi. Gaziantep’te Coronavirüs vaka sayısı toplamda 45’ yükselirken sağlık çalışanlarına bulaşan Coronavirüs sayısı da 9’a yükseldi. Durumun ciddiyeti günden güne artarken sağlık çalışanlarının içinde bulunduğu ortam ve çalışma şartları da virüs riskini bir kat daha arttırıyor.

4.04.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz