Soma Katliamı Davası başlamadan ertelendi, Soma aileleri ve avukatları nöbete başladı

Soma Katliamı Davası başlamadan ertelendi, Soma aileleri ve avukatları nöbete başladı

karar duruşması mahkeme üyelerinden birisinin rahatsızlığı nedeniyle daha başlamadan çarşamba gününe ertelendi. Mağdur aileler ve avukatları çarşamba gününe kadar mahkeme önünde nöbete başladı

301 işçinin katledildiği Soma Katliamı Davası’nın karar duruşması bugün Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecekti. Duruşma için gelen demokratik kitle örgütleri ile ailelerin mahkeme salonunu tamamen doldurduğu görüldü. Fakat duruşma mahkeme üyelerinden birisinin rahatsızlığı gerekçe gösterilerek 11 Temmuz’a ertelendi. Karara tepki gösteren aileler “Salon doluydu, gücümüzden korktular. Aynı kalabalıkla çarşamba günü yine burada olacağız” dedi.

Sendika.Org’a konuşan CHP Milletvekili Özgür Özel ise “Bu tarz durumlarda bir etik vardır. Mahkeme başkanı avukatlara önceden haber verir, ona göre süreç işler. Bu dava özelinde de daha dikkatli olunmasını bekliyorduk. Buradaki aileler demokratik kitle örgütlerinin çabalarıyla Bergama, Kınık, Savaştepe gibi çevre ilçelerden ve dağ koylarından sabah 05.30’da teker teker toplanarak buraya geliyorlar” diyerek mahkemenin kararına tepki gösterdi.

Aileler nöbete başladı

“Hak, hukuk, adalet”, “Soma’nın hesabı sorulacak” sloganları ile salondan çıkan mağdur aileleri, avukatlarla birlikte çarşamba günü duruşma saatine kadar mahkemenin gerçekleşeceği bina önünde nöbete başladı.

Sendika.Org/ Soma

9.07.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz