Şirketler Hukuku Ne Demektir?

Şirketler Hukuku Ne Demektir?

Şirketler Hukuku Ne Demektir?

Günümüzde şirketler hukukuna esas olarak ülkemizde faaliyet gösteren özel veya halka açık şirketler vardır. Buna istinaden ticaret ve şirketler hukuku ile firmalar yönetim işlevlerini belirler. Ayrıca kurumsal yönetim ve ticaret hukuku çerçevesinde danışmanlık hizmetleri vardır. Buna bağlı olarak firmalar tam kapsamlı hukuki destek ve danışmanlık verilir. Aynı zaman da iş hukuku esaslarına bağlı olarak rekabet, vergi, iş ve idare hukuku temelleri de firmalar için düzenlenerek yol haritası çizilir.

Şirketler Hukuku Danışmanlık Kapsamı ve İşlemleri

Aynı zaman da şirketlerin ticari faaliyetlerine yönelik birçok hizmet bulunur. Buna bağlı olarak şirketlerin sözleşmelerin hazırlanması temel hizmetlerdir. İşçi ve işveren arasında şirketler ve ticari hukuka bağlı olarak tadili ve uygulanması sağlanır. Ayrıca şirket kuruluş, isim veya faaliyet değiştirme işlemlerinde temel ve birçok bilgilendirme ve uygulamalar sağlanır. Ayrıca şirketler arasında büyük yada orta ölçekli birleşme ve devralmaları da danışmanlık konusundadır. Özellikle şirket ana sözleşmesi hazırlanması, tadil edilmesi de şirketler hukuku hizmetleridir.

Sizler de şirketleriniz için tam kapsamlı şirketler hukuku alanında https://beklerpartners.com/ticaret-ve-sirketler-hukuku-kurumsal-yonetim/ linkinden bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

4.08.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz