Saygıdeğer  Muhbir Kardeş Gözün aydın: Ödül 300 Bin Lira

Saygıdeğer Muhbir Kardeş Gözün aydın: Ödül 300 Bin Lira

Saygıdeğer Muhbir Kardeş Gözün aydın: Ödül 300 Bin Lira

İçişleri Bakanlığı tarafından güncellenen terör listesine müzik grubu Grup Yorum üyeleri de eklendi. Müzisyenler, ‘DHKP-C terör örgütü üyesi’ oldukları iddiasıyla ‘gri liste’ye konuldu. Gri listedekileri ihbar edenlere 300 bin lira ödül öngörülüyor.

Grup Yorum’un üyeleri Selma ve İnan Altun ile Ali Aracı ve İbrahim Gökçek’in fotoğrafları İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı gri listede yer aldı.

Son güncellemeyle terör suçlarından arananların yer aldığı kırmızı listeye 44, mavi listeye 26, yeşil listeye 34, turuncu listeye 37, gri listeye 89 yeni isim eklenmişti.

Güncellemede PYD’nin eski lideri Salih Müslim ile ismi son olarak Soçi’deki Suriye görüşmelerine katılan THKP-C Acilciler grubunun lideri Mihraç Ural, terör suçlarından arananların yer aldığı kırmızı listeye eklendi.

Sabancı suikastının faili DHKP/C mensubu Fehriye Erdal da terör listesi ilk kez eklendi. Mavi renk kategorisinde aranan Erdal için belirlenen ödül miktarı 1.5 milyon lira oldu.

http://gaziantephaberler.com/koseyazisi/eyyyyhukukcular-yanit-veriniz-kelle-basi-300-likleri-dinlemek-suc-mudur-yazisi-10373.html

Kaynak: Diken

14.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz