Sigara detoksu tarifi

Sigara detoksu tarifi

Sigara detoksu tarifi

Sigaranın zararlı etkilerini bitirmek amacıyla birçok farklı sigara detoksu tarifi uygulanabilirken çoğu evde kolayca bulunan malzemelerden yapılmaktadır. Akciğer detoksu yapmak için en etkili tarife https://orijinalakcigersurubu.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Sigara detoksu için temizleyici tarif

Sigaranın zararlı etkilerinden kurtulmak için insanların organlar üzerine temizleyici etkisi olan gıdaları tüketmesi gerekmektedir. Bu aşamada kişiler, 20 yaprak ıspanak, 3 yaprak pazı, 2 kereviz sapı, yarım elma, 2 ufak havuç, 2 dilim ananas ve çeyrek pancarı kullanabiliyorlar. Bu malzemelerin tamamını taze olarak temin eden kişiler, sonrasında katı meyve sıkacağı içerisine tüm malzemeleri atarak suyunu çıkarıyor. Elde edilen karışımın düzenli olarak tüketilmesi gerekirken günde 2 büyük bardak tüketimi uygun görülüyor. Sigaranın tüm zararlarından kurtulmak isteyen kişiler 1 sene boyunca bu mucize ürünü kullanmaya devam edebilirler.

Sigara detoksu için balgam söktürücü tarif

Sigara detoksu yapan kişilerin balgam söktürücü karışımları kullanması da son derece faydalı olabiliyor. Akciğerde, zararlı maddelerin tutulabilmesi için kullanılan balgam, sistem içerisinde insanları olumsuz etkilediğinden atılması son derece gerekli görülüyor. Bu aşamada kişiler çeyrek çay kaşığı kayen biberi, çeyrek çay kaşığı karabiber, 2 diş sarımsak ve 2 dal biberiye ile birlikte gerekli karışımı hazırlayabiliyor. Tüm malzemeleri blender içerisine atan kişiler, karşımı elde edebilirken bir Türk kahvesi fincanı kadar tüketmesi yeterli oluyor. İnsanlar tüketmeye başladıkları gün balgam atamasalar bile aynı miktarda tüketmeye devam etmeli ve 1 sene boyunca plana sadık kalmalıdır.

C Vitamini desteği sağlayan sigara detoksu

Sigara, insanların vücudunda C vitamini emilimini azalttığından sigara tüketen kişilerde genel olarak C vitamini eksikliği bulunuyor. Bu sebeple de sigarayı bıraktıktan sonra insanların bu detoksu uygulaması son derece faydalı olabiliyor. Bunun için yarım bağ maydanoz, 3 yaprak pazı, 1 adet kivi, 4 çiçek brokoli, 1 adet yeşil sivri biber, 1 adet kırmızı ya da sarı biber ve mevsimine uygunsa 1 adet çilek kullanılması gerekiyor. Tüm malzemeleri blender içerisine atarak çekmeye başlayan kişiler istedikleri karışımı kolaylıkla elde ediyorlar. Bu karışımın da günde 2 su bardağı kadar tüketilmesi gerekiyor.

Bitki çayı ile detoks tarifi

Bu süreç içerisinde bitki çayı tüketimi de son derece doğru tercihlerden birisi oluyor. Bu aşamada insanlar, 3-4 dal biberiye, 1 tatlı kaşığı toz zencefil, yarım çay kaşığı karabiber, 4-5 yaprak nane ve 1 adet kuru hurma ile doğru bir bitki çayı hazırlayabiliyor. İlk olarak bu malzemelerin tamamını kaynamış suya atan kişiler 8-10 dakika kadar demlenmesini bekliyor. Porselen ya da cam bir demlikte demlenmesi, karışımın çok daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Elde edilen karışım günde 2 bardak tüketilirse sigaranın zararlı etkilerini ortadan kaldırmada yardımcı bir bitki çayı oluşturulmuş oluyor. Sigara detoksu tarifi olarak sunulan karışımlar uzun vadede çok etkili olabilirken kişilerin devamlı olarak bu karışımları kullanması gerekiyor. Sigarayı bırakmayan isteyenler tarafından yapılan akciğer temizleme kürü yorumları incelendiğinde kişilerin düzenli bir kullanım sağlayarak olumlu sonuçlara vardığı gözlemlenmektedir. 

9.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz